Автоматичні ворота в Івано-Франківській області

Як зробити ворота своїми руками та самому встановити автоматику

Вітаю, шановні мешканці Івано-Франківська та усього Прикарпаття!

Моя стаття присвячена самостійному виготовленню відкатних та розпашних воріт, а також їхній автоматизації.

Чому я вирішив присвятити її саме цій тематиці? Бо навіщо платити за те, що можна не надто напружуючись зробити самому? Навіщо витрачати кошти, які можна спрямувати на щось корисне для сім’ї?

Я поділюся з Вами власним досвідом та знаннями щодо того, де і як у цій справі можна зекономити.

Наприклад, знаєте у скільки обходиться виготовлення стандартних воріт завдовжки 3,0 м і завширшки 2,0 м? Давайте порахуємо вартість необхідних матеріалів, а нам знадобляться:

  • труба прямокутна 60 х 30 мм - 39,2 кг;
  • труба прямокутна 30 х 20 мм - 21,6 кг;
  • профнастил фарбований – 6 м2.

Металовироби коштують орієнтовно 20000 грн за тону, а фарбований профнастил - 110 грн/м2.

Отже, вартість необхідного матеріалу для виготовлення воріт:

  • труба прямокутна 60 х 30 мм: 0,0392 т х 20000 грн = 784 грн;
  • труба прямокутна 30 х 20 мм: 0,0216 т х 20000 грн = 432 грн;
  • профнастил фарбований: 3м2 х 110 грн = 660 грн.

Загальна вартість матеріалу для воріт: 784 грн + 432 грн + 660 грн = 1876 грн.

В розрахунку немає саморізів для кріплення профнастилу, електродів, ґрунтовки тощо, проте давайте ми додамо ще стільки само – нехай ворота без монтажних робіт обійдуться у 4000 грн.

Тепер подивимося, у скільки такі ворота обійдуться за умови їхнього придбання у спеціалізованої організації: не повірите, найдешевшим варіантом виявилися ворота за 12000 грн.

Тобто, власноручне виготовлення обійдеться втричі дешевше, а економія складає не багато, не мало - 8000 грн.

ОТРbМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНО ТОЧНЕ ДО ММ КРЕСЛЕННЯ ТА КОШТОРИС ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВІДКАТНИХ ВОРІТ ТА ЗАОЩАДЬТЕ ДО 10 000 ГРН, ВКАЗАВШИ РОЗМІРИ ВАШИХ ВОРІТ ЗА 1 ХВИЛИНУ

Выберите параметры Ваших ворот и получите:

Точный чертеж каркаса;

Пошаговую инструкцию по их установке;

Сертификат на покупку фурнитуры;

КАКОЙ ПРОЕМ ВОРОТ (ДЛИНА)?

Перемещайте ползунок, чтобы выбрать подходящую Вам длинну.
Наиболее распространенный проем ворот – 4 метра.

КАКАЯ ВЫСОТА ОТ ЗЕМЛИ?

Перемещайте ползунок, чтобы выбрать подходящую Вам высоту.
Наиболее распространенная высота ворот от 1.5 до 2 метров.

ПЛАНИРУЕТЕ ЛИ ВЫ СТАВИТЬ АВТОМАТИКУ?

КОГДА ПЛАНИРУЕТЕ ДЕЛАТЬ ВОРОТА?

КОГДА ПЛАНИРУЕТЕ ДЕЛАТЬ ВОРОТА?

Оставьте свой телефон и мы вышлем:

  • Точный чертеж каркаса;
  • Пошаговую инструкцию по их установке;
  • Сертификат на покупку фурнитуры

Материалы придут в удобный Вам мессенджер:

Цих грошей цілком достатньо для придбання пристойного механізму для автоматизації своїх воріт.

До речі, на автоматизації так само можна заощадити: монтажні роботи у виконанні спеціалізованої організації вартуватимуть близько 50 €, і ця сума також може залишитися у Вашій кишені.

Для тих, хто не надто впевнений у власних силах та вміннях, одразу зазначу – немає такого чоловіка, якому не до снаги виготовити і автоматизувати свої ворота, і Ви не станете першим, хто не впорався.

