Автоматика для розпашних воріт у Хмельницькому та області

Скидка

Edinger E4 – автоматика для розпашних воріт

Есть в наличии

12166 грн. 10428 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Автоматика для распашных ворот Edinger E5

Есть в наличии

13035 грн. 11080 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Распашная автоматика Edinger E6

Есть в наличии

13035 грн. 12166 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Автоматика для распашных ворот Rotelli MT440

Есть в наличии

12557 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 3000

Нет в наличии

18466 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 4000

Есть в наличии

20378 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 5000

Есть в наличии

24506 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Упоры для распашных ворот

Есть в наличии

600 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Упор для распашных ворот

Есть в наличии

450 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

 

 

Як обирають ворітну техніку фахівці

Фото привода Rotelli MT 400

Вітаю, шановні жителі Хмельницького та області!

Оскільки Ви зайшли на цю сторінку, смію припустити, що Вам потрібно автоматизувати розпашні ворота. Можливо, Ви підбираєте оптимальну модель самого електроприводу, може, думаєте, як його встановити, проте у будь-якому випадку, стаття саме про це,а значить – саме для Вас.

Тонкощі підбору механізму розкрию трохи нижче, а почну з установки, оскільки сам механізм у Вас можливо вже є.

Варіантів змонтувати автоматику всього два:

 • запросити фахівців з монтажної організації;
 • встановити її власноруч.

Обидва способи мають право на життя за умови, що Ви правильно виберете в першому випадку майстрів, а в другому випадку модель електроприводу.

Почну з аналізу першого варіанту: Ви наймаєте фахівців з монтажної організації.

Ворітна техніка коштує не три копійки, тому від професіоналізму установників залежить багато чого. Проблеми помилок монтажу, як правило, дають про себе знати не одразу, а через певний час, коли Ваші претензії пред'явити буде вже нікому і зламана автоматика стане виключно Вашою проблемою.

Як Ви збираєтеся шукати фахівців? Швидше за все, зайдете в пошукову систему Internet та переглянете наявні там оголошення. Можливо, Ви людина фартова й оберете пропозицію від майстра у своїй справі. Якщо ж ні, чекайте в гості «спеца», який точить ножі, ремонтує пилососи із «секонд-хенду», а час від часу встановлює ворітну автоматику з електронною платою управління.

Оголошення монтажників

Гадаю, прикріпити до воріт два приводи та підвести до них електрику зможе хто завгодно, Ви самі зробите це краще за будь-якого фахівця.

Знання потрібні для роботи саме з платою управління.

Сучасні плати – це не зовсім техніка - це скоріше електроніка зі складними програмними налаштуваннями, тому якщо в такий блок потикає викруткою якийсь «учень слюсаря», врятувати плату буде дуже важко.

Щоб уникнути подібної ситуації, достатньо прислухатися до простих порад:

1. Розпитайте друзів та знайомих про їхній досвід автоматизації воріт, поспілкуйтеся щодо цього у соцмережах, почитайте форуми в інтернеті: обов'язково хто-небудь дасть контакти монтажної організації, а ще хтось прокоментує роботу цієї бригади.

2. Не керуйтеся лише ціною послуг, що надаються - професійний монтаж коштує близько 50 € і фаховий установник чудово про це знає, тому навряд чи погодиться працювати за «пільгово-інвалідним» розцінками.

3. Поцікавтеся гарантією, що надається - усні запевнення, що все буде працювати «як треба» дуже ненадійний варіант.

Запропонуйте установникам підписати з Вами договір на проведення монтажних робіт. Можливо, у бригади, яку Ви збираєтеся найняти, немає типових договорів, проте Ви можете написати його самі, навіть просто від руки. Головне, вкажіть: що саме Ви повинні отримати за свої гроші на виході, і яка відповідальність установників за результати їхньої роботи.

Професіонали без вагань підпишуть такий договір, але «учень слюсаря» десь у глибині душі добре розуміє, що насправді в автоматиці він не надто розбирається, тому автограф під зобов'язаннями ставити не схоче.

4. Попросіть показати свої попередні об'єкти – колишні клієнти можуть розповісти про Ваших потенційних установників багато цікавого, в тому числі і про те, як вони ставляться до власної гарантії.

Якщо контакти попередніх замовників - це «воєнна таємниця», тікайте: або ця бригада не нажила задоволених своєю роботою клієнтів, або вони збираються тренуватися на Вашій автоматиці.


Наша організація спеціалізується саме на воротах і автоматиці для них, до того ж працюємо ми у цій сфері вже другий десяток років. За цей час підписали дистриб'юторські договори з усіма виробниками автоматики, які представлені на українському ринку і багато монтажних організації беруть техніку в нас, а потім продають її з установкою.

Тобто, в будь-якому місті ми знаємо хоча б одну організацію, де розбираються в автоматиці для воріт.

Ми можемо порекомендувати професійних установників у Вашому місті, про роботу яких є позитивні відгуки наших клієнтів - якщо потрібно, звертайтеся.

Вони точно покажуть свої попередні об'єкти і дадуть контакти своїх колишніх клієнтів.

Наші телефони є на цьому сайті, а якщо хочете, щоб Вам передзвонили - залиште свій номер у формі для реєстрації.

Бажаєш отримати безкоштовну консультацію?


Власне установка обійдеться Вам приблизно в 50 €, що складає майже чверть вартості автоматики.

Тож не дивно, що тільки 20-30% клієнтів наймають монтажників. В основному це дуже зайняті люди або ті, для кого 50 Євро не є значною сумою.

Решта ж 70-80% клієнтів вважають за краще монтувати приводи самостійно, тим паче, що робота ця нескладна і займає всього пару годин часу.

Як самостійно встановити автоматику на розпашні ворота:

Для цього необхідно насамперед підібрати модель, яку реально встановити власноруч.

Умовно я поділяю автоматику на «придатну» та «малопридатну» для самостійного монтажу.

Як я вже писав, прикріпити до воріт два приводи з блоком управління і підвести до цього всього електроживлення не є проблемою, але часом виробники надсилають автоматику в повністю розібраному вигляді: навіть радіоприймач лежить в окремій коробочці, і немає налаштувань плати управління. Якщо Ви інженер-електронник, гадаю зможете виставити 20 dip-перемикачів та 5 перемичок, встановити приймач та необхідні налаштування. Якщо ж у Вас інша професія, буде важкувато.

