Автоматичні ворота у Луцьку та Волинській області
Як зробити ворота своїми руками та власноруч встановити автоматику
Вітаю, шановні мешканці Луцька та інших міст Волинської області!
Ця стаття написана для тих, кому потрібно виготовити ворота або автоматизувати їх. В ній я хотів би поділитися з Вами власним досвідом та знаннями щодо економії коштів при виготовленні воріт та встановленні на них автоматики.
Дехто вважає автоматичні ворота надто дорогим для себе задоволенням, проте це не зовсім так. Я не стверджую, ніби можна обійтися без жодних витрат, однак ці витрати можна значно зменшити, наприклад, зробивши свої ворота власноруч.
Економія на послугах найманої організації може виявитися настільки значною, що за ці кошти Ви зможете придбати досить пристойну автоматику.
Пропоную грубо прикинути у що Вам обійдеться виготовлення стандартних воріт висотою 2,0м і шириною 3,0м без оплати монтажних робіт.
Отже, Вам знадобиться:
- труба прямокутна 60 х 30 мм - 39,2 кг;
- труба прямокутна 30 х 20 мм - 21,6 кг;
- профнастил фарбований – 6 м2.
Вартість металовиробів на сьогоднішній день близько 20000 гривень за тонну, а середня ціна профнастилу - 110 грн/м2.
Отже, вартість необхідного матеріалу для воріт:
- труба прямокутна 60 х 30 мм: 0,0392 т х 20000 грн = 784 грн;
- труба прямокутна 30 х 20 мм: 0,0216 т х 20000 грн = 432 грн;
- профнастил фарбований: 3м² х 110 грн = 660 грн.
Загальна вартість воріт: 784 грн + 432 грн + 660 грн = 1876 грн.
Розрахунок, звичайно приблизний, адже не враховано вартість додаткових матеріалів на кшталт саморізів, ґрунтовки, фарби тощо, проте навряд чи загальні витрати на виготовлення воріт складуть більше, ніж 4000грн.
А це вже аргумент на користь думки щодо власноручного їх виготовлення, адже середня вартість воріт, які встановить Вам наймана монтажна організація складає 12000грн.
ОТРЫМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНО ТОЧНЕ ДО ММ КРЕСЛЕННЯ ТА КОШТОРИС ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВЫДКАТНИХ ВОРЫТ ТА ЗАОЩАДЬТЕ ДО 10 000 ГРН, ВКАЗАВШИ РОЗМЫРИ ВАШИХ ВОРЫТ ЗА 1 ХВИЛИНУ
Выберите параметры Ваших ворот и получите:
Точный чертеж каркаса;
Пошаговую инструкцию по их установке;
Сертификат на покупку фурнитуры;
КАКОЙ ПРОЕМ ВОРОТ (ДЛИНА)?
КАКАЯ ВЫСОТА ОТ ЗЕМЛИ?
КОГДА ПЛАНИРУЕТЕ ДЕЛАТЬ ВОРОТА?
Оставьте свой телефон и мы вышлем:
- Точный чертеж каркаса;
- Пошаговую инструкцию по их установке;
- Сертификат на покупку фурнитуры
Материалы придут в удобный Вам мессенджер:
У виготовленні воріт немає нічого такого, що Вам не до снаги – я нижче покроково розпишу як це робити, а зекономлених 8000грн цілком вистачить на придбання автоматики.
До речі, власноручний монтаж самої автоматики заощадить Вам ще 50€.
У цьому процесі також нічого складного немає – навіть якщо знадобиться зварювальний апарат (він знадобиться не усім), а Ви не вмієте ним користуватися, завжди можна найняти зварювальника на пару годин. Повірте, воно того варте.
Аби Ви не сумнівалися у собі самому, ми подаруємо Вам свою авторську інструкцію щодо встановлення електроприводу, рекомендованого нашим фахівцем. З нею Ви гарантовано впораєтеся.
Давайте тепер про усі ці тонкощі по-порядку: я розповім як саме встановлюються ворота та про деякі особливості їхньої автоматизації, а задля зручності статтю розділено на окремі блоки:
- Порядок виготовлення воріт.
- Відкатні ворота. Принцип роботи і конструкція.
- Фурнітура для відкатних воріт.
- Автоматика для відкатних воріт.
- Монтаж автоматики для розпашних воріт. Відкривання назовні та всередину
- Як обрати автоматику для воріт з достатньою потужністю.