Просто потрібно знати деякі нюанси й таємниці фахівців, а також правильно обирати автоматику.

Зміст статті:

  • Порядок виготовлення воріт.
  • Відкатні ворота. Принцип роботи і конструкція.
  • Фурнітура для відкатних воріт.
  • Автоматика для відкатних воріт.
  • Монтаж автоматики для розпашних воріт. Відкривання назовні та всередину
  • Елементи безпеки автоматичних воріт.
  • Як обрати автоматику для воріт з достатньою потужністю.
  • Якою повинна бути інтенсивність автоматики.
  • Особливі пропозиції від нашої компанії.

Порядок виготовлення воріт

Перш за все необхідно викопати ями для фундаментів опорних стовпів:


Далі в ці ями потрібно встановити металеві труби та закріпити їх так, аби вони не змістилися:


Ворота можуть бути розпашними чи відкатними, тому відразу потрібно з цим визначитися.

Для відкатної конструкції додатково на цьому етапі встановлюється закладна деталь (швелер) для подальшого монтажу роликових опор та електроприводу:


Через тиждень після закінченні бетонних робіт, можна починати обкладати труби цеглою та встановлювати закладні деталі. Вони мають відмінності для розпашних та відкатних конструкцій, тому зверніть на це увагу – подивіться на картинках де саме їх треба встановлювати на стовпах:


Закладні деталі для відкатних воріт:


Закладні деталі для розпашних воріт:


Для розпашних конструкцій можливо відкривати ворота назовні або всередину, і закладні деталі треба встановлювати з урахуванням напрямку руху стулок.

Це закладна деталь для кріплення приводу з відкриванням всередину:


Для відкатної конструкції після закінчення робіт із опорними стовпами, потрібно закріпити металеві нащільники:


А для розпашної конструкції – металеві тримачі:


Після цього можна приступати до виготовлення каркасу воріт.

Каркас відкатних воріт:


Каркас розпашних воріт:


Зашивайте профнастилом і стулка практично готова.

Далі відкатна й розпашна конструкції мають відмінності, але Ви вже мали б зрозуміти, що нічого складного у виготовленні воріт немає, тому не варто втричі переплачувати за таку роботу.

Якщо у Вас є питання до наших фахівців, можете їх ставити. Для цього зателефонуйте (номери вказано на сайті) або замовляйте зворотний дзвінок, залишивши свій номер у формі.


Задай питання спеціалісту!


Далі розділимо різні типи ворітних конструкцій (відкатний або розпашний) і зупинимося трохи детальніше на їхніх особливостях.

Відкатні ворота. Принцип роботи і конструкція


Цей тип конструкції обирають дедалі більше людей – вони ніби створені для земельних ділянок, де немає зайвого місця. Розпашні ворота потребують простору для руху стулок всередині двору чи зовні, а відкатна стулка рухається уздовж паркану, тож простору не потребує взагалі.

Виготовлення відкатних воріт обійдеться дещо дорожче, адже для руху цієї стулки необхідна фурнітура, яка коштує порідку 2500 грн. До фурнітури я повернуся у наступному розділі, а зараз розкажу якими можуть бути самі конструкції відкатних воріт:

Варіанти такі:

  • Підвісні
  • Ворота на колесиках
  • Консольні ворота

Підвісні ворота Ви могли бачити на великих підприємствах – раніше їх часто встановлювали на в’їздах до цехів та виробничих корпусів. У цьому випадку полотно підвішується до балки, що знаходиться над отвором, і обмежує таким чином висоту проїзду.

Ворота на колесиках рухаються по направляючій, яку закладено безпосередньо в самому проїзді – щось на кшталт залізниці. Висота проїзду не обмежується, однак сама направляюча є вразливою: в неї постійно набивається сміття, а взимку її завалює снігом. Рух стулки можна починати лише після того, як направляючу буде звільнено від усіх сторонніх предметів, і сніг до цього списку входить.

Консольні ворота, по суті, є найбільш прийнятним варіантом, адже вони не обмежують висоту проїзду і на землі немає рейки, яка збирає сміття. Таку конструкцію ще називають «самонесучою», адже направляюча кріпиться безпосередньо до нижнього краю стулки, а з боку відкату встановлюються дві роликових каретки (по ним перекочується полотно).