Самі плати управління також можуть бути простими або складними, а іноді бувають надскладними - така техніка і є «малопридатною» для самостійного монтажу.

Зрозуміло, що у світі немає нічого випадкового. Розібрана й незапрограмована автоматика приходить від виробників, як результат певної домовленості з монтажниками.

Ця історія тягнеться ще з 90-х, коли український ринок збуту ворітної автоматики вперше став цікавий великим корпораціям. Тоді вони представили нам свою продукцію і організували навчання фахівців її установці.

З тих пір установники, навчені монтувати техніку певних брендів, вельми переконливо її рекомендують своїм клієнтам, а виробники надсилають її в такому вигляді, щоб потреба в послугах монтажників ніколи не зникла.

Монтаж автоматики на распашные ворота

Проте ринок розвивається і з'являються нові бренди, які нічого не винні монтажникам. Вони зовсім не проти того, щоб Ви встановили свою автоматику самостійно. Такі виробники надсилають техніку в повній збірці і з усіма програмними налаштуваннями. Цей привід дійсно можна прикріпити до воріт і підвести до нього електрику для того, щоб стулки почали відкриватися й закриватися по команді з пульта дистанційного керування.

Це і є «придатна» для самостійної установки автоматика.

Рекомендую обирати саме такі моделі навіть якщо Ви не плануєте монтувати автоматику власноруч - проста плата практично виключає помилки монтажу, а її налаштування не злітають після кожного стрибка напруги або під час грози, як у електронних плат.

Монтаж автоматики можна здійснювати за допомогою інструкцій від виробника, які додаються до всіх моделей без винятку. Єдиною проблемою в цій справі є «труднощі перекладу», оскільки виробники писали свої інструкції італійською, німецькою, китайською або іншою своєю рідною мовою, а переклад на російську здійснювався за допомогою спеціальної програми в інтернеті.

Перекладачі, безумовно, «причесали» ці переклади, але вони гуманітарії, а для якісного технічного перекладу необхідно чітко розуміти, про що ти пишеш.

Ми подаруємо Вам свою авторську інструкцію з монтажу, від початку складену нашим інженером українською мовою (якщо бажаєте – надішлемо російськомовну версію). Це настільки докладне покрокове керівництво з усіма необхідними схемами та фотографіями, що ми гарантуємо: Ви точно зможете встановити автоматику своїми руками.

Якщо не впораєтеся - повернете нам електропривід, а ми повернемо Вам гроші.

Инструкция

У статті цих інструкцій немає, оскільки в кожної моделі є свої особливості, але загальний хід робіт можна подивитися в нашому відеоролику. Не пошкодуйте пару хвилин і перегляньте його - Вам відразу стане зрозуміло, встановлювати електропривід своїми руками, чи наймати фахівців.


Даний огляд призначено саме для тих, хто не налаштований комусь платити за те, що не надто напружуючись можна зробити самому.

Далі я розповім, як правильно вибрати відповідний для своїх воріт електропривід, і якими критеріями керуються в цьому питанні фахівці.

Стаття для зручності розділена на розділи:

 1. Чим відрізняються дорогі моделі від дешевих і якими критеріями потрібно керуватися.
 2. Як визначити межі застосування моделі для роботи у Хмельницькій області.
 3. Який необхідний запас потужності для нормальної роботи приводу на Хмельниччині.
 4. Яка автоматика може працювати в нашій кліматичній зоні, а яка ні.
 5. Від чого залежить призначення автоматики, яка потрібна саме Вам.
 6. Який тип приводу краще вибрати зважаючи на установчі розміри.
 7. Чи потрібен сервіс від виробника і як бути, якщо його немає.
 8. Що пропонується в комплекті і коли це потрібно.
 9. Висновки та рекомендації.
 10. Чому Вам вигідно співпрацювати саме з нами.

Распашные ворота с автоматикой

Для тих, хто вже втомився читати цю статтю, ми приготували альтернативну пропозицію: можна зателефонувати нашому фахівцеві і запитати про те, що цікавить. Можна навіть описати свої ворота і попросити його запропонувати відповідні моделі.

Наші номери вказані на цьому сайті. Якщо хочете, щоб ми самі Вам зателефонували, залиште телефон у формі для реєстрації.

Задай питання спеціалісту!


Для довідки: реєстрація на сайті ні до чого Вас не зобов'язує: передбачаються лише відповіді на Ваші питання.

Ми поважаємо своїх клієнтів, тому нав'язливі продавці з радісними пропозиціями щось купити Вам ніколи не зателефонують, а реклама SMS-повідомленням не прийде.


Автоматика для распашных ворот Rotelli MT 400

Нет в наличии

9494 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 3000

Нет в наличии

18466 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 4000

Есть в наличии

20378 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 5000

Есть в наличии

24506 грн.

Посмотреть Перезвоните мне


1. Чим відрізняються дорогі моделі від дешевих і якими критеріями потрібно керуватися

Швидше за все, Ви вже «пройшлися» по просторах Інтернету, і побачили, що пропоновані моделі техніки для автоматизації розпашних воріт відрізняються між собою зовнішнім виглядом, назвою виробника, габаритами воріт, для яких вони призначені, і ціною.

Вагу й довжину стулки своїх воріт Ви приблизно знаєте, тому легко виділили приводи, які підходять. Однак ціни у різних виробників досить істотно відрізняються навіть на приводи, які розраховані на однакові ворота. В чому причина?

Дизайн виключаємо - всі моделі досить симпатичні і навряд чи хтось буде платити за незначні відмінності в зовнішності механізмів. Залишається назва виробника, а в ній можуть бути закладені дві націнки:

 • європейське чи китайське виробництво;
 • плата за бренд.

Вся техніка, яка є на українському ринку, дійсно зроблена або в Європі, або в Китаї - інших варіантів немає.

Однак багато європейських брендів давно передислокували своє виробництво на територію Піднебесної, оскільки це дозволяє їм знизити собівартість продукції. Технології в цьому випадку використовуються «рідні», за якістю пильно стежать «спеціально навчені люди» і приводи виходять саме такими, якими їх придумали конструктори.

У той самий час в Китаї є власне виробництво ворітної автоматики. Не підробка під когось, а саме своє фірмове виробництво, де випускаються високотехнологічні механізми і у них показники здебільшого крутіші, ніж у європейських.

