Автоматичні ворота в Рівненській області

Яким чином виготовити ворота своїми руками та встановити приводи

Доброго вам дня!

Дану статтю ми присвячуємо розкриттю теми самостійного виготовлення різних типів воріт, а також їх автоматизації. Якщо бути точнішим, то в цій статті ми навчимо вас як раціонально витратити на це кошти, щоб не переплачувати.

Хочемо поділитися своїм досвідом в цьому питанні та навчити вас добре заощаджувати.

Існує думка, що автоматизація воріт є досить дорогим задоволенням. Але нужбо рахувати, скільки ж насправді потрібно буде грошей, якщо ви самостійно все зробите.

Отже, для виготовлення стулки стандартного розміру 3 м х 2 м потрібні наступні матеріали (орієнтовано):

·         Труба 60 х 30 мм прямокутної форми – 39,2 кг * 21 грн = 823 грн;

·         Труба 30 х 20 мм прямокутної форми – 21,6 кг * 21 грн = 453 грн;

·         Профлист – 6 кв. м * 100 грн = 600 грн

Тобто отримуємо наступну вартість матеріалів:

823 грн + 453 грн + 600 грн =1876 грн

Але в даний прайс не входить ціна на електроди, саморізи для кріплення обшивки, ґрунтовку, фарбу тощо. Тобто до цієї суми ми додамо ще орієнтовану вартість цих матеріалів і отримаємо приблизно 4000 грн. та ця сума все одно менша за ціну на послуги спеціалізованих організацій: їх послуги коштують понад 11 000 грн.

Звідси можна зробити висновки, що таким чином ви заощадите для бюджету вашої родини близько 8 000 грн. Ці гроші можна витратити на придбання автоматики для воріт.

ОТРЫМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНО ТОЧНЕ ДО ММ КРЕСЛЕННЯ ТА КОШТОРИС ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВЫДКАТНИХ ВОРЫТ ТА ЗАОЩАДЬТЕ ДО 10 000 ГРН, ВКАЗАВШИ РОЗМЫРИ ВАШИХ ВОРЫТ ЗА 1 ХВИЛИНУ

Выберите параметры Ваших ворот и получите:

Точный чертеж каркаса;

Пошаговую инструкцию по их установке;

Сертификат на покупку фурнитуры;

КАКОЙ ПРОЕМ ВОРОТ (ДЛИНА)?

Перемещайте ползунок, чтобы выбрать подходящую Вам длинну.
Наиболее распространенный проем ворот – 4 метра.

КАКАЯ ВЫСОТА ОТ ЗЕМЛИ?

Перемещайте ползунок, чтобы выбрать подходящую Вам высоту.
Наиболее распространенная высота ворот от 1.5 до 2 метров.

ПЛАНИРУЕТЕ ЛИ ВЫ СТАВИТЬ АВТОМАТИКУ?

КОГДА ПЛАНИРУЕТЕ ДЕЛАТЬ ВОРОТА?

КОГДА ПЛАНИРУЕТЕ ДЕЛАТЬ ВОРОТА?

Оставьте свой телефон и мы вышлем:

  • Точный чертеж каркаса;
  • Пошаговую инструкцию по их установке;
  • Сертификат на покупку фурнитуры

Материалы придут в удобный Вам мессенджер:

Таким же чином можна заощадити на встановленні приводу. Просто потрібно придбати простий, але надійний привод та встановити його власними силами. Це дасть змогу залишити у власній кишені близько 50 €.

Тепер перейдемо до основних питань, які ми хочемо тут відкрити:

1.   Типи та конструкції воріт.

2.   Основні етапи виготовлення

3.   Автоматика та фурнітура для воріт.

4.   Як правильно обрати автоматику та фурнітуру для воріт.

Типи та конструкції воріт

Існує два основних типи воріт:

·         Відкатні – дуже зручні, економлять простір, так як відкривають уздовж паркану;

·         Розпашні – користуються значним попитом.

Відкатні ворота почали використовувати дедалі частіше, не зважаючи на те, що їх вартість дещо вища за вартість розпашних воріт. Все тому що для їх виготовлення також необхідно купувати спеціальні комплектуючі.

Є три типи конструкцій для відкатних воріт:

1.   Підвісна – використовують здебільшого на промислових об’єктах. Така конструкція не дуже вдала, так як значно обмежує проїзд по висоті.

2.   Ворота на роликах – їх ще називають «обернено підвісні». В цій конструкції стулка рухається по рейці в низу проїзду.

3.   Консольна – найвдаліша конструкція. Ніяким чином не обмежує в’їзд, оскільки напрямна приварюється до самої стулки, а рухається за допомогою двох роликових опор, що розміщують з боку.

