Автоматика для розпашних воріт в Чернівецькій області

Скидка

Edinger E4 – автоматика для розпашних воріт

Есть в наличии

12166 грн. 10428 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Автоматика для распашных ворот Edinger E5

Есть в наличии

13035 грн. 11080 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Распашная автоматика Edinger E6

Есть в наличии

13035 грн. 12166 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Автоматика для распашных ворот Rotelli MT440

Есть в наличии

12557 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 3000

Нет в наличии

18466 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 4000

Есть в наличии

20378 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 5000

Есть в наличии

24506 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Упоры для распашных ворот

Есть в наличии

600 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Упор для распашных ворот

Есть в наличии

450 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

 

 

За якими критеріями обирають електропривід фахівці

Фото привода Rotelli MT 400

Доброго часу доби, шановні жителі Чернівців та області!

Припускаю, що Вами прийнято рішення автоматизувати розпашні ворота, інакше Вам не потрібно б було заходити на цю сторінку.

Для реалізації задуманого потрібно всього-на-всього вибрати модель електроприводу, який підходить для Ваших воріт, і встановити його. Це можна зробити самостійно або за допомогою «спеціально навчених людей», тобто монтажної організації. Обидва варіанти гарні, якщо Ви будете правильно обирати як саму техніку, так і її установників, адже навіть для виконання нескладної роботи руки в людини повинні рости з потрібного місця.

Якщо Ви хочете, аби автоматику встановили монтажники, знайдіть фахівців. Вони є як у Чернівцях, так і в інших містах області.

Як шукати? Заходимо в Internet і переглядаємо оголошення щодо надання таких послуг. Одразу скажу, що пропозицій вистачає, і визначити від кого вони надходять неможливо – усі запевняють, що вони «профі».

Насправді фахівців у даній області не так багато, а «левова частка» пропозицій надходить від «майстрів на всі руки», які одночасно з автоматикою встановлюють пральні машини, посудомийки, лагодять пилососи та ремонтують газонокосарки.

Оголошення монтажників

Прикріпити привід до воріт та підключити його до електрики вони, напевне зможуть, однак Вам доведеться придбати модель, яку вони знають, а не ту, яка Вам підходить. Якщо ж будете вперто вимагати встановити привід, який хочете Ви - потренуються на Ваших воротах.

Щоб не було «боляче» за безглуздо витрачені гроші, скористайтеся простими порадами:

1. Вивчіть ринок пропозицій. Не керуйтеся лише вартістю послуги - іноді бригади «шабашників» називають нічим не обґрунтовану ціну, а реальна вартість монтажу ворітної техніки орієнтовно складає 50€, і дешевше справжні фахівці навряд чи погодяться працювати.

2. Розпитайте друзів-знайомих, почитайте форуми в інтернеті - хтось когось порекомендує або дасть контакт монтажної організації, а хтось дасть характеристику цій організації.

3. Поцікавтеся пропонованою гарантією. Якщо це усне запевнення, «все буде ОК» - не ведіться.

Вимагайте підписати з Вами договір щодо надання монтажних послуг. Якщо маєте справу з «кочовою» бригадою, в якої немає типових договорів, можете самі написати його від руки, головне вказати у ньому відповідальність сторін і що саме Ви повинні отримати за свої гроші в результаті проведених робіт.

Фахівці підпишуть, а «сумнівний майстер» не ризикне поставити автограф під зобов'язаннями.

4. Попросіть показати Вам свої попередні об'єкти. Фахівці роблять це із задоволенням, а шахраї розповідають казки про комерційну таємницю. Якщо покажуть – розпитайте в людей про роботу встановленої автоматики, як проводився монтаж і як ця фірма ставиться до власної гарантії. Так можна дізнатися багато цікавого.

Якщо ж установники не дають Вам контакти своїх колишніх замовників, задумайтеся: або вони збираються на Вас тренуватися, або задоволених своєю роботою клієнтів вони не нажили.


Якщо потрібно, ми можемо порекомендувати хороших фахівців у Вашому місті, у яких є досвід роботи з різною технікою, і вони мають позитивні відгуки наших клієнтів.

Наша компанія спеціалізується саме на воротах і ворітній техніці, тому майже всі професійні монтажники беруть автоматику в нас, а потім встановлюють її у своїх містах. Ми їх знаємо, і Ви без проблем зможете поспілкуватися з людьми, яким вони встановлювали електроприводи.

Наші телефони вказано на цьому сайті. Для зворотного дзвінка можете залишити свій номер у формі для реєстрації.

Бажаєш отримати безкоштовну консультацію?


Власне установка обійдеться Вам приблизно в 50 €, що складає майже чверть вартості автоматики.

Тож не дивно, що 70-80% людей монтують електроприводи власноруч, тим більше що процедура нескладна і займає тільки пару годин.

Для тих, кому півсотні євро «тиснуть кишеню» або не вважаються серйозними грошима (а це 20-30% клієнтів), монтажники із задоволенням все зроблять - їм теж сім'ї годувати потрібно.

Як самостійно встановити автоматику на розпашні ворота:

Насамперед необхідно вибрати модель, яку Ви насправді зможете встановити. Я б умовно навіть розділив ворітну техніку на два типи: «придатні» та «малопридатні» для самостійного монтажу.

Прикріпити й підключити електропривод до електрики зможе будь-хто, якщо виробник завчасно не «подбав про монтажників».

Як це не дивно звучить, має місце певна «змова» великих корпорацій з виготовлення ворітної техніки з її установниками. Щось на кшталт «співпраці» фармакологічних компаній з деякими лікарями та фармацевтами, коли Вам виписують і пропонують в аптеках ті ліки, за які виробник «заохочує», а не ті, які дешевші й кращі для Вас.

У випадку з автоматикою історія давня - коли український ринок став виробникам цікавий, вони одразу організували навчання установників, але вчили працювати лише зі своєю технікою. З тих пір дотримується неписане правило: виробники роблять блок управління таким, щоб розібратися міг виключно навчений фахівець, а монтажники переконливо рекламують лише «потрібну» автоматику.