Зарплата китайських робітників поки не може зрівнятися з оплатою праці європейців, тому зроблена в КНР автоматика трохи дешевша, ніж така сама з ЄС, однак «реєстрація» виробника, який працює в Китаї, може виявитися європейською.

Европа-Китай

Плата за ім'я, звичайно, існує. Знамениті бренди мають право на певні дивіденди від чесно заслуженої слави, але не завжди саме цей фактор визначає різницю в ціні - часом один і той самий виробник випускає для однакових воріт дві моделі (дорожчу й дешевшу).

Буває, що великі корпорації розміщують замовлення на партії «елітних» моделей з високими показниками щодо потужності та надійності на невеликих заводах з пристойною виробничою базою, а на своїх підприємствах масово збирають більш дешеву техніку з малопотужними двигунами і «економ-варіантом» редуктора. У такому редукторі замість металевих шестерень використовують пластик, оскільки його не потрібно відливати, а потім обробляти на токарному й фрезерному обладнанні, а можна просто штампувати в прес-формах.

Однак ціна теж не визначає надійність техніки - ті самі підприємства, які збирають «елітні» партії для корпорацій (на кшталт заводу Rotelli в Італії), випускають і власну автоматику, але вона не має гучного імені, тому набагато дешевша за брендову, хоча в іншому власне така сама.

Таким чином, потужність і надійність автоматики для воріт неможливо визначити ні за назвою виробника, ні за країною виробництва, ні навіть за ціною моделі - кожен механізм слід розбирати й тестувати, а далі керуватися отриманими результатами.

Чому саме такий підхід я рекомендую і вважаю обґрунтованим? Тому, що електропривід з потужним двигуном та металевим редуктором служитиме Вам вірою й правдою багато років, навіть якщо він недорогий і зроблений нікому не відомим виробником, а супердорогий брендовий привід з маленьким моторчиком та пластмасовим редуктором може взагалі не потягнути Ваші ворота.

Критеріями вибору повинні бути такі параметри:

1. Потужність. Зазначена в технічних характеристиках приводів потужність може виявитися не номінальною, а максимальною (це некоректний показник), тому визначити по ній можливості моделі практично нереально.

Однак якщо за потужністю в обраної моделі виявиться «недобір» - привід просто не зможе виконувати свою роботу, і Вам доведеться відкривати й закривати ворота вручну, незважаючи на те, що Ви купили та встановили автоматику.

У двох наступних розділах статті я зупинюся на цьому детальніше, а поки подивіться на фото двигунів від різних моделей електроприводів: неозброєним оком видно, що різниця між ними величезна:

Електродвигуни електроприводів

Дійсно, в даному випадку розмір має значення. У електродрилі двигун менший, ніж в автомобіля, відтак вони виконують різну роботу. Так і тут.

2. Виконання редуктора. Є два варіанти: метал (сталь, бронза, латунь) і не метал (пластмаса, силумін).

Для роботи на Хмельниччині годиться виключно перший варіант. Я не буду переконувати Вас у тому, що сталь надійніша за пластик - для пластикових редукторів є своя область застосування і про це більш детально я розповім у четвертому розділі, а наразі просто констатую факт: редуктор повинен бути металевим.

Для наочності покажу відпрацьовані полімерні деталі вельми недешевої європейської автоматики після сезону роботи:

Пластиковые шестерни

Пластмасові зубці зчісуються та злизуються на наших воротах, після чого виходить з ладу весь механізм.

Крім пластика небезпеку становлять силумінові деталі. Гіпотетично це алюмінієвий сплав, але насправді він схожий на метал лише за кольором.

Подивіться на фото: зліва сталева шестерня, а праворуч її силуміновий аналог:

 

Стальная и силуминовая шестерни

Силумін є продуктом порошкової металургії і штампується в прес-формах, як і пластик, після чого токарем чи фрезерувальником деталі не обробляються. Матеріал неймовірно крихкий, а всередині така шестерня може бути порожнистою. Я вже мовчу про правильність її геометрії - самі бачите.

3. Інтенсивність. Призначення техніки визначається саме цим параметром. Бувають приводи для побутових або для промислових воріт, і перші вдвічі дешевші.

Габарити воріт приватного будинку можуть перевищувати розміри офісних, однак конструкторами в кожен механізм закладено певний ресурс, і перевищення розрахункової інтенсивності може призвести до того, що весь цей ресурс буде вимотаний за два тижні (це якщо привід не згорить одразу).

Детальніше розповім про цей важливий параметр у п’ятому розділі.

Автоматика на промышленных воротах

4. Установчі розміри (для лінійного типу приводів). Конструктивно автоматика розпашних воріт може бути трьох типів: лінійного, важільного або підземного. Найпотужнішими, надійними й одночасно дешевими, є лінійні приводи, проте їхні установчі розміри не завжди дозволяють монтаж на широких опорах, а за недотримання цих розмірів, ворота не будуть закриватися.

Аби потім не довелося спотворювати опорні стовпи, необхідно відразу визначити: наскільки реально встановити вподобану модель на Ваші ворота. Як саме – в шостому розділі.

Rotelli MT 400 и другой линейный привод на широких опорах

Для широких опор можуть використовуватися лише деякі телескопічні приводи зі спеціальними кронштейнами кріплення, що випускаються однією китайською фірмою, у якої є три таких моделі (Miller Technics) а також однією італійською, в якої лише одна така модель - Rotelli MT 400.

6. Наявність сервісу. Я не закликаю Вас брати техніку, для якої є технічна підтримка, а просто нагадую про неї.

У випадку з ворітною автоматикою за відсутності в країні сервісного центру і представництва виробника, Ви не тільки запчастин не дістанете, але і комплектуючих. Це означає, що втрачений пульт для воріт Ви будете самостійно замовляти на заводі в Китаї або Європі.

А ремонт такої автоматики доведеться доручити тим, хто погодиться її розібрати й знову зібрати.

Будка Ворота

Про все це більш детально і піде мова далі, але якщо Ваші «файли» вже перевантажені надлишковими знаннями щодо автоматики для воріт, не варто себе мучити - можна зателефонувати нашому фахівцеві і описати свої ворота. Він запропонує все, що для них підходить і полегшить Вашу задачу з вибору техніки.

Замовити зворотний дзвінок можна залишивши свій телефон у формі для реєстрації.