Саме цей тип відкатних воріт я раджу обирати і далі мова піде про необхідну для їхнього облаштування фурнітуру.

Фурнітура для відкатних воріт

Фурнітура – це слово походить від французького «fournir» і перекладається, як «доставляти, постачати». У випадку з відкатними ворітьми це комплект елементів, що забезпечують пересування стулки. До нього мають входити наступні комплектуючі:

  • Направляюча рейка (профіль)
  • Роликові опори (каретки)
  • Верхня пластина з роликами
  • Верхній уловлювач
  • Нижній уловлювач
  • Нижній кінцевий ролик
  • Гумові заглушки

Направляюча рейка (профіль). Це один з найважливіших елементів конструкції, який кріпіться до нижнього краю стулки, і саме від якості профілю залежить плавність руху воріт. Рейка має бути абсолютно рівною по усій довжині, а її нижні полиці мають бути симетричними і знаходитись в одному горизонті.


Профіль виготовляють зі сталі, але вона може бути чорною або оцинкованою. Здебільшого, використовується дешевший варіант з чорного металу, який необхідно ґрунтувати й фарбувати задля запобігання корозії.

Роликові опори (каретки). Ці елементи кріпляться до швелера (закладної деталі) і між ними потрібно забезпечити якомога більшу відстань.

Ролики кареток заходитимуть в направляючий профіль, і таким чином ворота рухатимуться по консолі.

Прослідкуйте, щоб зазор між рейкою та роликами (люфт) був приблизно 1 мм, тоді ворота не клюватимуть, і нормально заходитимуть в уловлювачі.


Варто звернути увагу на самі ролики в каретках,оскільки деякі виробники почали виготовляти їх з полімерних матеріалів, здешевлюючи таким чином комплект. Ця ідея для комерсантів дуже вдала, оскільки Ви бачите більш дешевий варіант того самого товару і радісно його купуєте.

Проте для Вас це дуже поганий варіант, адже в Прикарпатті такі ролики використовувати взагалі не можна – за температури нижче -20°С пластик стає крихким і ролики розвалюються. Вам доведеться купувати нові каретки, знімати ворота й міняти їх.

Ролики мають бути металевими – усі інші варіанти нам з Вами не підходять.


Роликові каретки встановити потрібно дуже точно – це легше зробити за допомогою спеціальної монтажної пластини з чотирма регулювальними болтами. Вона ніколи не входить до комплекту фурнітури, але раджу придбати її додатково (вона недорога) - так Ви спростите й прискорите собі монтажні роботи.


Верхня пластина з роликами. Цей елемент кріпіться зверху до металевого нащільника і направляє ворітне полотно прямолінійно, аби воно не завалювалося по горизонталі – лише за такої умови стулка потраплятиме в уловлювачі.

У пластини може бути два або чотири ролика - залежно від маси воріт


Самі ж ролики можуть мати гумове покриття або пластикове. Раджу брати комплект з гумовими роликами, оскільки гума не дряпає стулку.

Верхній уловлювач потрібен для прийняття й фіксації верхнього краю полотна коли ворота закриваються. Стулка без цього елементу буде дуже вразливою до вітрового тиску – простіше кажучи, її бовтатиме.

Оскільки ворота мають досить значну вагу, метал, з якого зроблено верхній уловлювач, не повинен бути тоншим за 3 мм, інакше стулка може його погнути.


Будьте уважні: Під час вибору комплекту ворітної фурнітури слід подивитися на наявність у ньому верхнього уловлювача – деякі виробники просто не включають його до комплекту і продають окремо. Спочатку Ви радієте, адже купили більш дешеву фурнітуру, а потім розумієте, що докупити верхній фіксатор потрібно обов’язково, і тут виявляється, що виходить дорожче, ніж цілий комплект.

Нижній уловлювач. Цей елемент при закритті воріт приймає та фіксує полотно знизу. На його нижню полицю має накочуватися й спиратися кінцевий ролик.

Я вже наголошував, що ворота мають значну вагу, тому метал уловлювачів повинен бути достатньої товщини аби ворота їх не зігнули – для нижнього фіксатора потрібен метал не тонший за 4 мм.


