Автоматика для розпашних воріт в Тернопільській області

Скидка

Edinger E4 – автоматика для розпашних воріт

Есть в наличии

12166 грн. 10428 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Автоматика для распашных ворот Edinger E5

Есть в наличии

13035 грн. 11080 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Распашная автоматика Edinger E6

Есть в наличии

13035 грн. 12166 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Автоматика для распашных ворот Rotelli MT440

Есть в наличии

12557 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 3000

Нет в наличии

18466 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 4000

Есть в наличии

20378 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 5000

Есть в наличии

24506 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Упоры для распашных ворот

Есть в наличии

600 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Упор для распашных ворот

Есть в наличии

450 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

 

 

За якими критеріями обирають електропривід фахівці

Фото привода Rotelli MT 400

Доброго часу доби, шановні жителі Тернопільщини!

Оскільки Ви відвідали цю сторінку, можна припустити, що Вам потрібно автоматизувати розпашні ворота. Ця подія передбачає два етапи: придбання власне механізму, а потім монтаж його на свої ворота.

Я розповім Вам, як це роблять фахівці і почну з другого етапу, оскільки є ймовірність, що сам механізм Ви вже маєте.

Ця стаття призначена для тих, хто не бажає платити за непотрібні «навороти», а також за те, що можна без особливих зусиль зробити самому.

Отже, встановити електропривід можна двома способами:

 • найняти фахових монтажників;
 • виконати роботи самостійно.

Обидва варіанти гарні, якщо Ви знайдете дійсно фахових монтажників та оберете модель електроприводу, яку насправді можна встановити власноруч.

Почнемо з першого способу: Ви хочете найняти фахових установників.

Де їх знайти? Швидше за все, Ви скористаєтеся пошуковою системою в Інтернеті і переглянете оголошення щодо надання такої послуги.

Можливо, Ви людина фартова, тому запросите бригаду, яка дійсно розбирається в автоматиці. Однак існує ймовірність того, що Вам не пощастить, і встановлювати Вашу недешеву техніку прийде «спеціаліст широкого профілю», який з легкістю береться за будь-які роботи, проте лише тому, що не дуже уявляє собі, якими можуть бути наслідки неправильного монтажу.

У сучасних електроприводах головним елементом є плата управління, і це не простий механізм, а складна електроніка. Якщо в ній поколупається викруткою «великий майстер Самодєлкін», швидше за все, врятувати її вже не вдасться.

Найчастіше проблеми неправильного монтажу ворітної автоматики проявляються не одразу, а через деякий час, коли пред'явити претензії буде вже нікому, а зламана плата стане Вашою особистою трагедією.

Оголошення монтажників

Щоб уникнути таких непотрібних проблем, рекомендую скористатися простими порадами:

1. Порадьтеся з друзями та знайомими, поспілкуйтеся в соцмережах з приводу монтажу автоматики, почитайте форуми в Інтернеті: обов'язково хтось порекомендує тямущу бригаду, а ще хтось застереже від халтурників чи шахраїв.

2. Не керуйтеся лише привабливою ціною послуги - така робота вартує приблизно 50 € і фахівець навряд чи погодиться виконати її за меншу суму.

3. Поцікавтеся гарантією, яку Ви отримаєте - усні запевнення на кшталт «усе буде в кращому вигляді» нічого Вам не гарантують.

Запропонуйте монтажникам, яких збираєтеся найняти, підписати з Вами договір. Може бути, що в них не знайдеться типового договору - не страшно, Ви можете самі написати його від руки. Головне, вкажіть хто, що і коли повинен зробити, а також яка відповідальність монтажників.

Фахівці такі зобов'язання підпишуть, а «спеціалісти в усіх областях науки й техніки» зазвичай побоюються ставити автографи.

4. Попросіть показати попередні об'єкти, на яких бригада виконувала монтажні роботи Якщо покажуть, розпитайте своїх попередників: як працює техніка і як установники відносяться до своєї гарантії.

Якщо контакти попередніх замовників є «воєнною таємницею», тому має бути причина: або фірма відкрилася позавчора, або задоволених клієнтів у них немає.


Наша компанія спеціалізується на воротах та автоматиці для них, до того ж ми співпрацюємо з усіма виробниками, які представлені на українському ринку. Більшість монтажних організацій беруть автоматику з наших складів, а потім реалізують її у своїх містах вже з установкою.

Якщо потрібно - можемо порекомендувати грамотних монтажників саме у Вашому місті, з позитивними відгуками наших клієнтів.

Наші телефонні номери є на сайті. Якщо Ви хочете, щоб наш фахівець сам до Вас зателефонував - залиште свій номер у формі для реєстрації.

Бажаєш отримати безкоштовну консультацію?


Власне установка обійдеться Вам приблизно в 50 €, що складає майже чверть вартості автоматики.

Саме тому лише 20-30% наших клієнтів наймають сторонню організацію для монтажних робіт. Це або дуже зайняті люди, або ті, для кого півсотні баксів не є серйозними грошима.

Решта 70-80% клієнтів встановлюють автоматику самостійно. Тим більше, в цій роботі немає нічого складного, а займає вона всього пару годин.

Як самостійно встановити автоматику на розпашні ворота:

Якщо Ви плануєте власноручний монтаж, головне - вибрати механізм, який справді можна встановити самому, адже ворітну автоматику умовно можна розділити на дві групи: «придатну» та «малопридатну» для самостійної установки.

Часом виробники надсилають електроприводи в розібраному стані, без налаштувань плати управління, а іноді навіть без радіоприймача в блоці управління (він упакований в окрему коробочку і передбачається, що встановити його повинні Ви).

Сама плата управління напхана неймовірною кількістю опцій, 90% з яких ще ніколи й нікому не згодилися.

Щоб такий «конструктор» зібрати в діючий механізм, Вам знадобляться спеціальні знання, яких немає у переважної більшості людей - це і є «малопридатна» для самостійного монтажу техніка.

Ніякої випадковості тут немає – йдеться про певну домовленість між великими виробниками автоматики та монтажниками. Щось на кшталт «співпраці» між виробниками ліків та фармацевтами, коли Вам пропонують не найкращий і найдешевший препарат, а той, за реалізацію якого виробник «заохочує».

Співпраця корпорацій з монтажниками почалася з далеких 90-х, коли Україна вперше зацікавила великі бренди в якості можливого ринку збуту: тоді вони не тільки представили свою продукцію, а й організували навчання щодо її монтажу.