- Якою повинна бути інтенсивність автоматики.
- Елементи безпеки автоматичних воріт.
- Особливі пропозиції від нашої компанії.
Порядок виготовлення воріт
Насамперед слід викопати ями під фундаменти стовпів:
Далі необхідно встановити в ці ями металеві труби та закріпити їх таким чином, щоб вони не змістилися:
Якщо Ви робите відкатні ворота, додатково необхідно встановити закладну деталь (швелер) для подальшого монтажу роликових опор та електроприводу:
Коли все забетоновано, приблизно за тиждень можна приступати до цегляної кладки стовпів з установкою закладних деталей для відкатних або розпашних воріт (зверніть увагу, що на картинках-схемах у різних типів воріт різні місця встановлення на стовпах):
Закладні деталі для відкатних воріт:
Закладні деталі для розпашних воріт:
Якщо Ви плануєте розпашні ворота, в кладку слід встановити закладні деталі для кріплення приводів з урахуванням відкривання стулок (назовні або всередину).
Встановлена закладна деталь для кріплення приводу з відкриванням стулок всередину:
Коли опорні стовпи готові, необхідно закріпити металеві нащільники для відкатних воріт:
Або тримачі для розпашних воріт:
Далі необхідно зварити та встановити каркаси.
Каркас відкатних воріт:
Каркас розпашних воріт:
В принципі це все, що необхідно зробити, аби самостійно виготовити ворота. Як бачите, нічого захмарного, проте заощаджені кошти (близько 8000 грн) дозволять обирати будь-яку автоматику.
Якщо у Вас залишилися питання до наших фахівців, саме час їх ставити. Для цього можна зателефонувати (номери вказано на сайті) або замовити зворотний дзвінок, залишивши свій номер у формі.
Далі розділимо різні типи ворітних конструкцій (відкатний або розпашний) і зупинимося трохи детальніше на їхніх особливостях.
Відкатні ворота. Принцип роботи і конструкція
Відкатні ворота на сьогоднішній день обирають дедалі частіше, особливо для приватних будинків, оскільки переміщаючись уздовж паркану, вони майже не займають місця.
Така конструкція за ціною дещо дорожча, ніж розпашна, адже для неї доводиться придбавати також фурнітуру.
Давайте спочатку розглянемо можливі варіанти конструкції таких воріт, а саме:
- Підвісні
- Ролики рухаються по землі
- Консольні ворота
Підвісні ворота переміщуються за рахунок роликів, розташованих безпосередньо на направляючій зверху над проїздом. Ви вже зрозуміли, що направляюча над проїздом у будь-якому випадку обмежує висоту цього проїзду.
Ворота з роликами на землі по суті те саме, що й попередня конструкція, але направляюча закріплена просто в проїзді. У цьому випадку в неї неодмінно набиватиметься сміття, а взимку ще й сніг, тому Вам поведеться щоразу вичищати це все віником.
Мабуть тому, обидві ці конструкції використовуються вкрай рідко.
Ворота консольного типу найбільш практичний варіант, тому що їхньому руху не заважають сніг та сміття, а відсутність направляючої в проїзді жодним чином не обмежує рух транспорту.
Саме цей тип відкатних воріт я раджу обирати і далі мова піде про необхідну для їх облаштування фурнітуру.
Фурнітура для відкатних воріт
Для забезпечення руху воріт Вам знадобиться наступний комплект фурнітури:
- Направляюча рейка
- Роликові опори
- Верхня пластина з роликами
- Верхній уловлювач
- Нижній уловлювач
- Нижній кінцевий ролик
- Гумові заглушки
Направляюча рейка (профіль). Вона кріпиться до каркасу стулки і є одним з найважливіших елементів. Ворота рухатимуться плавно і не заклинюватимуть, якщо рейка буде рівною по усій довжині, а нижні полиці знаходитимуться в єдиному горизонті і будуть симетричними.
Направляючий профіль може бути зроблений з чорної або оцинкованої сталі, проте здебільшого використовують саме чорний метал, адже він дешевший. Далі рейку ґрунтують і фарбують, захищаючи від корозії.
Роликові опори. Вони кріпляться до закладної деталі (швелера), а відстань між ними має бути якомога більшою.
Ролики опор заходять в направляючу рейку, за рахунок чого ворота і є консольними.
Самі ж ролики можуть бути виготовлені з металу або з полімерних матеріалів, проте заміна сталі на пластик не є вдалим рішенням, принаймні, для нормальної роботи ворітної конструкції на Волині.
