Автоматичні ворота в Чернівецькій області

Самостійне виготовлення воріт та встановлення автоматики

Доброго вам здоров’я!

Дану статтю я хочу присвятити огляду основних етапів створення воріт своїми руками та монтажу автоматики без звернення до спеціалістів. Якщо сказати точніше, то я хочу вас навчити заощаджувати без втрати якості.

Дуже часто я чую, що автоматизація воріт дуже дорого обходиться. Тому люди не розглядають таку можливість – придбати автоматику для своїх воріт. Але якщо порахувати скільки насправді вам обійдеться виготовлення воріт та їх автоматизація, якщо не замовляти послугу по виготовленню на фірмі і встановити привод самостійно, ви дуже здивуєтеся.

Отже, для початку давайте порахуємо затрати на матеріали, які вам знадобляться для виготовлення стулок.

Наприклад, ми хочемо, щоб стулка мала такі розміри – 3 м х 2 м. Тоді для її виготовлення нам знадобиться:

·         Труба прямокутна 60 мм х 30 мм – 39,2 кг;

·         Труба прямокутна 30 мм х 20 мм – 21,6 кг;

·         Профлист – 6 м2 .

Візьмемо середню ціну за 1 тонну металопрокату – 20 000 грн і за 1 кв. м профлисту – 110 грн. Тоді маємо таку загальну вартість матеріалів:

39,2 кг*20 000 грн/т + 21,6 кг * 20 000 грн/т + 6 м2 * 110 грн/м2=1876 грн

До цієї суми необхідно додати ще вартість витратних матеріалів таких, як електроди, саморізи, ґрунтовка, фарба тощо. Тобто загальна вартість всіх матеріалів буде близько 4 000 грн.

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОТОВНО ТОЧНЕ ДО ММ КРЕСЛЕННЯ ТА КОШТОРИС ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВІДКАТНИХ ВОРІТ ТА ЗАОЩАДЬТЕ ДО 10 000 ГРН, ВКАЗАВШИ РОЗМІРИ ВАШИХ ВОРІТ ЗА 1 ХВИЛИНУ

Выберите параметры Ваших ворот и получите:

Точный чертеж каркаса;

Пошаговую инструкцию по их установке;

Сертификат на покупку фурнитуры;

КАКОЙ ПРОЕМ ВОРОТ (ДЛИНА)?

Перемещайте ползунок, чтобы выбрать подходящую Вам длинну.
Наиболее распространенный проем ворот – 4 метра.

КАКАЯ ВЫСОТА ОТ ЗЕМЛИ?

Перемещайте ползунок, чтобы выбрать подходящую Вам высоту.
Наиболее распространенная высота ворот от 1.5 до 2 метров.

ПЛАНИРУЕТЕ ЛИ ВЫ СТАВИТЬ АВТОМАТИКУ?

КОГДА ПЛАНИРУЕТЕ ДЕЛАТЬ ВОРОТА?

КОГДА ПЛАНИРУЕТЕ ДЕЛАТЬ ВОРОТА?

Оставьте свой телефон и мы вышлем:

  • Точный чертеж каркаса;
  • Пошаговую инструкцию по их установке;
  • Сертификат на покупку фурнитуры

Материалы придут в удобный Вам мессенджер:

Якщо порівняти дану цифру з найменшою вартістю готових воріт у спеціалізованих фірмах, де ціна починається з 12 000 грн, то легко зрозуміти, скільки можна заощадити на виготовленні воріт.

Всі заощадженні кошти ви можете витратити на придбання системи автоматизації воріт.

Тут також можна заощадити, якщо монтаж даної системи ви виконаєте власноруч. В середньому монтажники беруть близько 50 за свою роботу.

В подальшому я статтю поділю на такі блоки:

-      Порядок створення воріт.

-      Типи відкатних воріт та їх конструкція.

-      Комплектуючі для відкатних воріт.

-      Автоматика для зсувних воріт.

-      Привод для розпашних воріт.

-      Основні параметри вибору автоматики.

Порядок створення воріт

Існує два типи конструкції воріт – відкатний (зсувний)та розпашний.

Розпочинаємо ми зі зведення стовпів. Для початку необхідно викопати ями для фундаменту під стовпи. В них ми розміщуємо металеві закладні труби та бетонуємо їх.

Далі з’являються відмінності у виготовленні воріт.

У випадку, коли ви вирішили зробити відкатні ворота, вам буде потрібно вирити ще й яму для закладної. Дана деталь необхідна для того, щоб на ній розмістити опорні каретки, завдяки яким і будуть рухатися наші ворота. Виготовити закладну дуже просто: необхідно зварити металевий швелер та прути. Потім ми розміщуємо закладну в одній площині з проїздом і також бетонуємо.