Етапи створення воріт

Першим і спільним етапом як для виготовлення відкатних, так і розпашних воріт є підготовка місця та риття траншей та приямків для стовпів та прокладання електродротів (у випадку, коли ви все ж вирішили автоматизувати свої ворота).


У виритих приямках для стовпів ми бетонуємо металеві труби («серцевина» наших стовпів).

Далі є відмінності.

Якщо ви обрали відкатну конструкцію воріт, для того щоб встановити роликові опори та привод необхідно забетонувати ще й спец. закладну деталь, зварену зі швелеру та металевих прутів. 


Коли бетон застигне, можна починати з обкладення стовпів цеглою, обов’язково розміщуючи в них спеціальні закладні (металеві кутики).

Для розпашних та відкатних воріт в монтажу цих закладних є свої нюанси. У розпашній конструкції до них в подальшому будуть кріпитися кронштейни, а у відкатній – нащільники.

У випадку, коли ворота будуть розпашними також необхідно обрати спосіб відкривання: або в середину двору або назовні, бо від цього буде залежати місце розташування ваших закладних деталей.

Переходимо до створення стулок воріт.

Стулка для відкатної конструкції:

Стулка для розпашної конструкції:

Варіанти обшивок дуже різноманітні, але ми пропонуємо зашити каркаси стулок профлистом.

Нічого складного, як бачите, тут немає. Єдиною перепоною для виготовлення воріт власноруч може бути відсутність досвіду у роботі зі зварювальним апаратом. Та й це не проблема. Можна попрохати сусіда або найняти зварювальника на пару годин. Все одно буде дешевше, аніж замовити повне виготовлення воріт у спеціальній фірмі.

Необхідні елементи для виготовлення автоматизованих воріт

Як ми вже описували вище для виготовлення відкатних воріт необхідно також придбати фурнітуру. Коротко розберемо, що входить до стандартного набору:

·         Направляючий профіль;

·         Роликові опори;

·         Верхні ролики на металевій пластині;

·         Верхній вловлювач;

·         Нижній вловлювач;

·         Нижній кінцевий ролик;

·         Гумова заглушка.

Коротко про них.

Направляючий профіль має специфічну геометрію та кріпиться до нижньої частини стулки. Від правильної форми залежить плавність руху наших воріт. Полиці профілю повинні розташовуватися симетрично відносно одна одній. В основному їх виготовляють або з чорної вуглецевої, або з оцинкованої сталі. Найчастіше використовують перший матеріал, оскільки він значно дешевший. В такому випадку направляючу необхідно обов’язково пофарбувати, щоб захистити від корозії.


Роликові опори забезпечують рух воріт. Вони заїжджають всередину профілю та кріпляться до закладної в нижній частини збоку проїзду на максимально допустимій відстані одна від одної. Між роликами опори та напрямною повинен бути зазор близько 1 мм – так ми забезпечимо легкість ходу стулки. Ролики можуть бути як полімерні, так і сталеві. Виробники, які використовують технополімери мотивують це тим, що ворота в такому випадку ходять тихіше. Але з власного досвіду можемо сказати, що сталеві і служать більше і також не спричиняють грохоту під час руху.


Набір з полімерними роликами коштує дешевше, але якщо зважати на те, що діапазон робочих температур для такого матеріалу від -20°С до +50°С (а в нас температура виходить за такі межі), то вони прослужать дуже не довго і вам знову прийдеться купувати нові опори.

Для того, щоб стулка ходила вільно необхідно правильно і дуже точно встановити роликові опори. Для полегшення цього завдання можна використати монтажні пластини, які містять чотири болти регулювання.


В комплект, за звичай, такі пластини не входять, але їх можна придбати окремо.

Верхні ролики на металевій пластині необхідні для утримування воріт в одній площині (щоб стулка не завалювалася набік). Вони розміщуються у верхній частини стовпа і кріпляться до нащільника. Роликів на пластині може бути або два або чотири, а виконанні вони або з гуми або з пластику.


Верхній вловлювач виконує роль приймача й фіксує верхню частину стулки у закритому положенні. Без даного елементу вся конструкція воріт дуже вразлива до впливу вітру. Товщина металу, з якого зроблений вловлювач, повинна бути більшою за 3 мм. В іншому випадку він просто розігнеться від ваги воріт. Інколи буває, що даний елемент не входить до комплекту. Тоді ціна фурнітури привабливіша, але доведеться докупляти те, чого не вистачає. Після чого ви можете зрозуміти, що витратили більше.