За низької температури повітря полімери змінюють свої властивості і стають крихкими, а за високої температури – стають м’якими до такої міри, що втрачають форму при навантаженні.
Рекомендую обирати фурнітуру виключно з металевими роликами.
Бажано щоб зазор (люфт) між направляючою рейкою та роликами був близько 1мм – тоді ворота не будуть клювати, і нормально заходитимуть в уловлювачі.
Монтаж роликових кареток можна спростити й прискорити за умови використання монтажної пластини з чотирма регулювальними болтами:
Верхня пластина з роликами. Даний елемент кріпиться до металевого нащільника зверху і направляє полотно воріт по прямій, аби вони потрапляли в уловлювачі, та нікуди не завалювались по горизонталі.
У пластини може бути два або чотири ролика - їхня кількість залежить від маси стулки.
Ролики зверху можуть бути покриті гумою або пластиком. Варіант з гумою більш вдалий, тому що при контакті зі стулкою гума не подряпає полотно.
Верхній уловлювач. Цей елемент потрібен для приймання та утримування верхнього краю стулки, аби її не бовтало вітром.
Звертайте увагу на товщину металу верхнього уловлювача – якщо вона буде менш ніж 3мм, ворота можуть його зігнути.
Важливо: купуючи фурнітуру подивіться чи включено даний елемент до комплекту – деякі виробники свідомо його не включають, зменшуючи таким чином вартість фурнітури. Проте, Вам доведеться згодом придбати його окремо, після чого ціна комплекту без уловлювача вже не буде для Вас такою привабливою.
Нижній уловлювач. Він потрібен аби прийняти нижній край стулки, коли вона закривається. Його нижня полиця слугує для того, щоб на неї накочувався і спирався кінцевий ролик.
З огляду на те, що нижній уловлювач при закритих воротах приймає на себе частину навантаження від самих воріт, товщина його металу повинна бути не менш ніж 4мм.
Нижній кінцевий ролик. Елемент, який накочуючись, плавно заводить стулку в уловлювачі.
Він може бути полімерним чи металевим. Металевий, звичайно надійніший, проте більшість виробників здешевлюють фурнітуру за рахунок кожної дрібниці. Наразі можна знайти комплекти з металевим роликом, такі випускають австрійці та один вітчизняний виробник.
Гумові заглушки. Вони закривають торці направляючої рейки аби в неї не набивалися сніг та бруд.
Простежте, щоб заглушки мали гофру – це забезпечить насправді міцне зчеплення з рейкою, адже якщо заглушка випаде, всередину профілю потрапить волога, яка може спричинити корозію.
Рекомендована фахівцями фурнітура для відкатних воріт
Автоматика для відкатних воріт
Комплектацію фурнітури ми з Вами розглянули, тепер давайте перейдемо до питання автоматизації відкатних воріт.
Для цього знадобитися такий мінімальний набір обладнання:
- Привід з блоком управління
- Кінцеві вимикачі
- Зубчаста рейка
- Система керування
Привід може бути встановлений всередині двору з будь-якого боку від воріт на відстані від стовпа 0,5-1,0м.
Він містить в собі електродвигун та редуктор.
Чим масивніші й важчі Ваші ворота, тим потужнішим має бути привід. Електродвигун в залежності від моделі автоматики може живиться від напруги 220В або 24В.
Автоматику з напругою живлення 24В можна обладнати системою аварійного безперебійного живлення на випадок відключення від основного джерела. Зазвичай, для цього використовують два акумулятора по 12В кожен.
Обираючи привід слід звертати увагу на те, з яких матеріалів зроблено редуктор, адже багато виробників використовують деталі з полімерів, які не підходять для нашого клімату.
В технічних характеристиках більшості електроприводів вказано прийнятну температуру їхньої експлуатації, і зазвичай вона коливається в межах від -20°С до +50°С.
Перевищення вказаних параметрів призводить до руйнування полімерних деталей, адже при зниженні зимової температури до -21°С пластмаса змінює свої властивості і стає крихкою.
При нагріванні автоматики під прямими сонячними променями вище +50°С, пластикові деталі змінюють форму. На Волині щороку можемо бачити м’який асфальт, а бітуму для цього потрібно не менш ніж +60°С.
Тож ворітне обладнання слід придбавати виключно з металевим редуктором.