Коли бетон застигне (потрібно близько тижня) можна розпочинати зводити стовпи. Для цього обкладаємо металеві труби, які ми забетонували заздалегідь цеглою. В процесі створення стовпів необхідно також додати до їх конструкції ще й закладні пластини. Тут також будуть відмінності. Для відкатних вони потрібні для того, щоб в подальшому приварити нащільники, а для розпашних їх встановлюють для розміщення металевих тримачів.

У випадку, коли ви обрали розпашну конструкцію для ваших воріт, необхідно також визначитися зі способом їх відкривання – назовні чи всередину. Бо потім вам потрібно буде навішувати ворота у відповідності до способу їх відкриття. Відповідно і закладні для тримання приводів також будуть розміщуватися по-різному.


Коли стовпи уже будуть готові, переходимо до виготовлення самих воріт.

Ось такий вигляд можуть мати відкатні ворота:

А так може виглядати стулка розпашних воріт:

Як найдешевший варіант обшивки ми рекомендуємо взяти профлист, але це вже на ваш розсуд.

Отже, все, наші ворота готові. Як бачимо нічого складного тут немає. Єдиним складним моментом може бути зварювання, так як для цього вам знадобиться зварювальний апарат. Але його не складно. Багато людей вже придбали його для своїх цілей. Тому можете звернутися до сусіда, або у крайньому випадку, найняти на кілька годин зварювальника. Все одно ви заощадите.

Типи відкатних воріт та їх конструкції

Відкатні ворота є дуже популярними, оскільки їх конструкція не вимагає наявності великої кількості простору, вони рухаються уздовж огорожі. Та їх вартість дещо більша, ніж у розпашних. А все через те, що для їх виготовлення знадобиться ще спеціальний набір деталей – фурнітура, ціна якої стартує від 2 100 грн. Вона і забезпечує рух наших воріт.

Існує три варіанти конструкції відкатних воріт:

-      Ворота рухаються по балці, яка підвішується над проїздом. Якщо вам не заважатиме обмеження по висоті, то ви можете обрати даний  тип конструкції.

-      Рух воріт відбувається за рахунок їх кочення по напрямній в ніжній частині проїзду за допомогою роликів. Таку конструкцію ще називають «обернено підвісними». Дана конструкція є не зовсім вдалою, оскільки в напрямну забивається різне сміття і її потрібно постійно чистити.

-      Консольна конструкція забезпечує рух воріт за допомогою двох роликових кареток, які розміщуються з боку проїзду. При цьому така конструкція жодним чином не обмежує в’їзд.

Тепер розглянемо, які комплектуючі необхідні для виготовлення воріт такої конструкції.

Комплектуючі для відкатних воріт консольного типу

Для забезпечення руху воріт консольної конструкції необхідно мати наступний комплект фурнітури, до якого входять:

·         Направляюча балка;

·         Роликові каретки;

·         Верхня роликова пластина;

·         Верхня ловушка;

·         Нижня ловушка;

·         Кінцевий ролик;

·         Заглушки із гуми.

Направляюча балка представляє собою профіль із нестандартною геометрією. Вона закріплюється в нижній частині воріт. Головне, щоб балка була рівною по всій своїй довжині, бо від цього залежить як плавно будуть рухатися ворота. Матеріал, із якого виготовляють направляючі – або чорна сталь або оцинкована. Чорна коштує дешевше, та її слід покривати спеціальною рідиною від корозії.

Як я вже описував раніше, ворота рухаються завдяки роликовим кареткам, що встановлюються збоку проїзду. Вони заходять всередину балки і за допомогою цього рухають ворота. Люфт (зазор) між каретками і направляючою повинен бути близько 1 мм. В такому випадку ворота легко будуть заїжджати в ловушки і не клюватимуть. Ролики в каретках можуть бути або стальними або виготовленими із технополімерів. Та вам слід знати, що температурні межі, за якими пластик не втрачає своїх властивостей – від -20 до +50, а в нас температура може перевищувати як нижню, так і верхню межу. При перегріві пластикові ролики можуть деформуватися, а при перемерзанні – просто стануть крихкими. Тому раджу купувати комплекти, що мають металеві ролики.

Для того, щоб полегшити процес монтажу роликових кареток дуже часто використовують спеціальні монтажні пластини, які мають чотири регулюючі болти. За допомогою цих пластин ви зможете точно виставити свої каретки, щоб забезпечити вільний хід стулки. Їх потрібно купувати окремо, оскільки до стандартного набору вони не входять.