Монтаж автоматики на распашные ворота

До нас часто техніка приходить із заводів в розібраному стані - все в окремих коробочках, не встановлено навіть радіоприймач в блоці управління і немає програмних налаштувань. Щоб її зібрати самостійно, Вам доведеться виставити 5 перемичок і 20 dip-перемикачів. Якщо Ви не інженер, такі дії можуть викликати утруднення.

Це і є «малопридатні» для самостійного монтажу моделі.

Але є й такі, що готові працювати одразу - просто кріпимо до воріт та підключаємо електроживлення.

В них проста й зрозуміла плата управління, все зібрано і встановлено, навіть виставлено базові програмні налаштування. Залишається «познайомити» свій пульт з вбудованим радіоприймачем і Вуаля - Ваші ворота працюють автоматично.

Раджу обирати саме такі моделі - вони не тільки прості, але й більш надійні, крім того, з ними набагато менший ризик поломок і проблем внаслідок неправильної установки.

Тепер пару слів щодо інструкцій з монтажу. Вони додаються виробником до будь-якої моделі і в них все розписано. Одна проблема - писали італійські, німецькі, бельгійські, китайські тощо конструктори, а переклад робила програма в Google. Навіть нам складно буває зрозуміти, що там написано.

Якщо Ви плануєте провести самостійний монтаж автоматики - ми подаруємо Вам свою авторську інструкцію з установки, від початку написану інженером українською мовою (за необхідності – вишлемо російськомовну версію). З нею Ви гарантовано зможете змонтувати та підключити свій привід.

Якщо не впораєтеся - повернете нам електропривід, а ми повернемо Вам гроші.

Инструкция

Наші інструкції з монтажу в статті я не наводжу, оскільки деякі нюанси є індивідуальними для кожної моделі, проте якщо Ви сумніваєтеся, що зможете самі встановити автоматику - просто подивіться, як це робиться, а потім вирішите: кликати монтажників чи зробити все самому.


Ця стаття написана саме для тих, хто вирішив нікому не платити свої «кревні», а вибрати та встановити свою автоматику самостійно.

Я розповім, на що необхідно звернути увагу під час вибору електроприводу, і як визначити чи підходить Вам вподобана модель.

Стаття для зручності розділена на розділи:

 1. Чому ціни на аналогічні моделі такі різні, і за якими правилами вони формуються.
 2. Що таке «межі використання» автоматики, і як їх визначити для Чернівецької області.
 3. Який «запас потужності» потрібен техніці для роботи в південно-західній частині України.
 4. Яка техніка може без проблем працювати в Чернівецькій області, а яку використовувати не можна.
 5. Який зв'язок між призначенням воріт і необхідною інтенсивністю електроприводу.
 6. Як обрати оптимальний для своїх розпашних воріт тип приводу.
 7. Наскільки важливий для ворітної автоматики сервіс від виробника, і що робити, коли він недоступний.
 8. Що пропонується в комплекті і що потрібне обов'язково.
 9. Висновки та рекомендації.
 10. Чому Вам вигідно співпрацювати саме з нами.

Распашные ворота с автоматикой

Якщо ж Ви належите до людей, які вміють «відпочивати заздалегідь», тобто Вам ліньки, не читайте далі - можете просто зателефонувати нашому фахівцеві і задати питання. Телефонні номери вказані на сайті.

Тим, хто залишить у формі для реєстрації свій номер, ми самі зателефонуємо.

Задай питання спеціалісту!


Для довідки: реєстрація на сайті ні до чого Вас не зобов'язує. Ви не повинні будете щось у нас купувати, а консультація передбачає тільки відповіді технічних фахівців на Ваші питання.

Крім того, ми поважаємо своїх клієнтів, тому нав'язливі продавці телефонувати Вам не будуть і реклама SMS-повідомленням не прийде.


Автоматика для распашных ворот Rotelli MT 400

Нет в наличии

9494 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 3000

Нет в наличии

18466 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 4000

Есть в наличии

20378 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Miller Technics 5000

Есть в наличии

24506 грн.

Посмотреть Перезвоните мне


1. Чому ціни на аналогічні моделі такі різні, і за якими правилами вони формуються

Якщо Ви вже відкривали сайти різних продавців ворітної техніки, швидше за все, помітили, що приводи розрізняються між собою за ціною, зовнішнім виглядом, назвою та габаритами воріт, для автоматизації яких вони призначені.

Логічно буде припустити, що Ви знаєте габарити своїх воріт і визначили моделі, які підходять, однак вартість аналогічної техніки від різних виробників може відрізнятися у два-три рази. В чому причина такої різниці?

Дизайн електроприводу навряд чи серйозно відбивається на вартості, залишається назва виробника.

Вона має право накладати відбиток на ціну автоматики, оскільки відоме ім'я коштує певних грошей, і його потрібно було заслужити. Тобто, «плата за бренд» має місце.

Проте навіть один і той самий виробник іноді пропонує для схожих за габаритами воріт як дорогі, так і більш дешеві моделі.

Це також має пояснення: великі компанії замовляють партії «елітної» техніки на невеликих підприємствах (наприклад, на заводі Rotelli в Італії), які мають потужну виробничу базу (токарні та фрезерні верстати з ЧПУ). Така автоматика відрізняється високими стандартами якості і продається дорого, тим паче, що на неї ставиться лейбл відомої фірми.

У той самий час на своїх заводах ця велика компанія збирає партії дешевших приводів, деталі яких штампуються на прес-формах. Тобто, славетне ім'я не є показником для автоматики воріт.

Крім «відомого імені» звичним для нас з Вами поясненням різниці в ціні аналогічних товарів є градація виробників за географічною ознакою, чи то пак «made in Europe» VS «made in China».

Проте і тут теж не все так просто: багато європейських брендів перенесли виробничі потужності на територію КНР заради зниження собівартості, а в самій Піднебесній є власні заводи, причому високотехнологічні - вони виробляють не підробки, а саме свою фірмову продукцію.

В принципі, вся ворітна техніка приїжджає в Україну або з однієї з країн ЄС, або з Китаю, однак визначити по дислокації заводу як ця техніка буде працювати, не є можливим - це взагалі не критерій оцінювання.

Европа-Китай

Отже, є ще якісь важливі параметри, які визначають надійність автоматики, і це не адреса виробництва й не назва бренду.