Блок управління. Це спеціальна електронна плата, яка є мозковим центром всієї автоматики і повністю відповідає за її роботу.
Даний елемент у приводів для відкатних воріт вбудовано просто в корпус.
Залежно від моделі плата може перебувати у вертикальному або горизонтальному положенні. При горизонтальній установці її простіше підключати та встановлювати налаштування, однак в процесі експлуатації є небезпека того, що на платі назбирається пилюка або на неї потрапить конденсат.
Краще обирайте моделі з вертикальним розташуванням плати управління, адже у цьому випадку її не зіпсують ані краплі конденсату, ані пилюка.
Кінцеві вимикачі. Це датчики крайніх положень стулки (відкрито чи закрито). Використовуються два типи таких вимикачів: механічні або магнітні.
Механічна система працює за рахунок того, що з двох боків на кінцях зубчастої рейки встановлюються металеві кронштейни, і коли стулка доїжджає до електроприводу, пружинка, що стирчить з його корпусу, відгинається цим кронштейном. Відгинаючись вона натискає на один з мікровимикачів, розташованих з двох сторін від неї і блок управління отримує сигнал зупинити рух.
Така система проста й дешева, але вона має суттєві недоліки: взимку пружинка може примерзати і Вам доведеться її відігрівати за допомогою фену, а коли випадає сніг – пружинка нагрібає його із зубчастої рейки доки снігова кулька не натисне на мікровимикач.
Тобто, взимку Вам доведеться постійно вимітати сніг з рейки.
Магнітна система дещо дорожча, проте в ній замість кронштейнів на рейці використовуються магніти, а замість пружинки – магнітний датчик (геркон).
Геркон знаходиться всередині корпуса і розрізняє лише магнітне поле, тобто рух стулки не можуть зупинити ніякі предмети, окрім відповідного магніта.
Зубчаста рейка. Цей елемент майже ніколи не включається до комплекту ворітної автоматики, проте є обов’язковим.
Рейка кріпиться просто до стулки і рух воріт відбувається завдяки зчепленню зубців зовнішньої шестерні електропривода із зубцями рейки.
Система керування. Найпоширенішим варіантом наразі є радіоуправління від пульта-передавача на вмонтований в блоці управління радіоприймач. Існують також інші способи, проте здебільшого вони використовуються в якості резервної системи (клавіатура, ключ-перемикач тощо).
Рекомендована автоматика для відкатних воріт
Монтаж автоматики для розпашних воріт. Відкривання назовні та всередину
Для автоматизації розпашних воріт потрібні два приводи - по одному для кожної стулки.
Під час виготовлення власне ворітної конструкції необхідно встановити додаткову планку каркаса на висоті, на якій Ви плануєте монтувати привід.
Також для кріплення приводу до стовпа (якщо Ви його ще не робили) потрібно в цегляну кладку заздалегідь закласти заставну деталь.
Мінімальний комплект обладнання для автоматизації розпашних воріт містить:
- Приводи для стулок
- Блок управління
- Систему керування
За конструкцією приводи для розпашних воріт бувають трьох типів:
- Лінійні
- Важільні
- Підземні (прихованої установки)
Лінійні моделі з черв'ячним редуктором найпростіші та найбільш довговічні, до того ж найдешевші, за що їх найчастіше купують.
Проте є один момент, який потрібно враховувати: не всі приводи можуть бути встановлені на широкі опорні стовпи.
Важільні моделі дещо «слабші» за потужністю і менш надійні, ніж лінійні, до того ж принаймні вдвічі дорожчі, натомість установка на широкі опори не викликає складнощів.
Підземні моделі (автоматика прихованої установки) - найдорожчий варіант. Такі приводи реально дуже дорого коштують, відтак їх досить рідко купують. Вони використовуються для стулок, на яких не має бути зайвих елементів, наприклад, на старовинних воротах.
Монтаж лінійного приводу коли стулка відкривається назовні:
Якщо Ви бажаєте відкривати ворота назовні необхідно врахувати, що кожен привід забирає ширину проїзду по 15см з кожного боку.
Якщо опорні стовпи встановлено, а ширину втрачати неприпустимо, автоматику можна розмістити якомога вище, щоб забезпечити нормальний проїзд.
Задля надійного кріплення автоматики стулку бажано навісити якомога ближче до зовнішнього краю стовпа.