Дізнайся вартість автоматики зі знижкою!

2. Як визначити межі застосування моделі для роботи у Хмельницькій області

Межами застосування електроприводу для воріт прийнято вважати припустиму залежність між вагою стулки та її довжиною.

Ви визначали відповідний для своїх воріт механізм, керуючись зазначеними виробником максимальними параметрами габаритів воріт, проте такі значення (або близькі до них) взагалі не є прийнятними параметрами воріт для будь-якої моделі автоматики.

Справа в тому, що кожен максимальний параметр відображає здатність приводу справлятися лише з ним одним, а вплив будь-яких інших навантажень в даному випадку не враховано.

Насправді залежність між вагою та розміром воріт завжди обернено пропорційна. Виробники обов'язково включають до інструкцій з експлуатації кожної моделі прийнятні співвідношення параметрів воріт. Це може бути таблиця або графік (частіше графік), але принцип завжди один - чим більша вага стулки, тим меншою може бути її довжина, і навпаки.

Наприклад, у моделі для воріт вагою до 800кг зі стулкою до 3,5м (Rotelli МТ 400) межі застосування наведено виробником у вигляді графіка:

Графік застосування Rotelli МТ 400

У цієї моделі найбільш барвиста діаграма, тому я обрав саме її: в самій темній області вказано залежність ваги від довжини стулки без урахування всіх інших навантажень. Середня зона може бути областю застосування моделі в теплому й м'якому кліматі, а нам підійде тільки найсвітліша.

Таким чином, межами застосування Rotelli МТ 400 для Хмельницької області може вважатися стулка вагою до 350кг (а не 800кг) і довжиною до 2,25м (а не 3,5м).

Це стосується будь-якої ворітної техніки. Однак надійніше визначати навантаження своїх воріт не «на око», а підсумувати їх, і підбирати автоматику для воріт з урахуванням цього консолідованого навантаження.

Підсумувати потрібно: власну вагу стулок, вітрове навантаження, опір самих воріт, вагу снігу, льоду тощо.

Найбільш значущим для Хмельниччини я б назвав вітрове навантаження. Згідно з картою вітрів України для нас воно становить 50кг/м2, а на крайньому заході для деяких населених пунктів навіть 55кг/м2.

Наведу приклад розрахунку для стандартної стулки висотою 2,0м і довжиною 2,5м:

 • при показникові 50кг/м2: 2,0 м х 2,5 м х 50 кг/м2 = 250 кг;
 • при показникові 55кг/м2: 2,0 м х 2,5 м х 55 кг/м2 = 275 кг;

Як бачите, стулка площею 5м2 з урахуванням вітру стає важчою на 250-275кг. І не факт, що вона сама по собі стільки важить.

Виробники ніколи не враховують в межах застосування моделей вітрове навантаження - це потрібно робити самому.

По-перше, воно для кожного регіону своє, а по-друге, воно різне для різних конструкцій стулок.

В Європі прийнято використовувати ґратчасті ворітні конструкції, крізь які вітер пролітає транзитом і впливає лише на прути ґрат. У цьому випадку вітрове навантаження принципово нічого не змінює в межах використання моделі.


Решетчатые итальянские ворота

Для України в цілому, і для Хмельницької області зокрема, традиційними є зашиті наглухо стулки, які ловлять вітер подібно вітрилам. Якщо у Вас ворота саме такі, спробуйте відкрити їх і закрити в безвітряну погоду, а для порівняння - опираючись пориву вітру.

Вітрильник

Навантаження для автоматики додає не тільки вітер - самі ворота чинять механізму певний опір.

Я не хочу сказати, що у Вас погані ворота, але якщо вони не відкриваються повністю легким рухом мізинця, значить, опір існує і додаткове навантаження ворота таки створюють.

Ще гірше, коли конструкція перекошена, і в один бік ворота підштовхують привід, а у зворотний - гальмують його.

Перевірте наявність перекосу: зупиніть стулки в декількох місцях (зрозуміло, в безвітряну погоду). Стулки повинні кожен раз зупинятися і не мати тенденції рухатися в будь-якому напрямку. Якщо це не так, значить перекіс є.

Наступним навантаженням, яке потрібно враховувати, є зима. Не пора року, звичайно, а «довантаження», які вона забезпечує воротам. Я маю на увазі сніг, який осиплеться з гладкою стулки, але наб'ється в усі щілини воріт з «художнім» виконанням:

Ворота зимой

Крім снігу значну вагу може мати лід, який вкриває будь-які конструкції, коли після дощу температура опускається до мінусових значень.

Резюмуємо: для того, аби правильно підібрати модель і «вписати» габарити своїх воріт в область її застосування, необхідно зібрати всі навантаження, які характерні для нашого регіону, і додати їх до реальної ваги своєї стулки. Для кожного така сума буде своєю, оскільки один тільки вітер створює дуже велике й дуже різне навантаження.

Це сумарне навантаження Ви можете підрахувати самостійно, а можете скористатися безкоштовною консультацією нашого фахівця, який допоможе підібрати автоматику.

Задай питання спеціалісту!

3. Який необхідний запас потужності для нормальної роботи приводу на Хмельниччині

У попередньому розділі я показав як «збирати навантаження», але мова йшла щодо постійних навантажень, а врахувати необхідно ще й короткострокові «доповнення».

Йдеться про певні форс-мажорні ситуації, наприклад, коли приводу для початку руху необхідно зірвати примерзли стулки. Або коли потрібно відкрити ворота, протягуючи їх через сніговий замет, а також в разі пориву сильного вітру тощо.

Тобто, крім того, що мотору повинно вистачати сил долати всі можливі навантаження воріт, навіть коли вони впливають одночасно, двигуну необхідний ще й «запас потужності» для роботи з короткими, але посиленими навантаженнями.

Як підібрати привід з достатньою потужністю? Параметр потужності вказано у технічних характеристиках, наведених в інструкціях з монтажу та експлуатації виробниками.

Проблема в тому, що найчастіше вказано не реальну потужність мотора, а якийсь «максимальний» параметр. Ніхто не знає що саме він означає і яким чином вимірюється. Виробники користуються тим, що в законодавстві (навіть в ЄС) чітко не виписано алгоритм визначення цієї «максимальної» потужності, тому часом можна побачити «захмарні» цифри, завищені навіть у 10-12 разів.