Рекомендую взагалі відійти від звичних оцінок і не шукати умовну «Німеччину» або «Австрію», а вибирати техніку виключно за її робочі та технічні характеристики, причому оцінювати кожну модель персонально.

Чому такий підхід я вважаю більш раціональним? Тому що недорогий електропривод, зібраний китайцями, прослужить Вам вірою й правдою багато років, якщо у нього потужний мотор і металевий редуктор.

У той самий час дорогий італійський механізм з маленьким моторчиком і пластиком або силуміном в редукторі може взагалі не потягнути стулки Ваших воріт у снігову або вітряну погоду.

Критеріями вибору повинні бути такі параметри:

1. Потужність. Здавалося б, усе просто: для важких воріт потрібні потужні мотори, а для легких - можна слабші. При цьому в одній частині планети завжди тепло, а в інший іноді ворота покриваються льодом і їх наносить снігом.

Тобто, для абсолютно однакових конструкцій можуть знадобиться кардинально різні мотори, аби рухати стулку за температури повітря +20°С чи «протягувати» її крізь сніговий замет за температури -20°С.

На фото мотори від різних моделей ворітної автоматики:

Електродвигуни електроприводів

Вірте своїм очам - розмір має значення. Залежність між габаритами двигуна та його потужністю прямо пропорційна, простіше кажучи, як виглядає - так і буде працювати.

Детальніше про межі застосування та необхідну потужність двигуна вподобаної моделі розповім у двох наступних розділах цієї статті.

2. Редуктор. Варіанти такі: він повністю зроблений з металу (мається на увазі сталь, бронза, латунь, а не порошкові сплави) або деякі деталі виконано з якихось «інноваційних» матеріалів, на зразок технополімерів та силуміну.

Нам з Вами підходять лише сталь, латунь та бронза - якщо Ви збираєтеся автоматизувати справжні ворота, а не в'їзд в доньчин «будиночок Барбі», тоді пластмасові шестерні не годяться.

У четвертому розділі зупинюся на цьому питанні детальніше, а поки в якості прикладу приведу спрацьовані полімерні деталі недешевої європейської автоматики після сезону роботи в Україні:

Пластиковые шестерни

В результаті «випробування» нормальними українськими воротами деталі з технополімерів залишаються без зубів і навіть без цілих сегментів, що виключає можливість подальшої експлуатації такої техніки.

Окремо слід відзначити таке чудо порошкової металургії, як силумін. Гіпотетично - це алюмінієвий сплав, але на практиці із загального з металом у нього лише колір, і ця «схожість» може вводити в оману.

Подивіться на фото: зліва сталева шестерня, а праворуч її силумінова пародія:

 

Стальная и силуминовая шестерни

Проблема в тому, що деталі з силуміну так само штампуються у прес-формах, як і пластмасові. Вони не обробляються ані токарями, ані фрезерувальниками, тому щодо правильної геометрії шестерень говорити не доводиться, а крім усього іншого всередині вони можуть бути порожнистими, відповідно про якусь міцність теж не йдеться.

3. Інтенсивність. Якщо Ви шукаєте електропривід для воріт офісу або підприємства, швидше за все, будете керуватися габаритами воріт - чим більше припустима вага стулки, тим привід «більш промисловий».

Однак розмір у цьому випадку взагалі не має значення - керуватися слід розрахунковою кількістю робочих циклів за одиницю часу.

Автоматичні промислові ворота

Помилка в підборі моделі за даним параметром обходиться досить дорого - якщо Ваш механізм буде працювати з перевантаженнями за інтенсивністю, він або згорить через місяць, або вимордує за цей час увесь закладений конструкторами ресурс роботи. Ремонтувати не перспективно. Детальніше щодо цього розповім у п’ятому розділі

4. Установчі розміри. Здебільшого це стосується найпривабливішого для покупців типу ворітної автоматики – лінійного. Проблемою можуть стати розміри Ваших опорних стовпів – якщо вони більші за прописані для вподобаної моделі габарити, монтаж такої автоматики завершиться тим, що ворота не закриватимуться.

Rotelli MT 400 и другой линейный привод на широких опорах

Для широких опор можуть використовуватися лише деякі телескопічні приводи зі спеціальними кронштейнами кріплення, що випускаються однією китайською фірмою, у якої є три таких моделі (Miller Technics) а також однією італійською, в якої лише одна така модель - Rotelli MT 400.

5. Наявність сервісу. Якщо взяти для прикладу два автомобіля, нехай це будуть умовні BMW та DAEWOO Lanos, техобслуговування колись зажадають обидва. Просто з «бехою» Ви звернетеся до сервісу не скоро, а «ланос» забезпечить зустріч з автослюсарем дещо раніше. При цьому відсутність відповідного для «бумера» СТО створить проблему.

Те ж саме і з ворітною автоматикою: якщо у виробника є мережа сервісних центрів, у будь-який момент можна замовити потрібні комплектуючі або замінити деталь. Якщо ж немає ані сервісу, ані представництва в Україні - будете листуватися із заводом-виробником і оплачувати не тільки саму деталь, але і її доставку з Європи або Китаю.

Будка Ворота

Про все це детально з усіма необхідними рекомендаціями піде мова далі. Якщо Вам не дуже хочеться так багато знати, але автоматику вибрати необхідно - можете зателефонувати до нашого фахівця і отримати безкоштовну консультацію. Якщо хочете, він запропонує відповідні для Ваших воріт варіанти.

Замовити зворотний дзвінок можна залишивши свій телефон у формі для реєстрації.

Дізнайся вартість автоматики зі знижкою!

2. Що таке «межі використання» автоматики, і як їх визначити для Чернівецької області

Межами застосування електроприводу для воріт прийнято вважати припустиму залежність між вагою стулки та її довжиною.

Якщо Ви гадаєте, ніби це і є зазначені на сайті максимальні параметри воріт, для яких призначена модель, то це не так.

Справа в тому, що прийнято вказувати максимально припустимі величини без прив'язки їх навіть один до одного, простіше кажучи, механізм гіпотетично готовий переміщати ворота зі стулками максимальної довжини, якщо вони невагомі (або навпаки).

Всі виробники при цьому обов'язково наводять в інструкціях з монтажу та експлуатації кожної моделі межі її застосування в табличній або графічній формі (частіше в графічній).