Нижній кінцевий ролик. Цей елемент потрібен аби стулка заходила в нижній уловлювач не «з розгону», а плавно в нього закочувалася.

Ролик виробники також навчилися робити з полімерів, які нам з Вами не підходять, тому будьте уважні.

Сталеві ролики можна знайти – їх роблять австрійські виробники та деякі вітчизняні.


Гумові заглушки. Це свого роду запобіжники проти потрапляння сміття й вологи всередину направляючого профілю. Ви ж пам’ятаєте, що він виготовляється з чорної сталі, яка є вразливою до корозії.

Заглушки закривають торці направляючої рейки і триматимуться там надійно, якщо вони мають гофровану частину. Якщо гофри немає – можуть випасти, тоді профіль опиниться під загрозою.


Рекомендована фахівцями фурнітура для відкатних воріт


Комплектующие для откатных ворот Rolling Expert 400

Нет в наличии

3950 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Фурнитура для откатных ворот Novi Vorota STANDART 500

Есть в наличии

3580 грн. 3225 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Novi Vorota LUX 500

Есть в наличии

4880 грн. 4525 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Novi Vorota STANDART 800

Есть в наличии

7917 грн. 7657 грн.

Посмотреть Перезвоните мне


Автоматика для відкатних воріт

Якщо Ви встановили відкатні ворота, було б логічно обладнати їх автоматикою: інакше для чого були усі попередні витрати? Власноручне виготовлення воріт заощадило Вам кошти, тож давайте обирати електропривід для них.

Мінімальний набір обладнання повинен містити:

  • Привід з блоком управління
  • Кінцеві вимикачі
  • Зубчасту рейку
  • Систему керування


 


Електропривід встановлюється всередині двору на відстані від опорного стовпа 0,5-1,0 м. Розмістити його можна з любого боку від воріт.

Всередині приводу вмонтовані електродвигун, редуктор та блок управління.

Електродвигун може мати різну потужність і вона залежить насамперед від маси Ваших воріт, проте далі я розкажу які ще навантаження потрібно врахувати аби потужності вистачило для пересування стулки взимку.

Сам привід живиться здебільшого від перемінного току напруженням 220В, проте двигун може мати таке саме живлення, або ж від постійного струму з напругою 24В.

Такі низьковольтні двигуни більш інтенсивні і їх можна обладнати системою аварійного безперебійного живлення (на випадок відключення електрики). Проте 220-вольтові, зазвичай потужніші.


 


Редуктор автоматики – це його механічна частина.

Для роботи на Прикарпатті принциповим є з чого саме редуктор зроблено, адже переважна кількість виробників збирають автоматику з полімерними шестернями та втулками. Я вже наголошував, що наш клімат занадто тяжкий для технополімерів, оскільки їхня експлуатація припустима за температури від -20°С до +50°С, а за цими межами пластик зміню свої властивості.

Перемерзлі шестерні розкришаться після першої ж зими, а якщо автоматику буде встановлено під прямими сонячними променями – вони не переживуть і літа. Редуктор після цього доведеться викинути.

Будьте уважні: на Івано-Франківщині нормально працюватиме виключно автоматика з повністю металевим редуктором.

Блок управління – це мозок автоматики. Він по суті є електронною платою, яка контролює роботу механізму.

В приводах для відкатних воріт блок знаходиться всередині корпуса, проте плата може бути розміщена як вертикально, так і горизонтально.

Раджу звертати увагу на цей момент, оскільки горизонтальна плата містить значні ризики: під кришкою корпусу обов’язково з’явиться конденсат через різницю температур всередині й назовні, а далі конденсат сформується у краплі, які можуть потрапити на доріжки плати.

Вертикальна плата більш вдалий варіант – на ній не накопичуватиметься пилюка, не оселиться на зимівлю миша, і не затримаються краплі конденсату.


Кінцеві вимикачі. Це датчики, які фіксують досягнення стулкою крайніх положень при закритих та відкритих воротах. Коли один з кінцевиків надсилає блоку управління сигнал про прибуття стулки, блок зупиняє рух.