Багато установників проходили ці курси, і з тих пір дуже переконливо рекомендують автоматику «свого» виробника, а той, у свою чергу, надсилає техніку в розібраному вигляді, щоб Ви не змогли встановити її самостійно, а мусили покликати навчених монтажників..

Монтаж автоматики на распашные ворота

При цьому не все так погано - на ринку з'являються нові «гравці», яким потрібна власна ніша, і які нічого не винні монтажникам.

Вони надсилають автоматику в повній збірці, з необхідними базовими налаштуваннями плати управління.

Цю техніку Ви дійсно можете прикріпити до воріт та підключити до електрики, щоб вона почала слухатися команд з пульта дистанційного керування. Саме такі приводи я називаю «придатними» для самостійного монтажу.

Установка проводиться за інструкцією, яку виробники кладуть в коробки з усіма моделями. Єдиною проблемою можуть стати «труднощі перекладу», адже ці інструкції конструктори пишуть своєю рідною мовою, тобто, італійською, німецькою, китайською тощо, а до нас з Вами приходить техніка з їхнім перекладом, зробленим роботом в Інтернеті.

Звичайно перекладачі їх доопрацьовують, але технічні тексти коректно може викласти лише той, то розуміє про що в них йдеться.

В результаті досить складно виконати монтаж за «оригінальними» рекомендаціями.

Наші інженери розробили власні інструкції щодо встановлення ворітної автоматики, від початку написані українською (якщо Вам потрібно – є російською), з усіма необхідними схемами та фотографіями. Ми надішлемо її Вам у подарунок в коробці з автоматикою.

З нею будь-яка людина зможе самостійно встановити автоматику на ворота.

Якщо не впораєтеся - повернете нам електропривід, а ми повернемо Вам гроші.

Инструкция

В статті я не викладаю наші інструкції, оскільки кожна модель має деякі особливості, але Ви можете переглянути відеоролик із ходом монтажних робіт. Не пошкодуйте пару хвилин і подивіться його - Ви одразу зрозумієте: встановлювати автоматику власноруч чи наймати фахівців.


Далі я розповім, як правильно вибрати відповідний для своїх воріт електропривід, і якими критеріями керуються в цьому питанні фахівці.

Стаття для зручності розділена на розділи:

 1. Чим відрізняються дорогі приводи від дешевих, і які властивості техніки є важливими.
 2. В яких межах прийнятно застосувати автоматику.
 3. Який запас потужності необхідний двигуну для нормальної роботи.
 4. Яка техніка здатна працювати в нашій кліматичній зоні.
 5. Який показник скаже про призначення автоматики.
 6. Як визначити необхідний тип автоматики.
 7. Наскільки важливий сервіс від виробника, і що робити, коли його немає.
 8. Комплектація: необхідне і потрібне.
 9. Висновки та рекомендації.
 10. Чому з нами вигідніше, ніж з іншими.

Распашные ворота с автоматикой

Можливо, Ви вже втомилися отримувати інформацію щодо ворітної техніки. То не мучте себе - зателефонуйте нашому фахівцеві і запитайте про те, що Вас цікавить. Якщо потрібно, він порекомендує прийнятні для Ваших воріт моделі.

Наші телефонні номери є на сайті, а якщо бажаєте, щоб ми самі Вам зателефонували - залиште у формі для реєстрації свій номер.

Задай питання спеціалісту!


Для довідки: реєстрація на сайті ні до чого Вас не зобов'язує: передбачаються лише відповіді на Ваші питання.

Ми поважаємо своїх клієнтів, тому нав'язливі продавці з радісними пропозиціями щось купити Вам ніколи не зателефонують, а реклама SMS-повідомленням не прийде.


Автоматика для распашных ворот Rotelli MT 400

Нет в наличии

9494 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 3000

Нет в наличии

18466 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 4000

Есть в наличии

20378 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 5000

Есть в наличии

24506 грн.

Посмотреть Перезвоните мне


1. Чим відрізняються дорогі приводи від дешевих, і які властивості техніки є важливими

Гадаю, що Ви вже порівнювали ціни електроприводів на сайтах в Інтернеті, і відзначили для себе, що автоматика різниться окрім вартості, лише дизайном, назвою виробника та габаритами воріт, для яких вона призначена.

Габарити своїх воріт Ви, швидше за все, знаєте, тому «відсіяли» невідповідні за цим критерієм моделі.

Однак приводи для подібних воріт теж можуть значно відрізнятися за ціною. З чим це пов'язано? Навряд чи дизайн автоматики якось впливає на її вартість - усі моделі стильні й симпатичні, тому з видимих відмінностей залишається лише ім'я виробника.

Цей фактор може мати місце, я б навіть розділив дану «націнку» на дві складові:

 • «зроблено в Європі» VS «зроблено в Китаї»;
 • плата за популярність бренду.

Дійсно, автоматика, яка продається в Україні, зроблена або в Європі, або в Китаї (виробничі потужності російського бренду DoorHan та білоруського An-Motors знаходяться в КНР).

Чи впливає географічне розташування заводу на вартість? В деякій мірі так, оскільки зарплати у китайців і європейців дещо різні.

А чи впливає цей фактор на характеристики самої техніки? Скоріше ні.

Справа в тому, що деякі «відомі й знамениті» європейські виробники перенесли виробництво до Китаю, аби знизити собівартість продукції. Технології та обладнання «переселенців» нічим не відрізняються від тих, які використовуються в Європі.

До того ж китайці мають власне виробництво, причому це не підробка під чийсь бренд, а високотехнологічне виробництво своєї фірмової продукції.

Здебільшого китайська техніка виявляється навіть сучаснішою і надійнішою, ніж європейська.

Таким чином, географія заводу нічого Вам не скаже про характеристики автоматики.

Европа-Китай

Щодо «плати за популярність бренду»: відомі компанії мають право отримувати дивіденди від свого славетного імені - погодьтеся, повагу потрібно було заслужити.

Однак іноді один і той самий виробник пропонує для однакових воріт дві моделі: дорожчу й дешевшу. А це вже неможливо пояснити «платою за ім'я».

Це пояснюється «нутрощами» моделей.

Великі корпорації часом розміщують замовлення на виробництво партій своєї «елітної» автоматики на невеликих підприємствах, які мають серйозну виробничу базу (наприклад, італійський завод Rotelli).

Ці приводи оснащуються потужними двигунами і надійними сталевими редукторами. Далі на них з'являється фірмовий лейбл відомої компанії та значний цінник.