Оцінити реальні можливості електроприводу можна розрахунковим шляхом: потрібно перемножити значення напруги живлення двигуна і споживаного струму. Наприклад, якщо двигун живиться від змінного струму напругою 220В, а споживання струму становить 1,2А, значить реальна потужність буде такою:

1,2 А х 220 В = 264 Вт.

Однак якщо двигун привода низьковольтний, тобто живиться від постійного струму напругою 24В, при такому ж самому споживанні, його потужність буде дещо іншою:

24 В х 1,2 А = 28,8 Вт.

Низьковольтні двигуни досить часто застосовуються для ворітної автоматики, хоча й програють в потужності своїм 220-вольтовим побратимам.

При цьому 24-вольтові мотори не перегрівається, що дозволяє механізму працювати з великою інтенсивністю. Крім того, низьковольтні двигуни абсолютно безпечні і дозволяють підключати систему резервного живлення (акумуляторні батареї).

Два мотора

То ж резюмуємо: потужності двигуна моделі, яка Вам сподобалася, повинно вистачати не тільки для руху стулок, на які впливають одночасно всі додаткові навантаження (вітер, сніг, лід, опір самих воріт), але також для подолання форс-мажорних навантажень (примерзли стулки, рух крізь сніговий замет, сильний порив вітру тощо).

Якщо ж у Вашого приводу за потужністю трапиться «недобір» - доведеться працювати замість нього саме в погану погоду, коли найменше хочеться виходити з машини.

До речі, всі нереверсивні двигуни намертво блокують ворота коли мотор не увімкнуто, а це означає, що перед тим, як протягнути стулки вручну через замет, потрібно спочатку вручну розблокувати самі приводи на воротах. Вашим костюму й туфлям це не сподобається.

Краще перерахувати реальні можливості двигуна, а якщо в технічних характеристиках немає показника споживання струму (таке часом трапляється), можете зателефонувати нам - наш сервісний центр розбирає і тестує всю техніку, яка пропонується клієнтам.

Отримай консультацію фахівця + ПОДАРУНОК!

4. Яка автоматика може працювати в нашій кліматичній зоні, а яка ні

До обов'язкових умов нормальної роботи автоматики у Хмельницькій області слід віднести правильний підбір техніки в рамках меж її використання, причому з усіма додатковими навантаженнями, а також з достатнім запасом потужності двигуна.

Але крім технічних параметрів моделі слід врахувати й робочі. Йдеться про дотримання зазначених виробником умов експлуатації автоматики, наведених в інструкціях для кожної моделі. Так, в технічних характеристиках ворітної автоматики завжди чітко позначено прийнятну температуру застосування техніки, причому в 90% випадків це коридор від -20°С до +50°С.

Територія Хмельницької області в усі пори року перебуває під впливом циклонів, які формуються над Атлантичним океаном, а вторгнення континентальних повітряних мас призводить до значних коливань температури повітря, тому влітку повітря може нагріватись до +39°С (абсолютний максимум), а взимку охолоджуватись до -34°С (абсолютний мінімум).

Тобто, в допустимі межі застосування автоматики ми з Вами не вписуємося. А що буде, як не звертати уваги на граничну температуру використання автоматики?

За «дивним збігом обставин» дані температурні обмеження повністю збігаються з робочою температурою застосування технополімерів, а якщо пластикові деталі в складі редуктора перемерзнуть або перегріються, вони змінять свої початкові властивості, тобто:

 • перемерзання призведе до втрати міцності і пластик стане крихким, як скло лампочки розжарювання, яке Ви легко зможете зламати голими руками;
 • перегрів провокує пластичність і деформацію полімерів, після чого вони втрачають «колишню форму».

Подивіться на «експонати» нашого сервісного центру - це «потерпілі» від перемерзання шестерні:

Отработанные пластиковые шестерни

До верхнього параметра +50°С температура у нас звичайно не піднімається, однак синоптики роблять виміри повітря в тіні. В цей же час під прямими сонячними променями предмети нагріваються до вельми високих значень. Згадайте, хоча б м'який асфальт на дорогах: для розм'якшення бітуму потрібно хоча б +60°С.

Подивіться на новенький планетарний редуктор приводу, який встановили на ворота без навісу від сонця, в результаті чого його шестерні «повело»:

Редуктор Doorhan Swing 3000 / 5000

Технополімери у випадках недотримання температурного режиму деформуються і ламаються, що відразу ж виводить з ладу весь механізм.

Однак якщо Ви принесете привід з такими деталями до сервісного центру виробника, гарантійний ремонт Вам не світить - Ви не дотримувалися умов експлуатації техніки.

Силумін не змінює характеристик під впливом несприятливих для нього кліматичних умов - він просто не має необхідних характеристик і є надто крихким, для роботи з типовими для України ворітними конструкціями.

Якщо Вас обурює той факт, що виробники постачають нам завідомо непридатну для роботи техніку, Ваш «праведний гнів» не зовсім праведний, адже ніхто й ніколи не заявляв, що пластикові редуктори можна використовувати в наших кліматичних умовах. У світі є багато країн, де вони цілком спокійно будуть рухати легкі стулки. З якого дива жителі теплих країн з м'яким кліматом повинні переплачувати за металевий редуктор?

В інструкціях чітко вказані межі застосування кожної моделі, в тому числі і температурні. При виборі техніки покупець сам повинен вирішувати, що йому підходить.

Можемо резюмувати: Для роботи у Хмельницькій області годяться виключно приводи з повністю металевими редукторами (силумін не береться до уваги).

Якщо сталь, бронза або латунь потрапляють в зону дії більш низьких або високих температур, ніж допускає інструкція з експлуатації техніки, ці матеріали ніяк не змінюють своїх робочих характеристик і спокійно продовжують працювати.

Редуктор Rotelli МТ 400

Якщо Ви не можете знайти інформацію щодо матеріалів, з яких зроблено редуктор вподобаної моделі, зателефонуйте нам і поцікавтеся.

Ми розбираємо всю техніку, яку пропонуємо своїм клієнтам, тому точно знаємо, що знаходиться всередині будь-якої моделі.

З`явились питання? Задавайте!

5. Від чого залежить призначення автоматики, яка потрібна саме Вам

Ворота приватного будинку відкриваються пару разів на день, в той час, як стулки підприємства або офісу доводиться «ганяти» досить часто. Виходячи з цього, виробники закладають для промислової автоматики розрахунковий ресурс механізму набагато більший, ніж для побутової.

