Відкатні ворота своїми руками


Це, без перебільшення, найзручніший вид воріт, який користується найбільшим попитом серед сучасних власників приватних будинків.

Не дивлячись на те, що відкатні ворота за кількістю поступаються розпашним (так вже склалося історично), зараз відкатні ворота на піку своєї популярності. 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНО ТОЧНЕ ДО ММ КРЕСЛЕННЯ ТА КОШТОРИС ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВІДКАТНИХ ВОРІТ ТА ЗАОЩАДЬТЕ ДО 10 000 ГРН, ВКАЗАВШИ РОЗМІРИ ВАШИХ ВОРІТ ЗА 1 ХВИЛИНУ

Выберите параметры Ваших ворот и получите:

Точне креслення каркаса;

Покрокову інструкцію по їх встановленню;

Сертифікат на купівлю фурнітури;

КАКОЙ ПРОЕМ ВОРОТ (ДЛИНА)?

Перемещайте ползунок, чтобы выбрать подходящую Вам длинну.
Наиболее распространенный проем ворот – 4 метра.

КАКАЯ ВЫСОТА ОТ ЗЕМЛИ?

Перемещайте ползунок, чтобы выбрать подходящую Вам высоту.
Наиболее распространенная высота ворот от 1.5 до 2 метров.

ПЛАНИРУЕТЕ ЛИ ВЫ СТАВИТЬ АВТОМАТИКУ?

КОГДА ПЛАНИРУЕТЕ ДЕЛАТЬ ВОРОТА?

КОГДА ПЛАНИРУЕТЕ ДЕЛАТЬ ВОРОТА?

Оставьте свой телефон и мы вышлем:

  • Точный чертеж каркаса;
  • Пошаговую инструкцию по их установке;
  • Сертификат на покупку фурнитуры

Материалы придут в удобный Вам мессенджер:

 

Чому ж тоді розпашних воріт більше?

Все просто. Через просту конструкцію для виготовлення розпашних воріт необхідні тільки дві пари петель. 

А для відкатних воріт необхідні ще комплектуючі для відкатних воріт - це додаткові витрати.

Ше десять-вісім років назад вартість комплекту фурнітури дорівнювала вартості бюджетного автомобіля. Не дивно, що комплектуючі були не по кишені більшості простих жителів нашої країни, які зважилися на самостійне виготовлення відкатних воріт. Через високу ціну, яка вимірялась в тисячах євро, в ті часи відкатні ворота могли дозволити купити собі дуже заможні люди, а встановити на них електропривід - взагалі було щось на рівні фантастики.

Але часи змінюються. Все більше людей цікавиться і встановлює собі зсувні ворота. Відкатні ворота зробити самому не важче, ніж розпашні.

Якщо порівняти ці два основних типа воріт, то відкатні ворота мають два основних недоліки:

- Більш висока ціна в порівнянні з розпашними;

- Необхідність місця для відкочування;

Чому нове покоління вибирає відкатні ворота?

Переваги у зсувних воріт вагоміші, ніж недоліки. По перше, сучасні відкатні ворота не мають напрямних ні внизу, ні вгорі прорізу - це дозволяє заїжджати автомобілям будь-якої  висоти. Відкатні ворота рухаються завдяки жорсткій профільованій направляючій (консолі), яка приварена до каркаса розсувних воріт. 

Їх ще називають консольні ворота або ворота на роликах. Напрямна (рейка) рухається по роликовим відкатним кареткам, які жорстко закріплені на забетонованому фундаменті для відкатних воріт. 

У конструкції роликів для воріт застосовуються закриті підшипники кочення (в яких мастило закладено на весь термін експлуатації відкатних воріт). Відкатні каретки знаходяться всередині направляючої для відкатних воріт - це оберігає їх від атмосферних опадів (дощу та снігу), що значно подовжує життя воріт. На кожній відкатній каретці знаходиться по 8 підшипників, на які напресовані металеві або полімерні ролики. При нормальній експлуатації система для відкатних воріт повинна пропрацювати не менше 50 000 циклів відкривання / закривання. При невисокій інтенсивності експлуатації комплекту для відкатних воріт вистачить на десятки років безвідмовної роботи. Механізм для відкатних воріт не потребує додаткового мастила - інакше пісок прилипне до мастила і буде скрипіти при русі розсувних воріт.