А на власних заводах корпорації виробляють більш дешеві моделі, у яких малопотужні двигуни, а в редукторах замість сталевих або бронзових шестерень знаходяться штамповані у прес-формах полімерні деталі.

На цих приводах теж стоїть відомий лейбл, але цінник більш демократичний, ніж в «елітної» техніки.

Однак навіть вартість не завжди визначає можливості та надійність автоматики: заводи, які виконують замовлення корпорацій на виробництво партій дорогих моделей, збирають також і власну автоматику - вона така сама потужна й надійна, як і брендова, але відсутність прославленого лейбла робить її назавжди дешевшою.

Тому, про характеристики автоматики неможливо судити за її виробником, чи то навіть ціною.

Кожну модель слід розглядати як окрему одиницю, розбирати й тестувати, а висновки робити виключно за результатами цих «досліджень».

Чому саме такий підхід я рекомендую? Тому, що потужний двигун і сталевий редуктор забезпечать довготривалу роботу на Ваших воротах дешевого приводу від нікому не відомого виробника, а супердорога техніка від відомого бренду, з малопотужним мотором і пластиковим редуктором, може Вам забезпечити тільки нескінченний її ремонт.

Критеріями вибору повинні бути такі параметри:

1. Потужність двигуна. Цей показник усі виробники обов'язково вказують у паспортних характеристиках кожної моделі, але не факт, що вказано саме реальну потужність, а не гіпотетичний «максимальний» параметр. На жаль, у більшості випадків ми бачимо лише якусь «максимальну потужність», яка взагалі ніяк не визначає можливості техніки.

Подивіться на фото: це двигуни різних моделей автоматики. Ось такими «багатогранними» можуть бути мотори приводів для подібних воріт:

Електродвигуни електроприводів

Сприймайте цю фотографію саме так, як бачите: потужність найменшого двигуна дійсно найменша, а найбільшого - найбільша.

У наступних двох розділах я детально розповім, як визначити вагу своїх воріт з характерними для них навантаженнями, аби знайти модель, в межі застосування якої Ваші ворота дійсно «вписуватимуться», а також як визначити реальну потужність вподобаного приводу.

2. Редуктор. А саме, з яких матеріалів зроблено його деталі. Варіантів всього два: метал (сталь, латунь, бронза) або не метал (технополімери і силумін).

Для роботи в Тернопільській області годиться лише повністю металевий редуктор. У четвертому розділі я розповім чому саме, а поки констатую факт: якщо Ви встановите привід з полімерними деталями, їх чекає ось така доля:

Пластиковые шестерни

Пластик «втрачає зуби», тобто вони зчісуються, злизуються і випадають, після чого механізм, природно, не може переміщати Ваші ворота за допомогою цих самих зубчастих передач.

Повинен застерегти Вас від ще одного «порошкового дива» - силуміну. Сьогодні на ринку багато автоматики з такими шестернями: зовні вони нагадують метал, чим вводять в оману. Формально він є алюмінієвим сплавом, але із спільного з металом у нього лише колір:

 

Стальная и силуминовая шестерни

На цьому фото зліва шестерня зі сталі, а праворуч - з силуміну. Така божевільна геометрія пояснюється технологією виготовлення: силумін штампується в прес-формах, як і пластмаса. Ці деталі не підлягають подальшій обробці на токарному та фрезерному обладнанні, а всередині можуть виявитися порожніми. Неймовірно крихкий матеріал.

3. Інтенсивність. Більшість людей вважають, що промислові приводи призначені для габаритних воріт, а побутові - для невеликих конструкцій.

Це не так: побутові моделі можуть застосовуватися виключно для воріт приватного будинку, а промислові - для воріт підприємств, офісів та багатоквартирних будинків, причому незалежно від їхніх габаритів.

Автоматичні промислові ворота

Параметром, який визначає призначення автоматики, є її інтенсивність.

Промислові моделі удвічі дорожчі за побутові, але неправильний підбір приводу за інтенсивністю завжди дорого обходиться клієнтові, і тут неважливо: «недобір» був чи «перебір».

У п'ятому розділі цієї статті я більш детально розповім, як визначити необхідну Вам інтенсивність і в яких показниках її можуть зазначити виробники в паспортних характеристиках приводів.

5. Установчі розміри. Здавалося б, усім зрозуміло, що установчих розмірів необхідно дотримуватися, але є найбільш привабливий тип автоматики (лінійний), який кортить встановити навіть всупереч рекомендаціям виробника.

У шостому розділі даного огляду я зупинюся на цьому критерії докладніше, а поки лише зазначу, що коли Ваші опорні стовпи занадто широкі для лінійних моделей, опори не дадуть воротам закритися.

Rotelli MT 400 и другой линейный привод на широких опорах

Для широких опор можуть використовуватися лише деякі телескопічні приводи зі спеціальними кронштейнами кріплення, що випускаються однією китайською фірмою, у якої є три таких моделі (Miller Technics) а також однією італійською, в якої лише одна така модель - Rotelli MT 400.

6. Наявність сервісу. Я не закликаю Вас брати техніку, для якої є технічна підтримка, а просто нагадую про неї.

У випадку з ворітною автоматикою за відсутності в країні сервісного центру і представництва виробника, Ви не тільки запчастин не дістанете, але і комплектуючих. Це означає, що втрачений пульт для воріт Ви будете самостійно замовляти на заводі в Китаї або Європі.

Однак відразу пропоную задуматися щодо того, куди Ви будете звертатися, якщо техпідтримка таки знадобиться: до тих, хто в автоматиці розбирається, чи туди, де погодяться спробувати у ній розібратися.

Будка Ворота

Якщо Ви налаштувалися самостійно вибрати свою автоматику - прочитайте статтю повністю і сміливо вибирайте.

Для тих, хто не налаштований отримати настільки глибокі знання в цій області, є альтернатива: зателефонувати нашому фахівцеві і в рамках безкоштовної консультації Він може запропонувати Вам на вибір усі моделі, які підходять для роботи з Вашими ворітьми.

Для зворотного дзвінка залиште свій номер у формі для реєстрації.

Дізнайся вартість автоматики зі знижкою!

2. В яких межах прийнятно застосувати автоматику

Межами застосування електроприводу для воріт прийнято вважати припустиму залежність між вагою стулки та її довжиною.

Обираючи в Інтернеті модель автоматики, Ви бачите максимально можливі для кожного приводу довжину стулки та її вагу. Однак ці габарити не можуть бути прийнятними для використання даної моделі.