Нижній вловлювач виконує аналогічну функцію, але фіксує відповідно нижній край воріт. На нього заїжджає кінцевий ролик. Вловлювач отримує велике навантаження від воріт, тому він повинен бути зроблений з металу товщиною понад 4 мм.


За допомогою кінцевого ролику нижній край воріт плавно закочується на нижні вловлювач. В даному елементі можуть бути або полімерні ролики, або металеві. На ринку зараз більше пластикових роликів, оскільки використовуючи даний матеріал значно здешевшує комплект. Порівнювати ці два матеріали ми не будемо (тим паче, що ми вже описували чому необхідно обирати метал), просо оцініть на що ви йдете, купуючи фурнітуру з пластмасовими деталями.


Гумові заглушки використовують для закривання торців направляючого профілю від потрапляння в нього слугу та бруду. Щоб заглушка надійно розміщувалася в профілі, її структура повинна бути гофрованою. В іншому випадку вони просто можуть випасти.


Фурнітура, що користується значним попитом

Комплектующие для откатных ворот Rolling Expert 400

Нет в наличии

3950 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Фурнитура для откатных ворот Novi Vorota STANDART 500

Есть в наличии

3580 грн. 3225 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Novi Vorota LUX 500

Есть в наличии

4880 грн. 4525 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Novi Vorota STANDART 800

Есть в наличии

7917 грн. 7657 грн.

Посмотреть Перезвоните мне


Автоматика для роздвижних воріт

Для полегшення процесу відкриття воріт все частіше почали використовувати автоматику.


До стандартного набору входить:

·         Привод з блоком управління;

·         Зубчаста рейка;

·         Кінцеві вимикачі;

·         Система керування.

В середині приводу розташований двигун та блок керування. Механічною частиною двигуна є редуктор. Найчастіше зустрічаються редуктори черв’ячного типу. Найважливіше, щоб в даному елементі не було ніяких пластикових або деталей, виготовлених з дешевих але не довговічних матеріалів. Мозком двигуна вважається плата управління, оскільки саме вона керує всією роботою. Дана плата може бути розміщена або горизонтально, або вертикально. Виходячи з власного досвіду, можемо сказати, що все таки краще другий варіант розміщення. В такому випадку на ній не буде збиратися бруд та конденсат, що значно скорочує термін роботи. Привод встановлюють з боку проїзду.


Для оповіщення приводу про досягнення воротами крайніх їх положень застосовуються кінцеві вимикачі. Вони можуть бути як механічні (принцип роботи заключається в натисканні пружиною на спеціальні вимикачі), так і магнітні (магніти при доїжджанні до певної точки подають сигнал приймачу – геркону , що й зупиняє привод).

Надійнішою є магнітна система вимикачів. Все через те, що взимку механічні вимикачі можуть працювати не правильно, оскільки реагуватимуть на сніг та лід, який прилипає до зубчатої рейки. Крім того пружини можуть просто примерзнути.


Зубчаста рейка необхідна для забезпечення руху стулки. Цей рух здійснюється завдяки зчепленню зубців рейки з зубцями шестерні, що знаходиться зовні приводу. Можуть бути рейки виготовленні з пластику та металу. Входить цей елемент до комплекту дуже рідко, оскільки для кожної стулки необхідна своя довжина рейки (довжина стулки + 1 м), тому вона продається окремими частинами по 1 м.


Є кілька варіантів систем управління. Це може бути або пульт дистанційного керування, або GSM-модуль для керування зі смартфону, або ключ-кнопка та клавіатура. Найчастіше обирають пульти.

Моделі автоматики, які ми рекомендуємо придбати

Скидка

Автоматика для відкатних воріт Edinger A6

Есть в наличии

8038 грн. 6952 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Автоматика для откатных ворот Miller Technics 1000

Есть в наличии

Бесплатная доставка

13426 грн. 11688 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Rotelli Premium 1100

Есть в наличии

Бесплатная доставка

13426 грн. 11254 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Автоматика для розпашних воріт

Автоматика для розпашних воріт може бути таких трьох типів:

1.   Підземна;

2.   Ричажна;

3.   Лінійна.

Два перших типи використовуються рідше всього, через свою дороговизну та складність при встановленні.

Лінійний тип застосовують частіше. Він простий у встановленні та коштує значно менше.


До комплекту для автоматизації розпашних воріт входить:

·         Два приводи;

·         Блок керування;

·         Система управління.

Рекомендовані моделі автоматики для воріт розпашного типу

Автоматика для распашных ворот Rotelli MT 400

Нет в наличии

9494 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 3000

Нет в наличии

18466 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 4000

Есть в наличии

20378 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 5000

Есть в наличии

24506 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Системи безпеки автоматичних воріт

Найрозповсюдженішими елементами систем небезпеки є фотоелементи та сигнальна лампа. Їх не обов’язково купувати та з ними менше ризиків виникнення неприємних моментів.