Верхня роликова пластина складається з металевої основи та роликів. Їх може бути або 2 або 4 (все залежить від ваги, на яку вони розраховані). Самі ж ролики можуть бути або пластмасовими або гумовими. Найкращим варіантом є другий, оскільки в такому випадку ваші ворота не будуть дряпати ролики.

У верхню ловушку заходять ворота при їх закриванні. Вона фіксує стулку, щоб зменшити вплив вітру на неї. Виготовляють ловушку із металу, товщина якого повинна бути більшою за 3 мм. Якщо товщина буде меншою – її просто розігне від тиску воріт під час вітряної погоди.

Нижня ловушка також виконує роль утримувача воріт, але вже у нижньому положенні. Вона переймає на себе частину навантаження, яке здійснює стулка воріт. Тому товщина сталі, з якої її виготовляють повинна перевищувати 4 мм.


Ворота заїжджають на нижню полицю ловушки завдяки кінцевому ролику. Є два варіанти роликів – полімерні або металеві. Для того, щоб зробити комплекту фурнітури дешевшим виробники все більше почали використовувати пластик. Та не мені вам пояснювати, що метал куди більш надійний. Тим паче, що пластик не зовсім підходить для нашої кліматичної зони.

Заглушки із гуми використовують для того, щоб закрити торці балки від потрапляння будь-якого сміття та снігу. Щоб вони не випадали з отворів, необхідно аби їх структура була гофрованою.

Моделі фурнітури, які рекомендують наші фахівці

Комплектующие для откатных ворот Rolling Expert 400

Нет в наличии

3950 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Фурнитура для откатных ворот Novi Vorota STANDART 500

Есть в наличии

3580 грн. 3225 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Novi Vorota LUX 500

Есть в наличии

4880 грн. 4525 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Система автоматизації відкатних воріт

Для того, щоб полегшити відкриття воріт, вам необхідно встановити спеціальну систему для їх автоматизації. Тим паче, що під час встановлення воріт власними силами ви вже заощадили кошти, які можете зі спокійною душею витратити на автоматику.

До стандартного комплекту для автоматизації воріт входить:

·         Привод із вмонтованим блоком управління;

·         Зубчата рейка;

·         Кінцеві вимикачі;

·         Засоби керування воротами.

Привод являє собою корпус зі встановленим в ньому блоком управлення та мотор-редуктором. Живиться він в переважній більшості випадків від стандартного перемінного струму 220 В, та є й такі, які живляться від 24В – низковольтні. Такі мотори є абсолютно безпечними. За бажанням їх можна доукомплектувати ще й системою безперебійного живлення, яка забезпечить роботу вашого приводу при відсутності струму живлення.

Єдиним недоліком низьковольтних двигунів може бути їх недостатня потужність.

Здебільшого редуктори бувають черв’ячного типу. Здебільшого виробники використовують пластикові або силумінові шестерні. Це не погано, але й не дуже добре. Уважно перечитайте всю інформацію, яку вказано про привід. Якщо в ній вказано температурні межі, то за них виходити не можна. Це може призвести до швидкої поломки. Якщо ви не хочете ризикувати, то краще візьміть привід з металевими шестернями.

Мозком нашої автоматики є блок управління, адже саме він керує усією роботою приводу. Існує два варіанти розміщення плати в середині блоку – вертикально та горизонтально. Якщо ви не хочете, щоб на вашій платі збиралося сміття або конденсат, обирайте приводи з вертикальним розміщенням плати.

Кінцеві вимикачі використовуються для подачі сигналу приводу на зупинку при досягненні стулки свого кінцевого положення. Бувають механічні та магнітні вимикачі. Відрізняються вони принципом своєї роботи. Механічні вимикачі працюють на основі пружини – коли стулка доїжджає до крайнього положення то на тискає на пружину, яка, в свою чергу, натискає на мікровимикач на приводі, що і зупиняє його роботу. Такий механізм не дуже вдалий, оскільки взимку пружина може загрібати під час руху сніг, що призведе до зупинки воріт в непотрібному місці.

Механізм роботи магнітних вимикачів заключається в зупинці воріт після отримання герконом сигналу від різнополярних магнітів, що кріпляться на зубчастій рейці.

Рухаються ворота за допомогою зубчастої рейки, яка зчеплюється із зовнішньою шестернею автоматики. Її рідко можна зустріти в комплекті. А все через те, що довжина рейки залежить від розмірів воріт, а це індивідуально для кожного. Рейку потрібно брати з запасом в 1 м. Рейки виготовляють або з пластику, що підходить більше для країн із теплим кліматом, або зі сталі, що найкраще підходить для Чернівецької області.