На таких діаграмах по вертикалі зазвичай вказується прийнятна вага стулки в кілограмах, а по горизонталі - відповідна їй максимальна довжина в метрах.

Ця залежність завжди обернено пропорційна, тобто чим більша вага воріт, тим меншим може бути їхній розмір.

Наприклад, у моделі для воріт вагою до 800кг зі стулкою до 3,5м (Rotelli МТ 400) межі застосування виглядають так:

Графік застосування Rotelli МТ 400

Як бачите, якщо врахувати кліматичні навантаження від зміни температури, вітер, сніг, опір самих воріт тощо - максимальні габарити воріт для нормальної роботи автоматики набагато скромніші за ті, що вказані як максимальні (вага і довжина стулки в паспорті моделі). Не 800кг, а 300 - 400кг, і не 3,5м, а лише 2,0 - 2,25м.

Тобто, межами використання ворітної автоматики насправді можна вважати співвідношення ваги та довжини стулки за яких електропривід зможе переміщати її без перевантажень, причому з урахуванням усіх навантажень Ваших воріт.

Розшифровую, що я сказав: навантаженнями є не тільки вага та довжина стулки, часто вони навіть не становлять основне навантаження - необхідно врахувати вплив вітру, снігу, льоду, опір самих воріт тощо.

Для Чернівецької області найбільш значущим я б назвав вітрове навантаження - середній показник якого становить 50кг/м2.

На прикладі покажу, як вітер «довантажує» Ваші ворота. Нехай довжина стулки буде 2,5м, а висота 2,0м (середня для України висота воріт), тоді з урахуванням вітрового навантаження ця стулка стане важчою для приводу на:

2,5 м х 2,0 м х 50 кг/м2 = 250 кг.

Тобто, до реальної ваги Вашої стулки потрібно додати ще 250кг, аби врахувати одне лише вітрове навантаження. Не факт, що Ваша стулка сама по собі стільки важить.

Одразу питання: чому жоден виробник не враховує таке серйозне навантаження? Дуже просто: не всі приводи встановлюють у зоні, де є сильні вітри, до того ж вітер майже не впливає на ґратчасті конструкції, характерні для старої Європи.


Решетчатые итальянские ворота

Тепер давайте уявимо традиційні для Чернівецької області ворота. Це високе, зашите наглухо полотно. У цьому випадку вітер ніяк не пролетить між прутами решітки.

Глухі українські ворота

Тобто, якщо не врахувати вплив вітрового навантаження, автоматика в Чернівецькій області зможе працювати виключно в безвітряну погоду.

Але це лише вітрове навантаження, а ми повинні підсумувати усі, включаючи опір погано відрегульованих воріт. Я не хочу сказати, що у Вас погані ворота, але в ідеалі стулка повинна відкриватися й закриватися від легкого підштовхування її одним пальцем. Якщо зупинити полотно в будь-якому місці рух має припинитися. Якщо ж ворота хоча б трохи перекошені, в один бік стулка рухається самостійно, а в інший - злегка пригальмовує.

Крім того, в нашій області висока вологість повітря, тому в зимовий час обмерзання конструкцій можна назвати звичайною справою. Вагу намерзлого льоду та налиплого снігу теж потрібно додати до маси воріт, аби «вписатися» в межі застосування моделі, яка сподобалася.

Ворота зимой

Причому цей «доважок» тим більший, чим більш художньо виконані Ваші ворота.

Резюмуємо: щоб привід працював у штатному режимі, та взагалі був у змозі рухати стулки взимку, необхідно підсумувати всі навантаження воріт і підбирати модель, яка розрахована на таку вагу конструкції.

Ви вже знаєте принцип розрахунку, тому можете «підбити» приблизну вагу стулки з консолідованим навантаженням і вибрати відповідну модель. Якщо потрібна допомога - телефонуйте, допоможемо.

Для відвідувачів цього сайту послуга безкоштовна.

Задай питання спеціалісту!

3. Який «запас потужності» потрібен техніці для роботи в південно-західній частині України

У попередньому розділі я детально роз'яснив, чому не можна підбирати електропривод, керуючись зазначеними в паспорті моделі максимальними параметрами ваги та довжини стулки воріт, тому не буду повторюватися.

Всі наведені вище фактори визначають необхідний для роботи в нашому регіоні запас потужності електроприводу. Причому, в попередньому розділі вказані так звані «постійні» навантаження або «довгострокові».

Однак взимку ворота мають звичку не тільки зледеніти, але ще й примерзнути. У цьому випадку аби їх «зірвати» автоматиці потрібно докласти додаткове зусилля. Якщо його немає, будете вручну зривати лід.

Ворота в снігу

При сильному вітрі без запасу потужності привід теж не зможе рухати стулку, тому автоматикою з потужністю «впритул» користуватися можна буде виключно в теплу та безвітряну погоду.

Як підібрати привід з достатньою потужністю? Відкриваємо інструкцію з монтажу та експлуатації моделі, і дивимося на її технічні характеристики: практично у всіх паспортах виробником вказана якась «максимальна потужність». Що відображає цей параметр так само невідомо, як «чи є життя на Марсі». Не існує чітко виписаного алгоритму вимірювання цього «максимуму» навіть в жорсткому та зарегульованому законодавстві Євросоюзу.

У конструкторських бюро виробників ворітної техніки працюють дуже недурні люди, зрозуміло, вони скористалися такою «розмитістю формулювання» і пишуть замість реальних показників якісь захмарні цифри.

Якщо Вам потрібно визначити номінальну потужність приводу - не полінуйтеся перерахувати даний параметр: це добуток значень напруги живлення двигуна та споживаного струму. Наприклад, якщо в технічних характеристиках зазначено, що споживання струму становить 1,4А, а двигун живиться від змінного струму напругою 220В, реальна потужність така:

1,4 А х 220 В = 308 Вт.

Це пристойний показник, але якщо мотор низьковольтний (живиться від постійного струму напругою 24В), з таким самим споживанням номінальна потужність вийде зовсім іншою:

24 В х 1,4 А = 33,6 Вт.