Справа в тому, що будь-який максимальний розмір характеризує можливість техніки впоратися лише з ним одним, без урахування впливу всіх інших.

Максимальні довжина та вага стулки, це як максимальна швидкість на спідометрі Вашої машини та її вантажопідйомність: Ви не можете завантажити автомобіль «під зав'язку» і їхати на ньому з максимальною швидкістю (навіть не враховуючи стану дорожнього покриття).

Межі застосування автоматики виробники обов'язково вказують в інструкціях щодо експлуатації у вигляді таблиць або графіків, в яких наводять залежність прийнятної довжини стулки від її ваги.

Наприклад, привід Rotelli МТ 400 призначений для воріт вагою до 800кг зі стулкою до 3,5м. Однак межі його застосування виробник виклав у вигляді ось такого графіка:

Графік застосування Rotelli МТ 400

По горизонталі ми бачимо довжину стулки в метрах, а по вертикалі - відповідну цій довжині вагу в кілограмах.

На графіку для даної моделі три зони застосування (зазвичай дається тільки одна), але навіть у тій, де враховані лише навантаження від власної ваги та довжини стулки, одночасно ці параметри максимальними бути не можуть.

У середній зоні, де виробником наведена область застосування моделі з урахуванням впливу кліматичних навантажень, прийнятні параметри стулок ще скромніші. А у самій світлій зоні, яка відповідає можливостям роботи в нашій країні, це вже стулка вагою не до 800кг, а лише до 350кг, і довжиною не до 3,5м, а до 2,25м.

Тобто, залежність довжини воріт від їхньої ваги завжди обернено пропорційна: чим важча стулка, тим меншою може бути її довжина (і навпаки).

А чим більше кліматичних навантажень, тим меншими можуть бути прийнятні габарити Ваших воріт для однієї і тієї самої моделі.

Для того, щоб визначити чи потрапляють Ваші ворота в межі застосування вподобаного приводу, потрібно підсумувати всі характерні навантаження.

Складати треба: вітрове навантаження й можливість сильних поривів, додаткову вагу від можливого обмерзання стулок та налиплого снігу, опір самих воріт.

Почнемо з найзначнішого для нашої країни навантаження - вітрового.

Беремо карту вітрів України і бачимо, що Тернопільськаобласть розташована у двох зонах: південна частина має нормативний показник вітрового навантаження 50кг/м2, а північна - 55кг/м2.

Давайте розрахуємо, який вплив матиме вітер на стандартну для нас стулку довжиною 2,5м і висотою 2,0м:

 • при показникові 50 кг/м2: 2,0 м х 2,5 м х 50 кг / м2 = 250 кг;
 • при показникові 55 кг/м2: 2,0 м х 2,5 м х 55 кг / м2 = 275 кг;

Тобто, стулка воріт площею всього 5м2 стане важчою під впливом вітру на 250-275кг. Як бачите, додаткова вага від вітрового навантаження може перевищувати власну масу воріт.

Однак виробники у графіках і таблицях меж застосування автоматики вітрове навантаження не враховують, оскільки для кожного регіону воно своє, а на різні типи воріт вітер діє по-різному.

Наприклад, для ґратчастих конструкцій вітрове навантаження можна взагалі не враховувати, оскільки вітер пролітає крізь такі ворота, впливаючи лише на прути ґрат.


Решетчатые итальянские ворота

Проте мешканціі Рівнинщини (як і всі українці) рідко обирають ґратчасті ворота – здебільшого у нас високі й зашиті наглухо конструкції.

Якщо Ваші стулки саме такі, спробуйте відкрити їх, опираючись пориву вітру - Ви одразу зрозумієте, наскільки більше зусилля необхідно докладати електроприводу для роботи у вітряну погоду.

Глухі українські ворота

Вітер не єдине кліматичне навантаження, характерне для нашого регіону – окрім нього щороку до нас приходить зима, яка «довантажує» ворота снігом та льодом.

Наскільки важчими стануть Ваші ворота взимку залежить від їхньої конструкції: чим більше на них усіляких ніш та виступів, тим більше снігу може в них набитися, в той час, як з гладких стулок сніг осиплеться.

Коли температура повітря опускається нижче нульової позначки після дощу, все навколо покривається крижаною кіркою, яка також робить ворота важчими, і приводу доведеться переміщати стулки з усіма цими «доважками».

Ворота зимой

Певне додаткове навантаження можуть створювати й самі ворота.

В ідеалі, стулки повинні відкриватися легким рухом одного пальця, проте це буває дуже рідко, натомість часто зустрічаються конструкції з деяким перекосом. У цьому випадку в один бік ворота «допомагають» приводу працювати, а у зворотний - гальмують.

Перевірити свою конструкцію на перекіс нескладно: зупиніть стулки в декількох місцях і подивіться, чи не мають вони тенденції рухатися самостійно в будь-якому напряму. Якщо рух є, то й перекіс є, тобто Ваші ворота для приводу становлять додаткове навантаження.

Резюмуємо: при виборі електроприводу необхідно в першу чергу підсумувати всі характерні для Ваших воріт навантаження, і додати їх до власної ваги стулок. Далі відповідну модель слід обирати з числа тих, в межі застосування яких «вписуються» габарити Ваших воріт з урахуванням додаткової ваги від навантажень.

Підсумувати свої навантаження та підібрати відповідну автоматику Ви цілком зможете самостійно, але якщо потрібно - можна звернутися до наших фахівців за допомогою. В рамках безкоштовної консультації ми порекомендуємо приводи, придатні для роботи з Вашими воротами.

Для передзвону залиште свій телефонний номер у формі для реєстрації.

Задай питання спеціалісту!

3. Який запас потужності необхідний двигуну для нормальної роботи

У попередньому розділі я розповів, як підбирати автоматику з урахуванням додаткових навантажень Ваших воріт. Однак крім описаних вище «довготривалих» навантажень існують ще й так звані «короткострокові», або «форс-мажорні».

Маються на увазі ситуації, коли приводу потрібно докласти набагато більше, ніж зазвичай зусилля, аби відкрити чи закрити ворота.

Наприклад, стулки примерзли і для початку руху їх необхідно зірвати. Або випав сніг, і ворота повинні попрацювати снігоприбиральної машиною, рухаючи стулки крізь замет.

Ворота в снігу

Для таких ситуацій двигун автоматики повинен мати певний запас потужності.