Система кінцевиків може бути механічною або магнітною. Механіка дешевша, проте для нас із Вами не підходить. Пояснюю принцип роботи:

В механічній системі на зубчастій рейці з обох боків кріпляться два металеві кронштейни, які досягаючи під час руху самого приводу сигналізують, що стулка знаходиться в крайньому положенні (відкрито або закрито). В самому приводі є механізм, тобто пружинка з мікровимикачами з двох боків, яка стирчить з корпуса приводу.

Коли стулка доїжджає до приводу, кронштейн тисне на пружинку і вона відгинається, натискаючи на один з мікровимикачів. Блок управління зупиняє ворота – приїхали.

Однак взимку в рейку потрапляє сніг, який пружинка під час руху збирає в кульку, а кулька відгинає пружинку і ворота за пару сантиметрів зупиняються. Пружинка може примерзнути, і якщо двигун потужний, ворота її зламають.

Тобто, поки не відігрієте пружинку феном і не повимітаєте сніг із зубчастої рейки – взимку ворота не відкриєте.

Магнітна система працює за тим самим принципом, але замість кронштейнів на рейку кріпляться два різнополярні магніти, а датчик, який реагує на їхнє магнітне поле (геркон), знаходиться всередині корпуса і запаяний в окрему колбу. Геркон не зупинить ворота через сніг чи мороз і не зламається, тобто коректна робота автоматики забезпечена за будь-якої погоди.


Зубчаста рейка кріпиться до нижньої частини стулки і забезпечує рух воріт завдяки зчепленню її зубців із зубцями зовнішньої шестерні електроприводу.

Вона майже ніколи не входить до комплекту автоматики, проте є обов’язковим елементом.


Необхідна довжина рейки залежить від довжини стулки Ваших воріт і обчислюється за формулою: довжина стулки + 1 метр. Продається вона відрізками по метру, тому кожен має можливість набрати саме потрібну кількість.

Рейку деякі виробники теж примудряються робити з пластику, проте навіть не розглядайте цей варіант – прорідити їй зубці морозу та сонцю активно допомагатиме сталева зовнішня шестерня приводу.

Система керування. Варіантів може бути багато, вибирайте будь-який. Найпоширенішим на сьогодні є радіосигнал від пульта-передавача на вмонтований в блок управління приймач.

Можна брати пульти як основну систему, а клавіатуру, чи ключ-кнопку, наприклад, в якості резервної.

Рекомендована автоматика для відкатних воріт

Скидка

Автоматика для відкатних воріт Edinger A6

Есть в наличии

7918 грн. 7062 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Автоматика для откатных ворот Miller Technics 1000

Есть в наличии

Бесплатная доставка

13225 грн. 11513 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Rotelli Premium 1100

Есть в наличии

Бесплатная доставка

13225 грн. 11085 грн.

Посмотреть Перезвоните мне


Монтаж автоматики для розпашних воріт. Відкривання назовні та всередину

Під час виготовлення самих воріт обов’язково потрібно встановити додаткову планку каркаса на висоті, на якій має стояти привід.


Крім того, для кріплення автоматики до опорного стовпа, необхідно в кладку під час виготовлення опори встановити закладну деталь. В цей момент Ви вже повинні чітко визначитися відносно того, в який бік відкриватимуться стулки: всередину, чи назовні, адже місце кріплення приводів у цьому випадку має відмінності.

Для автоматизації розпашних воріт Вам знадобиться такий мінімальний комплект обладнання:

  • Приводи для стулок
  • Блок управління
  • Система керування


На фото Ви бачите лінійний електропривід, проте автоматика для розпашних воріт за конструкцією може бути також важільного або підземного типів.

Важільні моделі працюють за принципом людської руки, тобто два важелі з’єднані між собою рухомим шарніром. Така конструкція дозволяє відкривати стулки нібито з за-рогу і цю автоматику можна застосовувати для будь-яких розпашних конструкцій.

Підземні моделі використовуються для особливих воріт, для екстер’єру яких усі зайві деталі є неприпустимими, наприклад для старовинних воріт, чи стулок, що можуть вважатися витвором ковальського мистецтва. Це дуже дорогі приводи, до того ж проблемні в монтажі та експлуатації.