Монтаж лінійного приводу коли стулка відкривається всередину:
Я вже зазначав, що не усі лінійні моделі можуть бути змонтовані на широких опорах. Виробниками визначаються певні установчі розміри і якщо їх не дотримуватися, може таке трапитися, що стулки не зможуть закритися, бо їм заважають надто широкі стовпи.
Якщо ворота ще не встановлено, можна навісити стулки не по центру стовпів, а ближче до їхнього внутрішнього краю і таким чином дотриматися необхідних установчих габаритів.
Якщо ж ворота вже змонтовано, перевішувати стулки можна, проте це буде недешево.
Наразі випускаються спеціалізовані лінійні моделі з особливими кронштейнами кріплення, які можна встановити на широкі опори – це три китайські приводи Miller Technics та один італійський Rotelli МТ 400.
Рекомендована автоматика для розпашних воріт
Як обрати автоматику для воріт з достатньою потужністю
Виробниками вказано вагу та довжину стулки, для яких виготовлено ту чи іншу модель автоматики, проте орієнтуватися на ці габарити неприпустимо. Це так звані «максимальні габарити», які не враховують навіть вплив один одного.
Насправді межами застосування електроприводу є обернено пропорційна залежність ваги стулки від її довжини (і навпаки). Тобто, що важчими є Ваші ворота, тим меншою може бути їхня прийнятна ширина.
Виробники завжди наводять цю залежність в інструкціях щодо монтажу та експлуатації кожної моделі і вона може бути в табличному чи графічному вигляді.
Важливо: вагу своєї стулки слід брати з урахуванням додаткових навантажень, які є типовими для Ваших воріт. Зокрема це вплив вітру, снігу, льоду, супротив самих воріт тощо.
Нормативним показником вітрового навантаження для Волинської області є 40кг/м2, тож стандартна стулка розпашних воріт довжиною 2,5м та висотою 2,0м стане важчою на:
2,0 м х 2,5 м х 40 кг/м2 = 200 кг.
Тобто, до власної ваги воріт необхідно додати вітровий тиск (якщо Ваша стулка наглухо зашита). Для ґратчастих конструкцій вітер враховувати не потрібно, адже він впливатиме лише на прути.
Відкатні ворота вітер довантажує не так суттєво.
До власної маси будь-яких ворітних конструкцій слід додати вагу снігу та льоду, які можуть затриматися на Ваших воротах, а також врахувати супротив воріт, якщо вони не відкриваються одним пальцем.
Ще один важливий момент: в технічних характеристиках виробниками зазвичай вказується не номінальний показник потужності двигуна, а максимальний. На нього не слід орієнтуватися, тому краще порадитися з фахівцем відносно достатності потужності вподобаного електропривода.
За безкоштовною консультацією можна звернутися до наших спеціалістів – телефони є на сайті.
Для зворотного дзвінка залиште у формі свій номер.
Якою повинна бути інтенсивність автоматики
Під інтенсивністю слід розуміти спроможність автоматики відкривати та закривати ворота певну кількість разів протягом якогось часу.
Цей показник зазвичай виробниками вказується у відсотках як «інтенсивність використання» і він визначає співвідношення прийнятного часу роботи та обов’язкового остигання.
Для побутових моделей інтенсивність не перевищує 40%, тобто, протягом години такий механізм не повинен працювати довше 24 хвилин. А зважаючи на обмеження для побутових моделей за часом безперервної роботи (10-12 хв.), 24 хвилини він може працювати лише із зупинками.
Для промислових приводів використання може бути навіть 100%, коли автоматика відпочиває поки через ворітний отвір проїжджає транспорт.
Іноді виробники використовують показник «інтенсивності роботи», тобто припустиму кількість маневрів за годину чи добу. В цьому випадку необхідно орієнтуватися на максимально можливу кількість добових відкривань та закривань Ваших воріт.
Встановлення автоматики з помилковою інтенсивністю неодмінно влетить Вам «в копієчку», адже вартість промислової автоматики вдвічі вища ніж у побутової.
Брати модель «із запасом» не слід, бо просто переплатите за непотрібне, а якщо інтенсивності виявиться замало – привід згорить.
Якщо потрібна консультація фахівця з цього приводу – звертайтеся. В нас вона безкоштовна.
Елементи безпеки автоматичних воріт
Задля безпеки роботи автоматичних воріт найчастіше використовуються сигнальна лампа та фотоелементи.
Сигнальна лампа – це проблисковий маячок оранжевого чи білого кольору, що миготить з частотою 1 раз/сек під час роботи механізму.