Розрахунковий ресурс механізму - це кількість робочих циклів до планового техобслуговування, закладена конструктором. Даний параметр може становити 1000 робочих циклів або 100000, і для фахівця він є ключовим при виборі моделі приводу, особливо для промислових воріт. На жаль, виробники вказують його в паспортних характеристиках вкрай рідко.

Визначити призначення техніки можна ще за параметрами її інтенсивності: це може бути «інтенсивність використання» або «інтенсивність роботи».

Інтенсивність використання - виражене у відсотках співвідношення припустимого часу роботи й необхідного часу відпочинку електроприводу.

Простіше кажучи, механізм з 30% інтенсивністю за умовну годину може працювати не більше 18 хвилин (30% від 60 хвилин), а весь інший час повинен остигати.

У побутових моделей використання до 40%, а промислові починаються з показника 70% і до 100% (це означає, що привід відпочиває поки проїжджає транспорт).

Однак побутові приводи мають ще одне обмеження - за часом безперервної роботи (зазвичай це 10-12 хвилин), тому 18 хвилин протягом години така модель здатна працювати виключно із зупинками.

Інтенсивність роботи – розрахункова кількість робочих циклів на відкривання й закривання за годину або добу.

Принцип такий самий: побутові приводи можуть здійснювати 7-15 циклів за годину і 30-300 на добу, а промислові - навіть тисячі добових маневрів.

Промислові ворота

Що станеться, якщо не дотримуватися призначення автоматики?

Якщо Ви встановите побутову модель на ворота у двір багатоквартирного будинку або невеликого офісу - ніхто не зможе контролювати обов'язковий період відпочинку та припустимий час безперервної роботи. В результаті привід буде постійно відчувати перевантаження, а витримає він їх чи згорить, передбачити складно.

Зате точно можна сказати, що він гарантовано вимотає весь свій розрахунковий ресурс за дуже короткий час.

Використання промислової автоматики на побутових воротах можна порівняти зі стрільбою з гармати по горобцях. Такий запас інтенсивності Вам не знадобиться, оскільки в приватному будинку ніхто не відкриває ворота по 500 разів на день, а потужності приводу висока інтенсивність не додає, тому подвійна переплата за промислову модель стане Вашим єдиним бонусом.

Якщо Вам потрібна допомога у визначенні необхідної інтенсивності або у підборі відповідної автоматики – наші фахівці нададуть її в рамках безкоштовної консультації.

Дізнайся вартість автоматики зі знижкою!


6. Який тип приводу краще вибрати зважаючи на установчі розміри

Розпашні ворота можна автоматизувати електроприводами трьох типів:

 • лінійного;
 • важільного;
 • підземного.

Лінійна (або черв'ячна) автоматика працює за рахунок подовження та вкорочення приводу. Тобто, всередині механізму рухається шток з різьбою і, подовжуючись, він закриває ворота, а вкорочуючись, відкриває.

Привід лінійного типу для розпашних воріт

Цей самий принцип у телескопічних моделей, які теж відносяться до черв'ячного типу, тільки в них шок рухається не всередині механізму, а висувається назовні.

Телескопічний електропривід для розпашних воріт

Цей тип автоматики найпростіший конструктивно, відповідно, найбільш потужний і надійний, при цьому ще й найдешевший.

Тож не дивно, що 95% від загального числа виробленої автоматики для розпашних воріт є саме лінійною.

Лінійна автоматика на воротах

Єдиною проблемою для її використання можуть стати занадто широкі опорні стовпи, які в Україні прийнято робити з цегли, бетону або буту, наприклад.

Однак в Європі, де виробляється основна маса ворітної техніки, самі стулки зазвичай бувають невисокими та ґратчастими. Відповідно, для них більше підходять витончені опори.

Подивіться на вид зверху схеми монтажу лінійного механізму (відкриття всередину):

Схема монтажу лінійного приводу

Зверніть увагу на відстань, позначену літерою D - від місця з’єднання стулки з опорним стовпом до внутрішнього кута цієї опори. Для більшості механізмів цей установчий розмір не повинен бути більшим за 5-7см, зрідка йдеться про 12см.

Якщо у Вас звичайні українські опори, швидше за все даний параметр становить не менше 15см.

В цьому випадку для монтажу лінійної автоматики можна зробити наступне:

 • у разі, якщо ворота ще не встановлено, можна навісити стулки не по центру стовпів, а ближче до внутрішнього краю, і таким чином витримати установчі розміри;
 • у разі, якщо ворота встановлено, перевішувати стулки клопітно й дорого, тому дехто вирубує в опорах спеціальні ніші, аби прибрати кути, що заважають приводам закрити ворота (це можна зробити, якщо параметр D не більше 20см).

Ніша в опорному стовпі

Якщо Вам, як і мені, не подобається спотворювати стовпи, можна спробувати встановити привід зі спеціальними кронштейнами, що дозволяє монтувати черв'ячну модель на широкі опори.

Три моделі таких лінійних електроприводів робить китайський бренд Miller Technics і вони можуть встановлюватися за параметру D до 17 см (моделі Miller Technics 3000, 4000 і 5000). Ще одну модель пропонують італійці - це Rotelli МТ 400 і її монтаж можливий за параметру D до 35 см.

Rotelli MT 400

Якщо ж Ваші опори або колони ще ширші, будемо підбирати автоматику важільного типу.

Важільні моделі працюють за принципом людської руки, тобто складаються з двох важелів, з'єднаних рухомим шарніром. Вони можуть відкривати й закривати ворота за будь-яких опор.

Привід важільного типу

Такі механізми поступаються лінійним моделям в потужності, хоча й коштують удвічі дорожче.

Підземні приводи ще називають «автоматикою прихованої установки». Вони встановлюються під землею, тому їх дійсно не видно.

Привід підземного типу

Якщо ворота є витвором мистецтва, техніка на стулках справді виглядає недоречно, але у всіх інших випадках обирати даний тип не варто.

Це найбільш дорогий варіант, при цьому ще й самий проблемний як в монтажі, так і в експлуатації.

Тим, хто зважиться встановлювати такий привід, для початку слід подбати про бездоганний відвід води, оскільки калюжа під ворітьми може спровокувати замикання, після чого Ви взагалі до воріт не підійдете (струмом б'є).