Два мотора

Нажаль, споживання струму у низьковольтних моделей часом буває ще меншим, ніж 1,4А - доводилося бачити навіть 0,5А, а реальна потужність такого двигуна склала цілих 12Вт.

Однак це не говорить про те, що 24-вольтові приводи погані - ці мотори можуть працювати з великою інтенсивністю, оскільки не перегріваються подібно 220-вольтовим (що таке інтенсивність, і чому вона така важлива я розповім трохи нижче).

Низьковольтні двигуни можна зробити потужними, але це дорого, і покупці неохоче звертають увагу на такі моделі, а малопотужні двигуни цілком придатні для роботи з легкими ворітьми у м'якому кліматі Середземномор'я, наприклад.

Отже, можна резюмувати: потужності приводу повинно вистачати для роботи за будь-яких погодних умов, інакше взагалі немає сенсу автоматизувати ворота, якщо Вам доведеться виходити з машини та тягати стулки вручну саме коли холодно, сиро і дме шквальний вітер.

Для визначення номінальної потужності двигуна не буде зайвим перемножити показники споживання струму та напруги живлення двигуна, проте не всі виробники вказують величину споживаного струму вони теж знають, як розрахувати номінальну потужність).

У цьому випадку можете зателефонувати нам - ми «за службовим обов'язком» тестуємо всю техніку, яку пропонуємо своїм клієнтам, в тому числі вимірюємо усе, що піддається вимірам.

Отримай консультацію фахівця + ПОДАРУНОК!

4. Яка техніка може без проблем працювати в Чернівецькій області, а яку використовувати не можна

У розділах про межі використання та необхідний запас потужності я докладно розповів, як вибрати привід з потрібними технічними характеристиками, але зараз мова піде саме про його робочі характеристики, оскільки ми живемо не в Майамі, а в помірно-континентальному кліматичному поясі.

Отже, згідно метеозведень за останні 100 років по Чернівецькій області, мінімум температури повітря зафіксовано в січні 1963 року, і він склав -30,7°C. Абсолютний максимум зафіксовано в серпні 1946 року і це +37,7°C.

Звичайно, це сторічні мінімум та максимум, проте наближені до цих температур показники мали місце також в інші роки.

А тепер відкриваємо інструкцію щодо монтажу та експлуатації будь-якої моделі ворітної автоматики і дивимося на прийнятний температурний режим - у 90% випадків Ви побачите параметри від -20°С до +50°С. Якимось дивним чином цей температурний коридор цілком збігається з рамками експлуатації технополімерів.

Це означає, що коли деталі з пластика в редукторі Вашого електроприводу перемерзнуть, пластмаса змінить свої характеристики: вони перестануть бути «капроновими», оскільки стануть «скляними».

Якщо хоча б на короткий час вночі буде холодніше, ніж -20°C, усі пластикові деталі Ви зможете легко зламати голіруч. Зрозуміло, що рухати ворота після цього полімерні шестерні не зможуть.

Подивіться на фото «експонатів» нашого сервісного центру, які перемерзли:

Отработанные пластиковые шестерни

За максимальним параметром (+50°С) ми з Вами теж не «вписуємося», оскільки температура повітря і температура, до якої прогріваються предмети під прямими променями сонця - це «дві великі різниці». Синоптики вимірюють температуру повітря в тіні, але електроприводу доводиться працювати також і на сонці, а в цьому випадку пластикові деталі починають плавитися і втрачати форму.

Ось цьому планетарному редуктору не пощастило - його встановили на ворота без навісу від сонця, і шестерні «повело»:

Редуктор Doorhan Swing 3000 / 5000

Що з цього випливає? Для роботи в Чернівецькій області не підходять моделі ворітної автоматики з пластиковими деталями - редуктор повинен бути повністю зроблений з металу (силумін не береться до уваги - він не зовсім метал):

Редуктор Rotelli МТ 400

Сталь, латунь та бронза спокійно перенесуть усі наші температурні мінімуми та максимуми, ніяк не змінивши ані форми, ані характеристики деталей редуктора.

Дехто воліє звинувачувати «підступних виробників» за використання в електроприводах пластмаси та силуміну, але я не згоден із звинуваченнями: ніхто нічого не приховує - дивіться, що берете.

Якщо Ви, підбираючи техніку, шукаєте найдешевшу модель, а все інше Вас не цікавить, в чому провина виробника? Він збирає приводи не лише для України, а в країнах з м'яким кліматом така автоматика нормально працюватиме.

До того ж, дешевих моделей продається в десятки разів більше, ніж дорогих, чому виробники повинні втрачати такий ринок збуту?

Резюмуємо: для експлуатації ворітної автоматики в Чернівецькій області усі до єдиної деталі редуктора повинні бути виготовлені зі сталі, латуні чи бронзи. Пластик та силумін не годяться.

Якщо Ви не можете знайти інформацію щодо «нутрощів» моделі, яка сподобалася, телефонуйте і запитуйте - ми підкажемо.

Або замовте зворотний дзвінок, залишивши свій номер у формі для реєстрації.

З`явились питання? Задавайте!

5. Який зв'язок між призначенням воріт і необхідною інтенсивністю електроприводу

За своїм призначенням ворітна техніка підрозділяється на побутову та промислову. Більшість людей переконані, що промислові приводи призначені для габаритних воріт, а побутові - для маленьких.

Однак розмір воріт ніяк не пов'язаний з призначенням автоматики - зустрічаються важкі й габаритні стулки воріт приватних будинків, а також зовсім маленькі ворота на в'їздах в офіси.

Призначення приводу визначає його інтенсивність, яка може виражатися двома параметрами: «інтенсивність використання» або «інтенсивність роботи».

Інтенсивність використання - це процентне співвідношення припустимого часу роботи та необхідного відпочинку моделі.

Для побутових механізмів досить 30-40%, а промислові можуть бути навіть зі 100% використанням. Простіше кажучи, якщо цей параметр становить 30%, то протягом години механізм може працювати не більше 18 хвилин (30% від 60 хвилин), а весь інший час він повинен остигати.

100% теж не означає, що мотор може працювати безперервно - він відпочиває, поки через ворота проїжджає автомобіль.

Для побутових механізмів, як правило, є обмеження не тільки за інтенсивністю використання, але й за часом безперервної роботи (10-12 хвилин), тобто 18 хвилин такий привід протягом години здатний працювати виключно з перервами.