Лінійні моделі мають черв’ячний редуктор і принци їхньої роботи заснований на прямолінійному рухові штоку з різьбою, який по мірі вкорочення або подовження відкриває та закриває стулки. Простота конструкції забезпечує її надійність та потужність, до того ж це найдешевший тип приводів. Звичайно, лінійні моделі є найбажанішими для покупців.

Однак існують обмеження щодо застосування черв’ячних механізмів по установчим розмірам: вони стосуються власників широких опорних стовпів і конструкцій із відкриттям всередину.

Монтаж лінійного приводу коли стулка відкривається всередину:

Зверніть увагу на відстань від місця з’єднання стулки зі стовпом до внутрішнього краю цієї опори – якщо у Вас вона більша, ніж дозволено виробником, ворота не закриються.

Ті, в кого ворота ще не встановлені, можуть навісити стулку ближче всередину і так витримати необхідні установчі розміри. Але коли ворота вже змонтовано, перевішувати стулку буде дорого й клопітно, тому дехто вирубує в опорах ніші для приводів аби кути не заважали руху.


Сьогодні є більш цивілізований варіант - спеціалізовані телескопічні моделі з особливими кронштейнами кріплення, які можна встановити на широкі опори – це китайські приводи Miller Technics та один італійський Rotelli МТ 400.

Монтаж лінійного приводу коли стулка відкривається назовні:

У цьому випадку стулку бажано навішувати ближче до зовнішнього краю опорного стовпа, а не до внутрішнього, як у попередньому випадку.

Для такої конструкції необхідно врахувати ще й габарити самих приводів: відкриті ворота будуть мати вигляд тунелю в проїзді, тому ширина проїзду має значення. Водночас автоматика забиратиме з обох боків по 15 см цієї ширини, а якщо її і так «в притик», машина може зачіпати приводи.

Якщо ворота Ви ще не зробили, ставте опори на більшій відстані одну від одної, а якщо стовпи вже стоять – кріпіть автоматику у верхній частині стулок, щоб машина проїжджала під механізмами.


Рекомендована автоматика для розпашних воріт


Автоматика для распашных ворот Rotelli MT 400

Нет в наличии

9494 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 3000

Нет в наличии

18190 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 4000

Есть в наличии

20073 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 5000

Есть в наличии

24139 грн.

Посмотреть Перезвоните мне


Елементи безпеки автоматичних воріт

Крім обов’язкових комплектуючих, без яких ворота не працюватимуть автоматично, важливими є такі елементи безпеки, як сигнальна лампа та фотоелементи.

Сигнальна лампа являє собою проблисковий маячок оранжевого (іноді білого) кольору, який миготить з частотою 1 раз на секунду під час роботи двигуна електроприводу.


Сигнал загальноприйнятий та знайомий усім з дитинства, тому не раджу нехтувати лампою – люди не намагаються проскочити в отвір, коли стулки саме закриваються, а водії бачать миготіння лампи і розуміють, що ворота рухаються, тому варто зупинитися.

Статистика неприємних випадків, коли стулки травмують людей або пошкоджують автомобіль, значно нижча у тих, хто встановлює проблисковий маячок.

Фотоелементи є однією з систем виявлення перешкод, проте це дуже особлива система, адже вона зупиняє рух попереджаючи зіткнення стулки з перешкодою, в той час як усі інші – після того, як ворота когось затиснуть.


Ці детектори встановлюють парами у створі воріт: можна просто на опорах, а можна на спеціальних стійках дещо на відстані. Під час роботи двигуна вони з’єднуються між собою інфрачервоним променем і при розриві цього променю, відразу надсилають сигнал блоку управління щодо зупинки руху. Якщо стулки закривалися – вони відкриються.

У кого є питання щодо комплектації автоматичної системи для воріт, мають змогу поставити їх досвідченому фахівцеві – для цього можна просто зателефонувати за номерами, що вказані на сайті, а можна замовити зворотний дзвінок.


Бажаєш отримати безкоштовну консультацію?


Як обрати автоматику для воріт з достатньою потужністю

Достатньо потужності – це коли ворота працюватимуть в автоматичному режимі у будь-яку погоду.