Можемо резюмувати: якщо ширина опорних стовпів дозволяє встановити лінійну модель - встановлюйте саме її. Важільний варіант варто розглянути коли з'ясувалося, що навіть для Ротеллі МТ 400 Ваші опори занадто широкі. Підземний тип не рекомендую, але якщо потрібно, підберемо.

Якщо хочете, щоб наш фахівець підібрав оптимальну для Ваших воріт автоматику, можна зателефонувати або замовити зворотний дзвінок - порадимо дійсно найкращий варіант або декілька відповідних моделей на вибір.

Дізнайся вартість автоматики зі знижкою!


7. Чи потрібен сервіс від виробника і як бути, якщо його немає

Відповідь на питання щодо необхідності сервісу від виробника для автоматики така сама, як і на питання щодо сервісу для автомобіля. Поки все працює, начебто не потрібен, а якщо знадобиться щось замінити або докупити - відразу стане потрібен.

Якщо у виробника є в Україні хоча б один сервісний центр, запчастини та комплектуючі Ви зможете замовити в будь-який момент, причому отримаєте їх найближчим часом. Гарантійне й післягарантійне обслуговування теж не буде пов'язане з труднощами.

Якщо ж сервісу немає, але в Києві є офіційне представництво бренду, гарантійне обслуговування отримати гіпотетично можливо, проте довести, що Ваш випадок гарантійний, практично складно. Однак запчастини та комплектуючі через них замовити можна.

Найгірше тим, хто купив «рідкісну» техніку, у виробника якої немає в Україні навіть представництва. В цьому випадку про гарантійне обслуговування не йдеться, а запчастини та комплектуючі доведеться самостійно здобувати на заводах-виробниках в Європі або Китаї з доставкою за Ваш рахунок.

Сервис

Дехто вважає, ніби можна придбати найдешевшу автоматику з пластиковим редуктором, а потім виточити на заміну полімерним шестерням такі самі з металу і все буде працювати.

На жаль, це не так: конструктори автоматики їдять свій хліб недаремно, вони ідеально збалансували редуктор та двигун, тому при появі в моторі-редукторі «нерідних» шестерень, відразу згорить двигун.

Якщо Ви хочете обслуговуватися в нашому сервісному центрі (мова йде про гарантійне та післягарантійне обслуговування), прислухайтеся до рекомендацій фахівців щодо автоматики, яка дійсно підходить до Ваших воріт

Зрозумійте правильно: ми точно знаємо, що зможе працювати, а що не зможе. Якщо Ви вперто бажаєте встановити автоматику, яка реально не здатна в нормальному режимі рухати Ваші стулки, ніякі фахівці не зможуть зробити її здатною. Навіщо нам брати її на гарантію?

8. Що пропонується в комплекті і коли це потрібно

На цьому малюнку представлено типову схему автоматизації розпашних воріт:

Схема расположения автоматики и аксессуаров

Як бачите, на ворота кріпляться два приводи (для хвірток привід один) і блок управління. Все це підключається до джерела електроживлення і можна відкривати стулки з пульта дистанційного керування (якщо він запрограмований та сумісний з вбудованим в блоці управління радіоприймачем).

Лампа освітлення, сигнальна лампа й фотоелементи відносяться до додаткових аксесуарів, які відповідають за безпеку, тому про них трохи пізніше. Спочатку скажу пару слів щодо системи управління: крім радіосигналу від пульта-передавача на приймач існують також інші способи, тому можете обрати найбільш прийнятний саме для Вас.

Воротами управляти можна ще за допомогою GSM-модуля, зчитувача карткових перепусток, визначника автомобільних номерів, радіокодової або кнопкової клавіатури, Home Link, кнопки охорони або ключа-вимикача тощо.

Можете взяти пульт в якості основного варіанту, а додатково встановити ключ-вимикач або клавіатуру (як резервний спосіб).

Власні брелоки-передавачі пропонує кожен виробник ворітної автоматики, однак часто наші клієнти просять запропонувати дешевші моделі, ніж «рідні» для обраної ними техніки.

Це можна пояснити: італійські передавачі коштують в середньому 25€, а німецькі - 80€ за штуку. Для управління ворітьми підприємств таких брелоків потрібно багато і виходить, що сама автоматика виявляється дешевшою, ніж пульти для неї.

Для управління домашніми воротами теж потрібно по одному брелоку для кожного члена сім'ї, який має доступ до воріт, плюс один запасний.

 

Немецкие пульты

Китайські моделі можуть коштувати по 5-10€ за штуку, а працюють вони так само, як і найдорожчі німецькі пульти (навіть батарейки в них однакові). Єдина проблема - радіоприймач в блоці управління налаштований розшифровувати сигнали тільки від «своїх» передавачів.

Щоб «подружити» автоматику з «чужими» пультами можна встановити зовнішній приймач (він коштує дешевше одного брендового брелока), а додатково Вам буде потрібно лише шматок чотирижильного кабелю.

Якщо цікаво як це зробити - телефонуйте, навчимо, підберемо стильні пульти та відповідний їм зовнішній приймач.

Бажаєш отримати безкоштовну консультацію?


Здешевити комплект автоматики, можна також заміною фірмових аксесуарів безпеки на більш дешеві моделі. До таких аксесуарів належать сигнальна лампа та фотоелементи.

Сигнальна лампа призначена для оповіщення оточуючих людей про роботу механізму, який саме рухається. Вона являє собою проблисковий маячок білого або оранжевого кольору, який починає блимати з частотою один раз на секунду, як тільки вмикається двигун приводу.

Встановлюється лампа таким чином, щоб її було видно з вулиці - тоді по миготінню в темний час доби легко визначити рухаються стулки чи ні.

Лампа на воротах

Сучасні моделі окрім основного призначення, можуть використовуватися також для підсвічування воріт і для інформування щодо проблем в системі (в цьому випадку лампа блимає з високою частотою).

Проблисковий маячок дуже поважають люди старшого покоління - я ніколи не чув, щоб ворота затиснули пенсіонера, якщо встановлено сигнальну лампу. Можливо, старші люди більш дисципліновані, але вони не намагаються проскочити у ворота, що закриваються, коли блимає попереджувальний сигнал.

Усі моделі автоматики оснащені хоча б однією системою виявлення перешкод, проте всі вони покликані захистити двигун, щоб він не згорів від перенапруги, якщо ворота затиснуть когось, і привід не зможе завершити маневр.