Інтенсивність роботи - це максимально можлива для моделі кількість робочих циклів за одиницю часу (зазвичай за годину або добу). Зрозуміло, що для приватного будинку це кілька маневрів на день (побутові приводи мають інтенсивність 7-15 циклів за годину і 30-300 робочих маневрів на добу), а для промислових цей показник може обчислюватися тисячами.

Тобто, інтенсивність в технічних характеристиках моделі може бути вказана як у відсотках, так і числом допустимих маневрів.

Промислові ворота

Якими можуть бути наслідки недотримання призначення автоматики?

Промислові моделі коштують удвічі дорожче за побутові, і дехто вважає, ніби на ворота двору багатоквартирного будинку можна встановити побутовий механізм.

Це погана ідея, оскільки користувачів буде багато, відповідно ніхто не буде контролювати дотримання часу необхідного відпочинку та припустимого часу безперервної роботи. В результаті такої некоректної експлуатації Ваш привід або відразу згорить від «перегріву», або вимотає весь розрахунковий ресурс за один місяць.

Справа в тому, що конструкторами в кожен механізм закладається певна кількість робочих маневрів до планового техобслуговування - так званий «загальний ресурс» і для промислових приводів це десятки тисяч циклів, а для побутових лише одна-дві тисячі. Зрозуміло, привід не зламається одразу після вичерпання ресурсу, але перспективи побутової техніки на промислових воротах Вам в цілому зрозумілі.

Промисловий привід на ворота приватного будинку теж ставити не варто - інтенсивність ніяк не пов'язана з потужністю, тому нічим Вам не допоможе і ніколи не стане в нагоді. Ви просто купите привід удвічі дорожче.

Якщо потрібна допомога досвідченого спеціаліста у сфері ворітної техніки для визначення необхідної Вам інтенсивності автоматики – телефонуйте, проконсультуємо.

Для зворотного дзвінка залиште свій телефонний номер у формі.

Дізнайся вартість автоматики зі знижкою!


6. Як обрати оптимальний для своїх розпашних воріт тип приводу

Варіантів конструкції приводу для розпашних воріт усього три:

 • лінійна;
 • важільна;
 • підземна.

Лінійні (або черв'ячні) моделі працюють завдяки руху штока з різьбою всередині механізму. Коли привід, таким чином коротшає, ворота відкриваються, а коли подовжується - закриваються (всередину).

Привід лінійного типу для розпашних воріт

У телескопічних моделях шток рухається не всередині, а виїжджає назовні, проте принцип роботи той самий.

Телескопічний електропривід для розпашних воріт

Такий тип автоматики не тільки найбільш простий технічно - це найпотужніший та надійніший варіант, водночас ще й найдешевший.

Природно, що оптимальним варіантом для автоматизації воріт є привід черв'ячного типу, тому таких моделей виробляється 95% від загальної кількості.

Лінійна автоматика на воротах

Ніхто не придумував би інші варіанти, якби лінійні моделі підходили всім. Але це не так.

Подивіться на вид зверху схеми монтажу черв'ячного механізму:

Схема монтажу лінійного приводу

Зверніть увагу на параметр D - відстань між місцем з’єднання стулки з опорним стовпом та внутрішнім краєм цієї опори. Для переважної більшості моделей ця відстань не може перевищувати 5-7см, зрідка йдеться про 12см.

В Європі ворота здебільшого являють собою легку ажурну конструкцію з витонченими опорами, але в Україні опорні стовпи прийнято робити з цегли, буту, залізобетону або дерева, тому їхній діаметр зазвичай досить значний (вкрай рідко параметр D буває меншим за 15см).

Наші співвітчизники винайшли два способи вийти з ситуації:

1. Якщо ворота ще не встановлено, можна навісити стулки не по центру опор, а ближче до внутрішнього краю і так вийти на заповітні 5-7см параметра D.

2. А якщо ворота вже встановлено, а відстань «D» не більше 20см, дехто вирубує в опорах спеціальні ніші, аби кут стовпа не заважав приводу закрити ворота.

Ніша в опорному стовпі

Сьогодні з'явилося цивілізоване вирішення цієї проблеми - телескопічні моделі зі спеціальним кронштейнами, які можуть бути встановлені на широких опорах.

Три моделі таких лінійних електроприводів робить китайський бренд Miller Technics і вони можуть встановлюватися за параметру D до 17 см (моделі Miller Technics 3000, 4000 і 5000). Ще одну модель пропонують італійці - це Rotelli МТ 400 і її монтаж можливий за параметру D до 35 см.

Rotelli MT 400

Якщо ж Ваші опорні стовпи або колони настільки широкі, що навіть ці моделі встановити неможливо - обирайте привід важільного типу.

Важільна автоматика удвічі дорожча за лінійну і поступається їй в потужності, проте така конструкція дозволяє відкривати стулки як би «з-за рогу», відповідно, вона може бути встановлена на колони будь-якої ширини.

Принцип роботи цього механізму такий самий, як у людської руки - два важелі з'єднані між собою рухомим шарніром.

Привід важільного типу

Підземні моделі ще називають «приводами прихованої установки», оскільки механізм розміщується під землею.

Привід підземного типу

Це найдорожчий варіант, причому найбільш проблемний як в монтажі, так і в експлуатації.

Крім усього іншого він не зовсім безпечний - якщо під ворітьми утворюється калюжа, привід може замкнути, і до воріт взагалі неможливо буде підійти.

Підземну автоматику замовляють клієнти, в яких самі ворота є твором мистецтва і будь-яка техніка на них виглядає недоречно. Якщо у Вас усе саме так, перед установкою цієї автоматики подбайте про бездоганний відвід води.

Можемо резюмувати: найкращим варіантом для розпашних воріт є привід лінійного типу. Якщо опори або колони настільки широкі, що ніяку черв’ячну модель встановити технічно неможливо, вибирайте важільну.

Підземну не раджу, але якщо дуже хочеться - тоді можна.

Дізнайся вартість автоматики зі знижкою!


7. Наскільки важливий для ворітної автоматики сервіс від виробника, і що робити, коли він недоступний

Надійність механізму характеризує такий параметр, як «статистика поломок» і він може становити від 2% на рік до 30% - зрозуміло, що чим менше, тим краще.