Існують декілька варіантів засобів керування воротами – пульти, GSM-модулі, магнітні ключі-карти, ключ-кнопки та ін. Обирайте на свій смак і забаганку.

Моделі автоматики, які рекомендують наші спеціалісти

Скидка

Автоматика для відкатних воріт Edinger A6

Есть в наличии

7927 грн. 6856 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Автоматика для откатных ворот Miller Technics 1000

Есть в наличии

Бесплатная доставка

13241 грн. 11527 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Rotelli Premium 1100

Есть в наличии

Бесплатная доставка

13241 грн. 11098 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Система автоматизації розпашних воріт та особливості її монтажу

Для того, щоб автоматизувати розпашні ворота вам знадобиться:

1.   Привод – 2 шт.

2.   Блок управління – 1 шт.

3.   Засоби керування.

Існує три типи обладнання для автоматизації розпашних воріт:

·         Прихованої установки;

·         Важільна автоматика;

·         Автоматика лінійного типу.

Найдорожчим варіантом є підземна автоматика. Крім цього можуть виникнути складнощі зі її встановленням, оскільки необхідно забезпечити гарний дренаж. Використовують таку автоматику у випадку, коли хочеться приховати її наявність.

Важільні приводи встановлюють у випадку, коли стовпи дуже широкі і немає можливості встановити лінійний тип. Вони дещо дешевші, за підземні, але дорожчі від лінійних.

Найбільшою популярністю користуються лінійні система автоматизації. Вони використовують простий, але надійний черв’ячний редуктор, який коштує найдешевше в порівнянні з іншими типами. Та такий привод не завжди можна встановити на широкі стовпи, особливо у випадку відкриття воріт всередину двору.


Автоматика для розпашних воріт, яку рекомендують фахівці

Автоматика для распашных ворот Rotelli MT 400

Нет в наличии

9494 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 3000

Нет в наличии

18211 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 4000

Есть в наличии

20097 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Додаткові аксесуари для автоматичних воріт

При бажанні або у разі потреби ви можете доукомплектувати систему для автоматизації воріт додатковими аксесуарами такими, як сигнальна лампа та фотоелементи безпеки.

За допомогою сигнальної лампи можна сигналізувати перехожим про відкриття ваших воріт. Вона починає блимати як тільки ваш привід починає свою роботу.

За допомогою фотоелементів можна зупиняти роботу приводу, якщо на шляху воріт виникне якась перешкода. Вони розміщуються по обидва боки проїзду і з’єднуються невидимим для людського ока інфрачервоним променем. Коли щось перетинає даний луч, блок управління отримує команду на зупинку руху.

Правила, яким потрібно слідувати під час підбору надійного приводу

1.   Обирайте автоматику з достатньою потужністю. В такому випадку ваш привод буде працювати за будь-яких погодних умов. Для цього потрібно врахувати такі параметри:

·         Максимальна вага та довжина воріт не є прийнятними габаритами. Слід зважати на те, що необхідні параметри є взаємозалежні – чим більша вага, тим менша довжина стулки.

·         До ваги стулки слід обов’язково додавати ще й додаткові навантаження: від вітру та снігу.

·         Необхідно тверезо оцінювати потужність обраної моделі, оскільки виробники вказують або номінальну, або максимальну потужність.

2.   Обирайте привод відповідно до інтенсивності його використання. Даний параметр вказують у вигляді відсотків в технічних параметрах до моделі. Якщо інтенсивність менша 40% – то ці приводи має побутове призначення, а якщо більше – промислове. Від даного показника залежить скільки хвилин на одну годину може працювати автоматика. Наприклад, якщо інтенсивність в автоматиці 35%, то це значить, що на годину вона повинна працювати не більше 21 хв, що становить 35% від 60 хв.

Спеціальні пропозиції від нас

1.   Придбавши комплектуючі для відкатних воріт на нашому сайті ви обов’язково отримаєте креслення, які відповідатимуть заданим значенням розмірів ваших воріт.

2.   Ви можете потестувати нашу автоматику протягом 12 місяців, і в будь-який час повернути її в разі коли вам вона не сподобається.

3.   Ви отримуєте автоматику уже з усіма базовими налаштуваннями.

4.   Всі моделі на нашому сайті є сертифікованими. Разом з автоматикою ви отримаєте повний пакет документів, які будуть необхідні у разі звернення до сервісного центру. Моделі, які рекомендують наші спеціалісти, ми обслуговуємо у нашому сервісному центрі.

5.   Ви можете обирати куди вам буде відправлений товар та оплачувати після його отримання та перевірки.


Залишилися питання? Задавайте!