Сигнальна лампа являє собою проблисковий маячок, який починає миготіти і сповіщає людей про початок роботи двигуна приводу.

Фотоелементи – це інфрачервоний промінь для виявлення перешкод. Їх встановлюють парами на протилежних краях в’їзду. У випадку коли цей промінь перетинає якась перешкода, вони надають сигнал приводу зупинитися.

Правила вибору якісної автоматики для воріт

Основними параметрами автоматики є її потужність та інтенсивність використання.

Вважається, що привід достатньо потужний, якщо він працює у будь-яких умовах, і взимку і влітку. Та слід знати, що ціна на автоматику зростає зі зростанням кількості Ватт. Тобто потрібно просто вибрати автоматику з достатньою потужністю.

Це можна зробити, врахувавши наступні три параметри:

1.   Для кожної моделі в її технічній характеристиці вказується максимальні значення ваги та довжини стулки. Та слід знати, що це не є прийнятними габаритами, тобто якщо вказано макс вага 800 кг і довжина 3,5 м, це не означає, що автоматика потягне ворота з такою довжиною і вагою. Ці величини обернено пропорційні – чим більша довжина, тим менша вага стулки. Виробники вказують таку залежність або в табличній або в графічній формі.

2.   Слід враховувати не тільки вагу самої стулки, а й додаткове навантаження – вплив вітру, налипання снігу, бруду або льоду, які збільшують вагу стулки. Для розпашних воріт важливу роль відіграє вітрове навантаження, яке береться у розрахунку 50-55 кг/кв. м глухої частини воріт.

На приклад, ворота мають наступні габарити – 2 м на 3 м. Рахуємо, яке вітрове навантаження буде для такої стулки:

·         50 кг/кв. м: 2 * 3 * 50 = 300 кг;

·         55 кг/кв.м: 2 * 3 * 55 = 330 кг.

Тобто до ваги стулки потрібно додати ще й 300-330 кг вітрового навантаження.

3.   Слід брати до уваги реальну потужність мотор-редуктору. Виробники в технічних характеристиках вказують або номінальні значення потужності, або її максимальне значення. Якщо в характеристиках до приводу вказані два значення, слід брати до уваги менше, а якщо тільки одне, то краще звернутися за породою до спеціалістів. Недостатньо потужний двигун може підвести вас в самий непідходящий момент – він може просто не впоратися з вітровим навантаженням або зі сніговим заметом.

За інтенсивністю використання автоматику можна поділити на промислову та побутову. На призначення не впливають габарити воріт. Даний параметр вказують в технічних характеристиках у відсотках. Він вказує на співвідношення часу роботи та відпочинку.

Наприклад, якщо інтенсивність роботи 40%, то це значить, що привод може працювати не більше 24 хв на годину (40% від години).

Інтенсивність повинна бути достатньою, проте не надмірною.

Дізнайся вартість автоматики зі знижкою!

Підсумки та особливі пропозиції від нас

Головним завданням для нас було навчити вас заощаджувати там, де це можна зробити так, щоб це не вплинуло на результат.

Тому у підсумку хочемо сказати, що:

1.   Якщо ворота будуть виготовленні власноруч, то це дасть змогу заощадити близько 8 000 грн.

2.   Монтаж автоматики своїми силами заощадить вам не орієнтовано 50 €.

3.   Можна заощадити, якщо замінити брендові аксесуари на більш дешевші аналоги.

Наші пропозиції:

·         У випадку придбання фурнітури для воріт на нашому сайті, ми надішлемо вам детальне креслення ваших воріт. Це дасть змогу вам придбати саме стільки матеріалів скільки необхідно згідно габаритів ваших воріт.

·         Тест-драйв рекомендованих моделей автоматики протягом 1 року на своїх воротах.

·         Рекомендовані моделі автоматики ви отримаєте вже з базовими налаштуваннями плати та пультів.

·         Своє замовлення ви можете отримати у будь-якому відділені обраної вами транспортної компанії та сплатити за товар після перевірки.

·         Ми продаємо тільки сертифікований товар. З автоматикою вам обов’язково прийде повний набір всіх необхідних документів, з якими ви можете звернутися за допомогою до сервісних центрів.

Моделі, які ми рекомендуємо, наша компанія бере на гарантію та обслуговує у власному сервісному центрі.

Якщо у вас залишилися або з’явилися додаткові запитання, ви можете їх задати нашим спеціалістам.

Залишилися питання? Задавайте!