Здавалося б, усе просто: відкриваємо інструкцію до приводу і дивимося: яка його споживана потужність - вона завжди вказується виробником. Якщо Ви бачите два показника: максимальний та номінальний, орієнтуйтеся виключно на номінальний, оскільки максимальна потужність не відображає реальних можливостей техніки.

Що, власне вона відображає, пояснити складно - приблизно те саме, що й максимальний показник швидкості на спідометрі Вашого автомобіля: деякі гіпотетичні можливості, які небажано використовувати ніде й ніколи.

Проблема в тому, що здебільшого в паспортних характеристиках моделей вказано лише один показник потужності, причому саме цей «максимальний», який «ні про що».

Як визначити реальні можливості моделі, що сподобалася?

Номінальну потужність можна розрахувати, як добуток показників напруги живлення двигуна та споживаного струму.

Наприклад, якщо мотор живиться від змінного струму напругою 220В, а споживає він 1,0А, реальна його потужність буде такою:

220 В х 1,0 А = 220 Вт.

Однак сам привід може живитися від змінного струму, а його двигун - від постійного, з напругою 24В, а в цьому випадку при такому самому споживанні струму, реальна потужність буде дещо скромнішою:

1,0 А х 24 В = 24 Вт.

Два мотора

Низьковольтні мотори поступаються в потужності 220-вольтовим, проте в них є низка переваг: абсолютна безпека, робота з великою інтенсивністю (оскільки вони не перегріваються), а також можливість підключення системи резервного живлення.

Обираючи привід, слід пам'ятати, що коли його потужності виявиться недостатньо, Вам доведеться відкривати й закривати ворота вручну саме в найгіршу для цього погоду.

Крім того, нереверсивні двигуни коли не працюють, намертво блокують ворота. Це означає, що перед тим, як протягнути стулки через замет, Вам доведеться розблокувати самі приводи за допомогою спеціального ключа (розчепити зубчасті передачі), а після завершення своєї «ручної роботи», знову їх заблокувати.

Резюмуємо: підбираючи електропривод, орієнтуватися потрібно на номінальний показник його потужності - максимальна потужність ніяк не характеризує можливості автоматики.

Якщо виробником вказано лише максимальний параметр, реальну потужність краще розрахувати. У разі, коли в паспортних характеристиках моделі виробником не вказані ані номінальна потужність, ані величина споживання струму, краще порадитися з фахівцем щодо спроможності моделі працювати на Ваших воротах.

Ми розбираємо і тестуємо всю техніку, яку пропонуємо своїм клієнтам, в тому числі й переміряємо усе, що можна переміряти, тому можете скористатися безкоштовною консультацією наших фахівців.

Отримай консультацію фахівця + ПОДАРУНОК!

4. Яка техніка здатна працювати в нашій кліматичній зоні

Клімат Тернопільської області визначається як «помірно континентальний з прохолодною зимою і теплим літом». Однак найнижча температура, що спостерігалася в обласному центрі протягом останніх 100 років становить -34°C, а в липні 2007 у місті зафіксовано +38°C.

Це так звані «столітні мінімум і максимум», але я не з доброго дива проводжу цей «екскурс» в історію метеорології.

Справа в тому, що окрім звичних технічних характеристик автоматики для воріт, які ми з Вами вивчаємо уважно, є ще одна дуже важлива характеристика, яку більшість людей чомусь ігнорують - це робоча температура.

Якщо Ви подивитеся на зазначену виробником автоматики прийнятну температуру експлуатації, з гарантією 90% це буде коридор від -20°С до +50°С. Зрідка йдеться про межі від -30°С до +60°С.

Ви вже зрозуміли, що взимку Тернопіль може «не вписатися» у дозволені межі. Зрозуміло, до -34°C температура у нас щорічно не опускається, але холодніше, ніж -20°С буває щороку (хоча б кілька зимових ночей).

Це не було б настільки важливо, якби робочий температурний коридор для ворітної автоматики (від -20°С до +50°С) дивним чином не збігався з робочою температурою експлуатації технополімерів. Але він таки збігається.

Коли технопластик опиняється в зоні дії нижчої, ніж належить температури, він змінює властивості і стає крихким, ніби скло. Пластмасову деталь після цього можна розкришити в руках.

А це, в свою чергу, означає, що коли в редукторі Вашого електроприводу знайдеться хоча б одна полімерна шестерня або втулка, для неї тернопільська зима виявиться надто холодною.

На фото «експонати» нашого сервісного центру після проведеної в Україні зими:

Отработанные пластиковые шестерни

Літній максимум начебто «вписався», але тільки тому, що виміри температури повітря проводяться в тіні. А під прямими променями сонця предмети прогріваються до набагато більш високої температури, ніж +50°С - згадайте, хоча б м'який асфальт на дорогах (бітум починає плавитися за температури вище +60 ° С).

На цьому фото «перегрівся» експонат нашого сервісного центру, який деформувався від неприйнятно високої для нього температури (цей не встиг навіть почати працювати):

Редуктор Doorhan Swing 3000 / 5000

Резюмуємо: в Тернопільській області нормально працювати зможе лише автоматика з повністю металевим редуктором - технополімери та силумін необхідно повністю виключити.

Сталь, бронза або латунь ніяк не змінюють своїх властивостей за межами прийнятних температур, тому Ваш електропривод зможе виконувати свою роботу, незважаючи на такі «перевищення»:.

Редуктор Rotelli МТ 400

Силумінові деталі не змінюють свої характеристики під впливом більш високих або низьких, ніж задекларовано виробником температур, просто цей матеріал від самого початку не має необхідних параметрів міцності.

Електроприводи з пластмасою або силуміном в редукторах не погані і не браковані - у них своя сфера застосування. В країнах з м'яким середземноморським або субтропічним кліматом вони будуть нормально працювати на легких воротах.

Автоматика не виготовляється для якоїсь певної країни, тому необхідно самостійно аналізувати: наскільки модель здатна працювати в конкретних кліматичних умовах.

Якщо Ви не змогли знайти інформацію щодо того, з чого зроблений редуктор вподобаної моделі - можете зателефонувати нашому фахівцеві і запитати про це.

Кому зручніше отримати консультацію в письмовому вигляді, може залишити електронну адресу для відповіді, і своє питання у формі для реєстрації.

З`явились питання? Задавайте!

5. Який показник скаже про призначення автоматики

За своїм призначенням електроприводи можуть бути побутовими або промисловими, проте габарити воріт не мають значення для цієї градації - часом можна зустріти масивні ворота у двір приватного будинку або невисокі ґратчасті конструкції на територію підприємства.