Не раджу нехтувати цим аксесуаром, оскільки в темну пору доби надзвичайно важко зрозуміти чи рухається стулка, а блимання лампи зазвичай зупиняє неуважних людей від ідеї проскочити в отвір, коли ворота закриваються.
Фотоелементи – це детектори розпізнавання перешкод, до того ж вони єдина система безпеки, яка спрацьовує не в результаті удару стулкою людини, тварини чи будь-якого предмету, а саме попереджає цей удар.
Ці детектори розташовують парами у створі воріт і під час руху стулки вони з’єднуються між собою невидимим для людини інфрачервоним променем. При розриві променю блок управління зупиняє рух воріт, а якщо вони закривалися, вмикається реверсний рух.
Усі сучасні електроприводи мають у собі принаймні одну систему виявлення перешкод, проте вони захищають власний двигун, аби він не згорів, намагаючись закрити ворота, які затиснули Ваш автомобіль, а «перешкоду», якою можуть стати діти чи домашні тварини, захищають тільки фотоелементи.
Якщо маєте будь-які питання щодо комплектації автоматики для воріт – телефонуйте нашим фахівцям або замовляйте зворотний дзвінок, залишивши свій номер у спеціальній формі.
Особливі пропозиції від нашої компанії
Як зазначалося на початку цього огляду, власноручне виготовлення воріт дозволить Вам заощадити близько 8000грн, яких цілком вистачить для придбання автоматики.
Якщо ж Ви встановите автоматику на свої ворота самостійно, заощадите додаткові 50€. Окрім явної економії, самостійне виготовлення воріт та монтаж автоматики гарантують Вам добросовісне виконання цих робіт – Ви ж не станете для себе «халтурити».
Нажаль, випадки коли людина оплатила неякісне виготовлення воріт та непрофесійний монтаж автоматичної системи, не є поодинокими. В інтернеті безліч оголошень про надання таких послуг і далеко не усі вони надходять від фахівців.
Є такі «майстри», які просто подивилися відеоролики щодо процесів створення ворітних конструкцій чи їхньої автоматизації, і після такого «тренінгу» прийдуть до Вас на роботу.
Я не раджу дозволяти колупатися в платі управління ворітної автоматики людям без відповідної кваліфікації – проблеми неправильного монтажу зазвичай проявляються лише з часом, коли Ви залишитесь наодинці зі своєю зламаною технікою.
Перед тим, як наймати монтажників, поцікавтеся їхніми попередніми об’єктами і розпитайте попередніх замовників про роботу встановленої автоматики та про відношення установників до власної гарантії.
Повірте, краще встановлювати свою автоматику власноруч, а придбавати її у тої організації, яка має позитивні відгуки від покупців (відгуки, посилання).
Ми пропонуємо своїм клієнтам:
1. Купуючи автоматику, яку рекомендують наші фахівці, Ви отримаєте можливість користуватися нею безкоштовно протягом 365 днів. Тобто протягом року, якщо Ви вважаєте, що вона Вам не підходить, можете її повернути, а ми повернемо Ваші гроші у повному обсязі.
2. Ми надішлемо Вам власну авторську інструкцію щодо установлення автоматики (на рекомендовані моделі), з якою Ви гарантовано змонтуєте її власноруч.
Якщо не зможете – повернете нам техніку, а ми повернемо Вам гроші.
3. Ми встановимо базові (і навіть індивідуальні) налаштування плати управління рекомендованого нашим інженером електропривода, а крім того, безкоштовно запрограмуємо пульти дистанційного керування.
4. Ми доправимо до найближчого до Вас відділення фірми-перевізника придбану у нас автоматику та фурнітуру, а деякі моделі (дивіться акції) ми доставимо Вам за наш рахунок.
5. Купуючи фурнітуру для відкатних воріт, рекомендовану нашим фахівцем, Ви отримуєте на неї гарантію 5 років (навряд чи Ви знайдете більш тривалий термін).
Крім того, разом з нею Ви отримаєте розроблене нашими фахівцями детальне креслення саме Ваших воріт і детальну покрокову інструкцію як зробити ворота своїми руками, також складену нашими фахівцями:
Якщо у Вас залишилися (або навпаки, з’явилися) питання до наших фахівців – ми готові надати безкоштовну консультацію щодо виготовлення будь-яких типів воріт, а також щодо їхньої автоматизації.