Цю величину можете не шукати - її вказують тільки виробники професійної техніки, яка коштує захмарних грошей і для якої статистика поломок саме 2% на рік, а не 30%.

Однак суть не у цьому, а в тому, що сервіс може знадобитися будь-якій техніці. Якщо не заміна якоїсь деталі, то комплектуючі, яких не купили відразу. В цьому випадку наявність або відсутність сервісу стане для вас МЕГАважливою, оскільки варіанти можуть бути такими:

1. Якщо у виробника є мережа сервісних центрів (принаймні один), усі питання вирішуються швидко й безболісно, у тому числі гарантійне обслуговування.

2. Якщо сервісних центрів немає, але є представництво бренду в Києві, деталі та комплектуючі вони Вам організують, однак з гарантійним обслуговуванням гірше - довести, що Ваш випадок саме гарантійний, буде складно.

3. Якщо Ви «щасливий» володар автоматики, виробник якої не має навіть представництва в Україні - Ви самотні. Замовляти деталі та комплектуючі доведеться самостійно, причому для цього звертатися потрібно на завод-виготовлювач, який знаходиться в Європі або в Китаї..

Сервис

У нас є власний сервісний центр, проте ми беремо на гарантійне та післягарантійне обслуговування лише ту техніку, яку рекомендуємо своїм клієнтам.

Зрозумійте правильно: ми знаємо «можливості» будь-якої моделі, тому просто не радимо брати те, що не здатне працювати в наших умовах за визначенням, відповідно, ремонтувати «це» не перспективно.

Якщо Ви думаєте, ніби ми рекомендуємо лише дорогі моделі - читайте розділ перший цієї статті: дорого не означає потужний мотор і металевий редуктор.

8. Що пропонується в комплекті і що потрібне обов'язково

Так виглядає типова схема інсталяції автоматичних розпашних воріт:

Схема расположения автоматики и аксессуаров

Як бачите, все просто: на опорні стовпи та стулки воріт кріпляться приводи (на хвіртку потрібен один привід), поруч встановлюється блок управління з вбудованим радіоприймачем, все це підключається до джерела живлення.

По суті, це весь обов’язковий комплект для автоматизації розпашних воріт. Управляти, до речі, можна не тільки за допомогою пульта-передавача - з таким самим успіхом Ви можете використовувати GSM-модуль, зчитувач карткових перепусток, визначник автомобільних номерів, радіокодову або кнопкову клавіатуру, Home Link, кнопку охорони або ключ-вимикач.

Просто радіоуправління є найпопулярнішим способом, тому його і пропонуємо, а в якості резервної системи можна встановити ключ-вимикач або клавіатуру.

Хочу сказати пару слів щодо пультів: усі виробники ворітної автоматики обов'язково пропонують свої передавачі, сигнали яких розшифровують «рідні» радіоприймачі, вбудовані в блок управління, тому взяти будь-який пульт не вийде.

Однак фірмові брелоки коштують дорого, наприклад, італійські в середньому 25€, а німецькі - 80€ за штуку. Якщо Ви берете два пульта, це одне, а якщо Вам потрібно 100 штук (для офісу), вийде накладно, тому багато хто просить запропонувати щось дешевше.

Немецкие пульты

Варіанти є - китайський брелок може коштувати 5-10€, проте «європейський» радіоприймач НЕ буде розшифровувати сигнали «китайця», тому доведеться встановити зовнішній приймач. Це не боляче, він коштує менше одного фірмового пульта, а додатково знадобиться лише шматок чотирижильного кабелю.

Якщо цікаво як саме це зробити - телефонуйте, навчимо, підберемо передавачі та відповідний зовнішній приймач.

Бажаєш отримати безкоштовну консультацію?


Так само можна замінити на китайські аналоги дорогі брендові аксесуари безпеки - сигнальну лампу та фотоелементи, відтак комплект автоматики обійдеться Вам набагато дешевше.

Сигнальна лампа призначена не для підсвічування воріт - це проблисковий маячок, який миготінням з інтервалом 1 раз на секунду сповіщає про роботу рухомого механізму.

Цей сигнал давно відомий і зрозумілий усім дорослим людям, тому з лампою небезпека того, що ворота затиснуть когось в отворі значно нижча.

Маячок встановлюється таким чином, щоб його було добре видно, тоді в темний час доби легко можна визначити: рухаються стулки чи ні.

Лампа на воротах

Сучасні моделі окрім основного свого призначення можуть також використовуватися для підсвічування воріт, а деякі більш частим миготінням інформують про необхідність техобслуговування автоматики або про неполадки в системі.

Ще один популярний аксесуар безпеки - фотоелементи. Вони працюють парою в створі воріт і під час роботи двигуна з'єднуються між собою невидимим для ока інфрачервоним променем. Коли людина, тварина або транспортний засіб під час руху стулок спробує пройти (або проїхати) через отвір, промінь переривається і блок управління отримує сигнал зупинити ворота й запустити реверс (якщо стулки закривалися).

Схема расположения сигнальной лампы и фотоэлементов

Тобто, фотоелементи - це система виявлення перешкод. Але це єдина система безпеки, яка рятує від удару воротами саме «перешкоду».

Насправді всі сучасні приводи мають хоча б одну опцію виявлення перешкод, однак усі вони зупиняють рух після удару, коли ворота когось чи щось «зловили». Так автоматика рятує свій двигун, щоб не «згорів на роботі», намагаючись закрити стулки, які затиснули автомобіль.

Зазвичай фотоелементи встановлюють на висоті 50-60 см від землі, але ті, в кого є маленькі діти, часто беруть дві пари і одну монтують на стандартній висоті, а другу майже врівень із землею, оскільки діти стрибають і повзають, тому можуть повз однієї пари «проскочити» .

Якщо у Вашої дружини свій автомобіль, теж візьміть фотоелементи. Часто доводиться чути розповіді про те, як водій заїхав до себе у двір і дав з пульта команду закрити ворота, а за ним їхала дружина, яку він не бачив. Не повірите, ще жодна жінка не зупинилася, аби подивитися на ворота чи сигнальну лампу - якщо Ви проїхали, то і їй можна.