Призначення автоматики визначає частота відкриттів і закривань воріт, або її «інтенсивність». Даний параметр виробниками може вказуватися як «інтенсивність роботи» або «інтенсивність використання».

Інтенсивність роботи - це закладена конструкторами максимальна кількість робочих циклів за одиницю часу (зазвичай за годину або за добу).

Для побутових механізмів це може бути 7-15 циклів на годину або 30-300 на добу, а деякі промислові моделі здатні на тисячі добових циклів.

Інтенсивність використання - це співвідношення дозволеного часу роботи і необхідного відпочинку, виражене у відсотках. Простіше кажучи, якщо механізм має 40% інтенсивність, протягом години він може працювати не більше 24 хвилин (40% від 60 хв.), а весь інший час обов'язково повинен остигати.

Використання до 40% зазвичай мають побутові приводи, а промислові можуть мати показник навіть 100% (в цьому випадку автоматика остигає, поки проїжджає транспорт).

Побутові моделі мають ще одне обмеження - за часом безперервної роботи (до 10-12 хвилин), тому 24 хвилини механізм з використанням 40% може працювати виключно із зупинками.

Промислові ворота

Є ще один показник призначення техніки - її загальний ресурс (розрахункова кількість робочих маневрів до планового техобслуговування), але виробники рідко зазначають цей показник.

Якщо ж Вам цікаво: для побутової автоматики конструкторами закладається 1000-2000 циклів до ТО, а для промислової - десятки, і навіть сотні тисяч цих циклів. Після вичерпання загальної ресурсу привід не повинен зламатися, оскільки це не «доза маневрів», а просто показник, проте певний зв'язок таки є ...

Що станеться, якщо не дотримуватися призначення автоматики?

Дорого буде. Якщо Ви встановите побутовий механізм на ворота багатоквартирного будинку, ніхто не зможе проконтролювати ані обов'язковий час відпочинку, ані час безперервної роботи. Тобто, автоматиці доведеться працювати з постійними перевантаженнями і швидше за все, Ваш привід швидко від них згорить.

Якщо не згорить, то швидко використає загальний ресурс, а за умови некоректної експлуатації, одразу після цього Ви почнете його постійно ремонтувати (хоча просто викинути буде дешевше - мінус вартість неперспективних ремонтів).

Якщо встановите промислову модель на ворота приватного будинку, просто вдвічі переплатите (така різниця вартості побутової та промислової техніки). Використати надлишкову інтенсивність Вам не вдасться, а потужності вона не додає.

Якщо Вам потрібна допомога в підборі техніки з оптимальною інтенсивністю - за безкоштовною консультацією можна звернутися до нашого фахівця.

Дізнайся вартість автоматики зі знижкою!


6. Як визначити необхідний тип автоматики.

За принципом роботи розрізняють три типи приводів для розпашних воріт: лінійні, важільні та підземні.

Лінійні (або черв'ячні) моделі працюють завдяки руху штока з різьбою всередині механізму. Коли привід, таким чином коротшає, ворота відкриваються, а коли подовжується - закриваються (всередину).

Привід лінійного типу для розпашних воріт

Телескопічний електропривід для розпашних воріт

У телескопічних лінійних приводах шток, подовжуючись, висувається назовні (ворота закриваються).

Це найпопулярніший тип автоматики для розпашних воріт - таких приводів випускається 95% від загального числа. За рахунок своєї технічної простоти лінійні механізми найбільш надійні, і при цьому є ще й найдешевшими.

Тобто, якщо установчі розміри черв'ячного механізму дозволяють змонтувати його на Ваші опорні стовпи, беріть цю модель, не замислюючись.

Лінійна автоматика на воротах

Однак велика ймовірність того, що припустимі установчі розміри виявляться дещо скромнішими, ніж габарити Ваших опор: в Європі, де конструюється автоматика, звичними є ворота, у яких ґратчасті стулки кріпляться до досить витончених опор.

А в нашій країні прийнято свої масивні стулки навішувати на габаритні цегляні (бетонні, бутові тощо) опорні стовпи.

Подивіться на вид зверху схеми монтажу черв'ячного механізму (відкриття всередину):

Схема монтажу лінійного приводу

Зверніть увагу на параметр, зазначений літерою «D» (відстань від внутрішнього краю опорного стовпа до місця кріплення стулки). Для європейської автоматики цей установчий розмір зазвичай становить 5-7см, зрідка йдеться про 12см.

Але для цегляних стовпів відстань «D» найчастіше буває не менше 15см, і якщо встановити на них такий привід, кут опорного стовпа буде заважати воротам закриватися.

Якщо у Вас все саме так, варіанти рішення можуть бути наступними:

 • якщо ворота ще не встановлено, можна навішувати стулки не по центру опор, а ближче до їх внутрішнього краю, аби витримати необхідну відстань «D»;
 • якщо ворота встановлено, а параметр «D» не перевищує 20см, можна вибрати кути опор, які заважають закрити стулки (вирубати спеціальні ніші у стовпах):

Ніша в опорному стовпі

Однак є більш цивілізоване рішення - два виробники збирають телескопічні приводи зі спеціальними кронштейнами кріплення, що дозволяє монтувати їх на широкі опори.

Три моделі таких лінійних електроприводів робить китайський бренд Miller Technics і вони можуть встановлюватися за параметру D до 17 см (моделі Miller Technics 3000, 4000 і 5000). Ще одну модель пропонують італійці - це Rotelli МТ 400 і її монтаж можливий за параметру D до 35 см.

Rotelli MT 400

Якщо ж Ваші опори або колони ще ширші, будемо підбирати автоматику важільного типу.

Важільні моделі працюють за принципом людської руки, тобто складаються з двох важелів, з'єднаних рухомим шарніром. Вони можуть відкривати й закривати ворота за будь-яких опор.

Привід важільного типу

Автоматика такого типу менш надійна, ніж лінійна і поступається їй в потужності, хоча і коштує вдвічі дорожче. Однак для розпашних конструкцій з широкими опорами або колонами, підходять лише ці приводи.

Підземні моделі називають також «приводами прихованої установки» і характеристика даної автоматики закладена в самій назві.

Їх насправді не видно, оскільки вони встановлюються під землею.

Привід підземного типу

Це найбільш проблемний в монтажі та експлуатації варіант автоматики для розпашних воріт, при цьому ще й найдорожчий. Такі приводи обирають клієнти, в яких самі ворота є витвором мистецтва, і будь-яка техніка на стулках псує зовнішній вигляд.