Для цього маєте врахувати три моменти:

По-перше, межами застосування моделі є не максимальні габарити воріт, вказані в паспортах моделей, а прийнятне співвідношення між вагою та довжиною стулки.

По-друге, вага воріт має враховувати не лише власну масу, а й усі додаткові навантаження Ваших воріт.

А по-третє, орієнтуватися треба на номінальний показник потужності приводу, а не його максимальне значення.

Тепер детальніше. Межі застосування моделі виробниками вказуються в інструкціях з експлуатації. Це може бути таблиця чи графік – частіше графік. Ніколи виробники не дозволяють використовувати свою автоматику на воротах з одночасно максимальною вагою та довжиною стулки – залежність між ними завжди є оберненою, тобто, чим довша стулка, тим вона має бути легшою (і навпаки).

Вагу воріт слід брати з урахуванням усіх навантажень, які роблять стулку важчою: вона може вкритися шаром льоду або на неї налипне сніг. Ця додаткова вага залежить від особливостей Ваших стулок, тож прикиньте самі скільки це може бути.

Крім «зимових доважків» певний супротив автоматиці можуть створювати самі ворота – якщо стулки не «літають» від поштовху пальцем, приводу доведеться збільшувати зусилля для їхнього переміщення.

Найбільш вагомим навантаженням для зашитої наглухо стулки є тиск вітру. Нормативне значення вітрового навантаження для Івано-Франківської області в гірських районах становить 45 кг/м2, а на рівнині - 50кг/м2.

Приведу приклад розрахунку впливу вітру на зашиту стулку середніх розмірів (довжина 3,0 м, висота 2,0 м):

  • у гірських районах: 3,0 м х 2,0 м х 45 кг/м2 = 270 кг;
  • у рівнинних районах: 3,0 м х 2,0 м х 50 кг/м2 = 300 кг.

Цю вагу треба додати до власної ваги стулки.

Для ґратчастих конструкцій вітер можна не враховувати, адже він пролітає крізь грати, впливаючи тільки на їхні прути.

Потужність двигуна, яку виробники вказують в технічних характеристиках моделі, не завжди є коректним параметром.

Справа в тому, що є два показники потужності: номінальна й максимальна і до уваги слід брати лише номінальну. Максимальний параметр не відображає можливостей двигуна і взагалі не дає Вам жодної інформації щодо придатності автоматики працювати на Ваших воротах.

Якщо в паспорті приводу вказано тільки один показник потужності – це може бути як реальне значення, так і «пікове», що може перевищувати справжню потужність у десять разів. У цьому випадку краще порадитися з фахівцем відносно вподобаної моделі, адже коли реальної потужності приводу забракне, Вам доведеться виконувати роботу замість нього.

Зазвичай це трапляться коли випадає сніг і малопотужний двигун не в змозі протягнути стулки крізь замет.

За безкоштовною консультацією можна звернутися до наших фахівців – телефони є на сайті.

Для зворотного дзвінка залиште у формі свій номер.


Дізнайся вартість автоматики зі знижкою!


Якою повинна бути інтенсивність автоматики

Правильна відповідь на питання «якою має бути інтенсивність?»: достатньою, але не надмірною.

Власне під «інтенсивністю» слід розуміти необхідну кількість закривань та відкривань воріт протягом години чи доби.

Часом виробники зазначають в технічних характеристиках приводів саме прийнятну кількість маневрів за годину чи добу і для побутових моделей вона не є великою – до 300 разів на добу. Для промислових механізмів допустима кількість добових маневрів може вимірюватися навіть тисячами.

Тобто, інтенсивність електроприводу ніяк не залежить від габаритів Ваших воріт, а визначаться лише необхідною кількістю робочих циклів автоматики.

Іноді виробники вказують інтенсивність не кількістю маневрів, а відсотковим співвідношенням між прийнятним часом роботи та обов’язковим відпочинком. Наприклад, для побутових моделей цей показник зазвичай не перевищує 40% використання, тобто, протягом години автоматику можна задіяти лише 24 хвилини (40% від 60). Промислові моделі можуть мати навіть 100% використання, тобто вони остигають, поки проїжджає транспорт.