Крім перерахованих аксесуарів Вам може знадобитися ще щось, на зразок резервної акумуляторної батареї або стабілізатора напруги, проте в одній статті усе описати неможливо, тому за більш детальною консультацією звертайтеся до фахівців безпосередньо.

 

Бажаєш отримати безкоштовну консультацію?

9. Висновки та рекомендації

Ми з Вами детально розібрали, як правильно підібрати електропривід для розпашних воріт, аби він безвідмовно працював як влітку, так і взимку, і то багато років без ремонтів.

Давайте всі критерії вибору зведемо в один інформаційний масив:

1. Ворітна техніка прибуває в Україну з Європи або Китаю, однак зв'язку між географією заводу і вдалим вибором моделі немає жодного: надійний механізм може бути зібраний як прославленим європейським брендом, так і нікому не відомим китайським підприємством.

Орієнтуватися на ціну теж не варто - в 2% річних поломок техніки входять найдорожчі німецькі та бельгійські приводи, а також деякі недорогі китайські моделі.

Тобто, ані країна-виробник, ані відомий бренд, ані вартість не є критерієм вибору ворітної техніки - тільки її робочі та технічні характеристики.

2. Аби правильно підібрати привід необхідно підсумувати всі навантаження воріт, а не тільки їхню вагу та площу, причому, чим більшою є маса стулки, тим меншою може бути її максимальна довжина.

Зберіть усі можливі «доповнення» на кшталт вітру, снігу, зледеніння тощо і перевірте наскільки Ваші ворота разом з ними «вписуються» в межі застосування моделі, зазначені виробником.

3. Насамперед рекомендую розглядати електроприводи лінійного типу - вони найпотужніші, надійні й дешеві. Якщо ж ворота встановлено на дуже широких стовпах або колонах, для яких навіть телескопічний привід Ротеллі МТ 400 не підходить - підбирайте важільний механізм. Підземний варіант не раджу, оскільки дорого й клопітно в експлуатації.

4. Обирайте модель з такою інтенсивністю, яка чітко відображає призначення Ваших воріт - «недобір» загрожує згорілим приводом, а «перебір» виллється в подвійну переплату.

5. Вибираючи автоматику для роботи в Чернівецькій області, обов'язково вивчіть мотор-редуктор приводу. Двигун повинен бути досить потужним для виконання поставлених перед механізмом завдань. Не полінуйтеся перерахувати номінальний показник потужності двигуна - саме він є робочим параметром, а не «максимальна потужність», зазначена виробником в технічних характеристиках моделі.

Всі деталі редуктора повинні бути зі сталі, латуні або бронзи - пластик та силумін не варіант для роботи в нашому кліматі.

6. Перед тим, як придбати техніку, поцікавтеся наявністю сервісу для неї. Можливо, він ніколи Вам не знадобиться, але якщо виникне необхідність замінити копійчану деталь, а техпідтримки в межах досяжності немає - будете довго й болісно шукати цю запчастину в Китаї або в одній з країн ЄС.

7. Рекомендую обирати найпростіші моделі, які Ви зможете встановити та запрограмувати самостійно. Навіть якщо Ви наймаєте монтажників для установки автоматики, проста плата управління все одно краща за складну - Вам ніколи не знадобиться більшість доступних опцій, а багато з них я б навіть відніс до розряду шкідливих для українських реалій.

Електронні настройки злітають при кожному стрибку напруги і під час грози, після чого всі установки буде повернуто до заводських. Навряд чи Ви самостійно зможете налаштувати електронну плату заново.

Якщо у Вас залишилися питання до досвідченого фахівця у сфері ворітної автоматики, ми готові проконсультувати Вас або навіть допомогти вибрати найбільш оптимальну для Ваших конкретних воріт модель електроприводу.

Дізнайся вартість автоматики зі знижкою!


10. Чому Вам вигідно співпрацювати саме з нами

Насамперед тому, що ми працюємо в сфері ворітної техніки вже більше десяти років, і накопичений досвід дозволяє називати себе експертами щодо даного питання.

Ми не просто продаємо автоматику - ми розбираємо до останнього гвинтика й тестуємо всю техніку, яку пропонуємо своїм клієнтам, тому беремо на себе відповідальність за свої рекомендації.

Більш того, ми беремо на себе навіть матеріальну відповідальність: пропонуємо Вам протестувати на своїх воротах рекомендований нашим фахівцем механізм протягом 12 місяців.

Це означає, що протягом року Ви можете без будь-яких пояснень повернути нам автоматику, якщо Вам не сподобається, як вона працює.

Ви нічим не ризикуєте: подобається - залишаєте, не подобається - повертаєте.

Ми ж у разі невдалого підбору моделі отримаємо назад «б/в» привід.

Крім того:

1. Ми не витрачаємо Ваші гроші на рекламу - маркетингова стратегія базується на тому, що задоволений клієнт порекомендує нашу компанію своїм друзям та знайомим, а ті - своїм.

2. Наша компанія є офіційним дистриб'ютором усіх виробників ворітної автоматики, представлених на українському ринку, тобто наші ціни рекомендовані безпосередньо виробниками.

3. Форму оплати обираєте Ви самі. Ми відправимо Ваше замовлення через компанію-перевізника до найближчого до Вас відділення, і Ви можете перевірити вміст своєї посилки перед тим, як оплачувати її. Якщо потрібно - випишемо рахунок-фактуру.

Зверніть увагу: моделі автоматики, які Вам порекомендують наші фахівці, ми доставимо за наш рахунок.

4. Ми надішлемо Вам в подарунок свою авторську інструкцію щодо самостійної установки електроприводу, з якою Ви гарантовано зможете його змонтувати своїми руками, заощадивши на оплаті послуг сторонньої організації 50 €.

5. Техніка прийде до Вас з усіма необхідними сертифікатами у відповідності до вимог українського законодавства. З документами, які ми надішлемо, Ви в будь-який момент зможете звернутися за гарантійним та післягарантійним обслуговуванням до сервісного центру чи представництва виробників.

Моделі, рекомендовані нашими фахівцями, в гарантійний та післягарантійний періоди обслуговуються в нашому сервісному центрі.

Залишились питання? Задавайте!