Єдиною системою, яка запобігає самому ударові, а не зупиняє рух вже після нього, є фотоелементи.

Це інфрачервоні детектори, які працюють парою в створі воріт і з'єднуються між собою невидимим для ока променем. Якщо цей промінь переривається - детектори зупиняють ворота та запускають реверс.

Схема расположения сигнальной лампы и фотоэлементов

Їх можна кріпити просто на опорні стовпи, але краще монтувати на деякій відстані від отвору на спеціальних стійках - так перешкоду буде виявлено раніше.

У кого маленькі діти, краще брати другу пару і кріпити її майже врівень із землею - так діти не зможуть потрапити під удар ворітьми, якщо проповзуть під верхнім променем або перестрибнуть через нижній.

Крім аксесуарів безпеки можуть знадобитися резервна акумуляторна батарея, яка дозволить не залежати від електропостачання, або стабілізатор напруги, однак в одній статті всі описати неможливо, тому за більш детальною консультацією звертайтеся до фахівців безпосередньо.

 

Бажаєш отримати безкоштовну консультацію?

9. Висновки та рекомендації

Якщо Ви прочитали статтю повністю, швидше за все, зможете самостійно вибрати оптимальну модель електроприводу і навіть самостійно його встановити. Пропоную підсумувати все те, про що йшлося:

1. Встановити ворітну автоматику можна руками професійних монтажників або самостійно. Якщо вирішили найняти фахівців - знайдіть професіоналів, якщо ж хочете встановити привід своїми руками, вибирайте модель, яка придатна для власноручного монтажу.

2. Критеріями вибору автоматики можуть бути лише її робочі та технічні характеристики, а країна-виробник, назва бренду або навіть ціна моделі, взагалі нічого Вам не гарантують.

3. Межами використання техніки є прийнятне співвідношення ваги та довжини стулки, а не максимальні габарити воріт, зазначені в паспорті моделі.

Вага стулки повиненна враховувати всі додаткові навантаження (вітер, сніг, лід, опір воріт).

4. Реальною потужністю двигуна є номінальне значення потужності, а не максимальний параметр, вказаний в паспорті моделі. Якщо Ваша автоматика підібрана без урахування необхідного запасу, тобто у неї слабенький двигун, працювати техніка не зможе (принаймні взимку або у вітряну погоду).

5. Для роботи у Хмельницькій області не годяться моделі, в редукторі яких є хоча б одна полімерна деталь - температурний режим експлуатації технопластика не допускає використання його в нашій кліматичній зоні.

6. При виборі оптимальної моделі насамперед варто розглядати можливість монтажу автоматики лінійного типу. Якщо опори настільки широкі, що це неможливо, підбирайте важільну модель. Підземну автоматику брати не рекомендую, однак якщо дуже потрібно - підберемо.

7. Автоматику потрібно вибирати з урахуванням необхідної інтенсивності - для побутових воріт підійде привід з показником до 40%, але для багатоквартирного будинку або офісу підбирайте промислову модель. Помилка за інтенсивністю гарантовано обійдеться в копієчку.

8. Наявність сервісного обслуговування може ніколи не знадобитися, однак якщо таки знадобиться, а його немає, Ваша автоматика стане для Вас неймовірно дорогою та проблемною.

Статистика поломок для електроприводів становить від 2% до 30% на рік. Чим менше, тим краще, але нульового показника не буває навіть для самої наднадійної та дорогої техніки в світі.

9. Рекомендую обирати найпростіші моделі. Не тому, що Ви не можете дозволити собі «крутий» привід, а тому, що ніхто не користується цими «наворотами» за непотрібністю, проте налаштування електронної плати управління злітають від кожного стрибка напруги і під час грози. Повернути їх «на місце» Вам, швидше за все не вдасться, тому професійний установник стане частим гостем і ніколи не залишиться без заробітку з Вашої кишені.

Якщо у Вас залишилися (або з'явилися) запитання до фахівця, ми готові безкоштовно проконсультувати Вас або ж допомогти вибрати оптимальну для Ваших конкретних воріт модель електроприводу.

Дізнайся вартість автоматики зі знижкою!


10. Чому Вам вигідно співпрацювати саме з нами

Ми більше десяти років працюємо у сфері автоматизації воріт, тому насправді маємо необхідні знання та досвід, аби давати професійні рекомендації і нести за них матеріальну відповідальність:

АКЦІЯ: ТЕСТ-ДРАЙВ рекомендованої моделі!

Це означає, що протягом 12 місяців Ви можете тестувати рекомендований нами привід на своїх воротах. Якщо Вам сподобається, як він працює, залишите його собі, а якщо не сподобається - повернете автоматику нам і заберете назад свої гроші.

Без будь-яких доказів або пояснень, просто тому, що Ви так вирішили.

Ви нічим не ризикуєте на відміну від нас - подобається, берете, а не подобається - повертаєте. Якщо Вам щось не підійде, ми ризикуємо отримати повернення приводу, причому вже «б/в».

Нічого не доведеться пояснювати або доводити - досить Вашого рішення.

Крім того:

1. З нами можна заощадити 50 € на установці - Ви отримаєте в подарунок авторську інструкцію щодо монтажу українською (або російською) мовою, з якою гарантовано зможете встановити автоматику своїми руками.

Якщо не зможете - повернете її нам і заберете свої гроші.

2. Наша компанія офіційно представляє всіх присутніх на українському ринку виробників автоматики як дилер, тому наші ціни рекомендовано самими виробниками і Вам не доведеться сплачувати торгові націнки.

3. Обирайте форму оплати самостійно - можете оплатити своє замовлення після перевірки вмісту посилки. Якщо потрібно, можемо виписати рахунок-фактуру.

4. Ми не витрачаємо Ваші гроші на рекламу - маркетинг побудовано на рекомендаціях задоволених клієнтів.

5. Автоматику ми надішлемо з усіма необхідними сертифікатами відповідно до вимог українського законодавства. З ними Ви в будь-який момент зможете звернутися за гарантійним та післягарантійним обслуговуванням до сервісних центрів чи до представництва виробників.

Моделі, рекомендовані нашими фахівцями, в гарантійний та післягарантійний терміни обслуговуються в нашому сервісному центрі.

Залишились питання? Задавайте!