До речі, побутовий механізм не повинен працювати безперервно 24 хвилини, оскільки цей час також є обмеженим (10-12 хвилин).

Таким чином, перед тим, як обирати електропривід для воріт, обов’язково потрібно визначитися з його необхідною інтенсивністю. Вартість побутових механізмів удвічі менша, ніж коштують промислові, однак встановлювати побутовий привід можна лише на ворота приватного будинку.

Монтаж механізму з інтенсивністю 40% на ворота багатоквартирного будинку чи невеличкого офісу є поганою ідеєю – ніхто не контролюватиме час безперервної роботі та обов’язковий період остигання, тому привід невдовзі згорить.

Надмірна інтенсивність – це переплата за непотрібні можливості, які Ви ніяк не зможете використати.

Кому потрібна допомога чи консультація фахівця з цього приводу – звертайтеся. У нас вона безкоштовна.


Дізнайся вартість автоматики зі знижкою!



Особливі пропозиції від нашої компанії

Пропонуємо заощаджувати скрізь, де це буде доречним, тобто, не платити за непотрібне і не купувати того, що Вам не підходить.

1. Власноручне виготовлення воріт зекономить Вам орієнтовно 8000 грн.

Нами розроблено авторські інструкції щодо виготовлення воріт своїми руками, і ми подаруємо Вам таку інструкцію при купівлі автоматики.

Крім того, зробимо детальне креслення Ваших воріт із зазначенням усіх розмірів – з ним Ви купуватимете стільки матеріалів, скільки Вам насправді потрібно.


2. Самостійний монтаж автоматики дозволить заощадити ще 50€.

Причому економія цих коштів навіть не головний «бонус» - Ви НЕ матимете проблем з неякісним монтажем, що є дуже розповсюдженою практикою, адже не усі монтажники є фахівцями у цій справі.

Вам не нав’язуватимуть автоматику, з якою знайома наймана бригада, натомість Ви зможете підібрати найбільш оптимальну для себе модель.

Рекомендую також купувати ворітну техніку у тієї фірми, яка має позитивні відгуки покупців.

Повірте, краще Вас самих, ніхто Вам нічого не зробить. Якщо переживаєте, що не зможете самі підключити автоматику – це дарма. Ми подаруємо Вам свою інструкцію щодо монтажу, з якою Ви гарантовано впораєтеся.

Якщо Ви раптом станете першою людиною, яка не змогла з нашою інструкцією встановити автоматику – повернете її нам, а ми віддамо Ваші гроші.

3. Заміна фірмових аксесуарів (брелоків для управління ворітьми, сигнальної лампи, фотоелементів тощо) на більш дешеві моделі.

Не усі знають, що брендові комплектуючі коштують досить дорого, проте якоїсь різниці в роботі італійського пульта чи китайського, наприклад, не існує. При купівлі великої кількості передавачів (для підприємства) сума зекономлених на такій «підміні» коштів виявляється більшою, ніж вартує сама автоматика.

Ми навчимо Вас підключати зовнішній приймач, який розшифровуватиме сигнали «нерідних» для автоматики пультів.

Ще ми пропонуємо своїм клієнтам:

1. Протягом 12 місяців протестувати на своїх воротах рекомендовану нашим фахівцем модель.

Це значить, що в любий час Ви можете повернути нам автоматику, якщо Вам не сподобається як Вона працює, причому без жодних доказів чи пояснень.

2. Безкоштовно запрограмуємо пульти дистанційного керування. В ході передпродажної підготовки рекомендованих моделей ми встановлюємо базові налаштування плати управління, і можемо запрограмувати передавачі.

3. Безкоштовна доставка. Автоматику та фурнітуру ми доправимо до зручного відділення фірми-перевізника, а за доставку деяких рекомендованих моделей ми заплатимо самі.

4. Гарантія та сервіс. Весь товар, придбаний у нас сертифікований та забезпечений документацією виробників відповідно до вимог українського законодавства.

Рекомендовані моделі автоматики беремо на гарантію та обслуговуємо у власному сервісному центрі.

Якщо у Вас залишилися (чи з’явилися) питання до наших фахівців щодо воріт або їхньої автоматизації, саме час їх поставити.


Залишилися питання? Задавайте!