Резюмуємо: якщо ширина опор Вашої ворітної конструкції дозволяє встановити привід лінійного типу, рекомендую зупинити вибір саме на ньому. Якщо ж опори занадто широкі навіть для Ротеллі МТ 400, підбирайте автоматику важільного типу. Підземну модель не раджу, але якщо «краса вимагає» - можна підібрати.

Якщо Вам необхідна допомога фахівця, на цьому сайті передбачена безкоштовна консультація. Для зворотного дзвінка необхідно залишити свій телефонний номер в формі для реєстрації.

Дізнайся вартість автоматики зі знижкою!


7. Наскільки важливий сервіс від виробника, і що робити, коли його немає

Чи потрібен сервіс від виробника для ворітної автоматики? Як і для автомобіля: щоденне техобслуговування не потрібне, однак бувають ситуації, коли таки треба. Тоді Ви можете поїхати на СТО, де обслуговуються автомобілі певної марки, або «в гаражі». На «рідному» сервісі знайдуться всі необхідні запчастини і будь-які фахівці, а «в гаражах» - як пощастить.

Якщо Вам знадобиться технічна допомога, або комплектуючі (ще один пульт, наприклад) для автоматики, варіанти можуть бути такими:

1. У виробника є сервісні центри в Україні (хоча б один). Будь-які деталі та комплектуючі завжди знайдуться, а гарантійне й післягарантійне обслуговування Ви отримаєте без проблем.

2. Сервісу у виробника немає, проте є офіційне представництво бренду (в Києві) Деталі й комплектуючі можна замовити через представництво, але з гарантійним ремонтом не все так просто: навряд чи Ви їм доведете, що Ваш випадок є гарантійним.

Сервис

3. Виробника в Україні немає (ані сервісного центру, ані представництва). Щодо гарантійного ремонту говорити не варто, а запчастини та комплектуючі Вам доведеться добувати самостійно. Для цього потрібно буде зв'язатися з виробником вашої автоматики (заводи розташовані в ЄС або КНР) і замовити там необхідну деталь. Доставка за Ваш рахунок.

Дехто всерйоз вважає, що замість відпрацьованих пластмасових шестерень можна виточити такі самі зі сталі, і автоматика буде працювати далі. На жаль, не буде - мотор-редуктор збалансований конструкторами до ідеального співвідношення, тому поява у редукторі «чужорідної сталі» замість «рідної пластмаси» гарантовано виведе з ладу мотор.

Якщо Ви хочете обслуговуватися в нашому сервісному центрі, прислухайтеся до рекомендацій наших фахівців щодо прийнятної для Ваших воріт моделі автоматики.

Зрозумійте правильно - ми знаємо, що знаходиться всередині будь-якого електроприводу і знаємо, чи може він рухати стулки Ваших воріт. Якщо обрана Вами модель не здатна працювати в Тернополі, навіщо нам брати її на гарантію і постійно ремонтувати те, що ремонту в принципі не підлягає?

8. Комплектація: необхідне і потрібне

На цьому малюнку представлено типову схему автоматизації розпашних воріт:

Схема расположения автоматики и аксессуаров

Як видно зі схеми, для автоматизації розпашних воріт потрібно прикріпити два електроприводи з блоком управління до ворітної конструкції і підвести до них електрику.

Далі передбачається установка лампи для підсвічування воріт, сигнальної лампи та фотоелементів безпеки, а управління ворітьми може здійснюватися з пульта.

Тепер по-порядку: керувати воротами дійсно можна за допомогою радіосигналу від пульта-передавача на вбудований в блоці управління приймач, але існують також інші способи, наприклад Home Link, GSM-модуль, визначник автомобільних номерів, зчитувач карткових перепусток, радіокодова або кнопкова клавіатура, кнопка охорони або ключ-вимикач тощо.

Проте найпоширенішим залишається радіосигнал.

Кожен виробник передбачає наявність в блоці управління радіоприймача і пропонує свої передавачі, сигнали яких цей приймач готовий розшифровувати. Однак багато наших клієнтів просять запропонувати замість «рідних» пультів трохи дешевші моделі.

Воно й не дивно, адже середня ціна італійського пульта становить 25€, а німецького - 80€ за штуку.

Немецкие пульты

Навіть для воріт приватного будинку потрібно по одному пульту-брелоку кожному члену сім'ї, що має доступ до воріт (плюс один запасний), а для воріт офісу чи підприємства їх потрібні десятки – такі витрати на передавачі перевищують вартість самої автоматики.

Краще дійсно взяти китайські брелоки по 5-10€ за штуку, які працюватимуть не гірше німецьких, і виглядають досить стильно.

Вбудований приймач звісно не зможе розшифровувати сигнали «чужих» передавачів, тому потрібно буде встановити для них зовнішній приймач. Це не «боляче» - його вартість менша, ніж коштує один фірмовий пульт, а додатково знадобиться лише шматок чотирижильного кабелю.

Якщо Вам це потрібно, можете зателефонувати нашому фахівцеві і запитати, як його встановити. Підберемо класні брелоки та відповідний зовнішній приймач.

Бажаєш отримати безкоштовну консультацію?


Крім пультів можна заощадити і на заміні фірмової сигнальної лампи з фотоелементами на більш дешеві аналоги китайського виробництва.

Сигнальна лампа являє собою проблисковий маячок оранжевого або білого кольору, призначений для оповіщення про рух механізму в зоні видимості. Сигнал загальновідомий і зрозумілий всім дорослим людям, тому лампу слід встановити таким чином, щоб її добре було видно.

Лампа на воротах

Сучасні моделі маячків можуть крім основної своєї функції ще й підсвічувати ворота, а деякі навіть сигналізують про збої в системі. У цьому випадку лампа починає блимати з більшою частотою (в штатному режимі вона блимає 1 раз/сек).

Рекомендую сигнальну лампу не ігнорувати: в темну пору доби взагалі не видно, чи відкриваються ворота, а коли вона блимає ніхто не намагається проскочити в отвір, щоб отримати удар стулками.

Якщо ворота затиснуть когось (чи щось), спрацює система виявлення перешкод, хоча б одна з яких є у всіх сучасних приводах, але перед цим стулки встигнуть трохи «пом'яти» цю перешкоду.

Єдиною системою, яка зупиняє привід і запускає реверс саме до удару, а не внаслідок нього, є фотоелементи.

Це інфрачервоні детектори, які встановлюють у створі воріт парами. Вони ніби дивляться один на одного, утворюючи між собою невидимий оку промінь, і якщо цей промінь переривається, детектори зупиняють ворота.

Схема расположения сигнальной лампы и фотоэлементов

Їх можна кріпити просто на опорні стовпи, але якщо встановити на спеціальних стійках на деякій відстані від воріт, вони раніше виявлять «перешкоду».

Якщо у Вас маленькі діти, можете встановити дві пари детекторів - одну на стандартній висоті (50-60 см), а другу ближче до землі. Це гарантує, що дитина не перестрибне через нижній промінь і не проповзе під верхнім, тому гарантовано не отримає удар стулками.

Крім перерахованих комплектуючих Вам може знадобитися, наприклад, система резервного живлення, або стабілізатор напруги, проте в одній статті не можна описати абсолютно все, тому за додатковою консультацією краще звернутися безпосередньо до фахівця.

Якщо не хочете телефонувати, можете замовити зворотний дзвінок, залишивши свій номер у формі.

 

Бажаєш отримати безкоштовну консультацію?

9. Висновки та рекомендації

Якщо Ви прочитали цю статтю, напевно, зможете самостійно підібрати відповідний для своїх воріт електропривід. Однак давайте підсумуємо отриману інформацію:

1. Керуватися при виборі автоматики потрібно виключно робочими та технічними характеристиками конкретної моделі. Країна-виробник, назва бренду або ціна приводу не завжди гарантують наявність необхідних параметрів.

2. Межі застосування електроприводу - це прийнятне співвідношення довжини та ваги стулки, причому вага повинна включати в себе всі додаткові навантаження, характерні для Ваших воріт.

3. Потужність двигуна повинна бути достатньою не тільки для роботи в гарну погоду - її має вистачати для подолання форс-мажорних навантажень, тобто приводу повинно вистачити сил протягнути стулки через сніговий замет або зірвати з місця примерзли ворота.

Вибираючи автоматику, орієнтуйтеся на номінальну потужність її двигуна, а не на максимальний параметр. Якщо реальна потужність в технічних характеристиках не зазначена і не приведений показник споживання струму (щоб можна було розрахувати номінальну потужність), краще порадьтеся щодо такої моделі з фахівцем - цілком можливо, що в паспорті вказана реальна потужність двигуна, але може бути й максимальна.

4. Редуктор електроприводу для воріт повинен бути повністю виготовлений з міцного металу (сталь, латунь, бронза). Для роботи в Тернопільській області не годяться моделі, що містять деталі з технополімерів чи силуміну.

5. Призначення механізму визначається його інтенсивністю, а не габаритами воріт. Якщо Ви неправильно підберете модель за цим параметром, це гарантовано виллється в додаткові витрати: «недобір» призведе до заміни згорілого приводу на більш відповідну модель, а «перебір» є марною переплатою за непотрібні можливості.

6. Необхідний Вам тип електроприводу визначається установчими розмірами моделі. Якщо ширина опор дозволяє встановити лінійну автоматику - обирайте саме її. Якщо колони або опори занадто широкі, підбирайте важільний привід. Для вибору підземного типу автоматики технічних причин немає.

7. Сервіс ворітній техніці потрібен. У цьому випадку Ваш механізм завжди зможе отримати необхідне обслуговування по гарантії, причому обслуговувати його будуть саме фахівці.

8. Проста й зрозуміла плата управління - хороший вибір. Крім того, що її параметри не будуть злітати під час кожного стрибка напруги в мережі та під час грози, з нею Вам не доведеться оплачувати непотрібні опції. Помилки при монтажі моделей з простими платами практично не зустрічаються, а обслуговування їм не потрібне.

9. Встановити свою автоматику Ви можете самостійно - з нашою авторською інструкцією щодо монтажу успіх у цій справі Вам гарантовано. Якщо не шкода 50 € на оплату послуг сторонньої організації - подбайте про те, щоб найняті Вами монтажники виявилися фахівцями, а не дилетантами.

Якщо в цій статті Ви не знайшли відповідей на свої питання - ми готові відповісти на них особисто. Для цього можете самі набрати нашого фахівця, а можете замовити зворотний дзвінок, залишивши свій номер у формі для реєстрації.

Дізнайся вартість автоматики зі знижкою!


10. Чому Вам вигідно співпрацювати саме з нами

Ми більше десяти років працюємо у сфері автоматизації воріт, тому насправді маємо необхідні знання та досвід, аби давати професійні рекомендації і нести за них матеріальну відповідальність:

АКЦІЯ: ТЕСТ-ДРАЙВ рекомендованої моделі!

Це означає, що протягом 12 місяців Ви можете тестувати рекомендований нами привід на своїх воротах. Якщо Вам сподобається, як він працює, залишите його собі, а якщо не сподобається - повернете автоматику нам і заберете назад свої гроші.

Без будь-яких доказів або пояснень, просто тому, що Ви так вирішили.

Ви нічим не ризикуєте на відміну від нас - подобається, берете, а не подобається - повертаєте. Якщо Вам щось не підійде, ми ризикуємо отримати повернення приводу, причому вже «б/в».

Нічого не доведеться пояснювати або доводити - досить Вашого рішення.

Крім того:

1. З нами можна заощадити 50 € на установці - Ви отримаєте в подарунок авторську інструкцію щодо монтажу українською (або російською) мовою, з якою гарантовано зможете встановити автоматику своїми руками.

Якщо не зможете - повернете її нам і заберете свої гроші.

2. Наша компанія офіційно представляє всіх присутніх на українському ринку виробників автоматики як дилер, тому наші ціни рекомендовано самими виробниками і Вам не доведеться сплачувати торгові націнки.

3. Обирайте форму оплати самостійно - можете оплатити своє замовлення після перевірки вмісту посилки. Якщо потрібно, можемо виписати рахунок-фактуру.

4. Ми не витрачаємо Ваші гроші на рекламу - маркетинг побудовано на рекомендаціях задоволених клієнтів.

5. Автоматику ми надішлемо з усіма необхідними сертифікатами відповідно до вимог українського законодавства. З ними Ви в будь-який момент зможете звернутися за гарантійним та післягарантійним обслуговуванням до сервісних центрів чи до представництва виробників.

Моделі, рекомендовані нашими фахівцями, в гарантійний та післягарантійний терміни обслуговуються в нашому сервісному центрі.

Залишились питання? Задавайте!