Що входить в набір для відкатних воріт (комплект для монтажу відкатних воріт) дивіться в статті фурнітура для відкатних воріт.

Як правильно вибрати якісну фурнітуру Вам підкаже стаття вибираєм фурнітуру для воріт.

Скидка

Фурнитура для откатных ворот Світ Воріт STANDART 500

Есть в наличии

3390 грн. 3190 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Комплектующие для откатных ворот Rolling Expert 400

Есть в наличии

2890 грн. 2690 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Svit Vorit Standart 500 (4 мм)

Есть в наличии

3790 грн. 3590 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Світ Воріт LUX 500

Есть в наличии

4410 грн. 4210 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Світ Воріт STANDART 800

Есть в наличии

6990 грн. 6790 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Rolling Expert 800

Есть в наличии

6450 грн. 6250 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Каркас откатных ворот из Т-профиля

Есть в наличии

10990 грн. 10590 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

«Свари сам» откатные ворота своими руками - комплект

Есть в наличии

8190 грн. 7790 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Т-профиль для ворот

Есть в наличии

220 грн. 200 грн.

Посмотреть Перезвоните мне


Для того, щоб зашити розсувні ворота  будь-який матеріал, такий як профнастил, ковка, дерево, полікарбонат, металевий лист.


Ви можете виготовити відкатні ворота своїми руками як конструкцію, що стоїть окремо, так і з встроєнною хвірткою (ворота з хвірткою всередині).

Відкатні ворота можна охарактеризувати як дуже надійні, зручні і довговічні.

Їх легко автоматизувати. Зсувні ворота практично не потребують обслуговування. Головним недоліком розсувних воріт є наявність достатнього місця для відкочування воріт - дуже часто неможливо реалізувати установку відкатних зсувних воріт через нестачу місця. Іноді навіть доводиться встановлювати відкатні ворота із зовнішнього боку, але тоді проблематично встановити автоматику (але й це можна вирішити, дивіться монтаж автоматики для відкатних воріт Professional IZ при встановлених зовні воротах ). 

Відкатні ворота бувають як автоматичні, так і з ручним приводом - все залежить від ціни питання і завдань людини, яка має потребу в воротах (використання кожен день, ворота для дачі, резервні ворота і т.п.). Електропривід не є обов'язковим атрибутом відкатних воріт, скоріше є прекрасним доповненням для комфорту. Більше того, привід для відкатних воріт економить купу часу для людини, яка по кілька разів на день виїжджає з двору.

У цій статті ми спробували дати відповідь на одне з поширених питань - як зробити відкатні ворота своїми руками? Відкатні воріта- це не така складна система, як здається на перший погляд. Конструкція їх дуже проста. Досить подивитися на схему або креслення відкатних воріт. Якщо Ви все-таки вирішили виготовити відкатні ворота своїми руками, давайте розглянемо процес виготовлення докладніше.

Що являє собою конструкція відкатних воріт?

 Дана стаття містить основні секрети виробництва саморобних відкатних воріт - схеми, креслення та ескізи відкатних воріт.

Але, перш ніж приступити до процесу виготовлення відкатних воріт своїми руками, нам необхідно визначитися з розмірами воріт.

Чому, спитаєте Ви?

До нас часто приїжджають покупці за фурнітурою для воріт, які не можуть назвати розмір своїх воріт - ширину воріт, іх довжину і висоту. А від розмірів воріт і матеріалу рами воріт безпосередньо залежить вага воріт і вибір фурнітури для відкатних воріт.

Ширина воріт повинна забезпечувати вільний заїзд і виїзд транспорту. Також велику роль тут відіграє ширина вулиці. Часто доводиться встановлювати на дачах величезні, в п'ять метрів шириною, відкатні ворота, які призначаються для заїзду легкових машин - вся справа в дуже вузьких вуличках з поганим виворотом. Можете забити пару кілочків в землю і спробувати заїхати в імпровізовані відкатні ворота - так Вам стане зрозуміло, наскільки зручним буде отвір воріт.

Так що розмір воріт - дуже важливий параметр у виготовленні відкатних воріт своїми руками.


Від розміру воріт буде залежати і відстань, необхідна для відкочування воріт. В ідеалі вона повинна бути в півтора рази більше, ніж отвір воріт.


Тобто, якщо отвір воріт становить 4м (розмір А), то загальна довжина воріт (А + В) буде 4 * 1,5 = 6м.

Виходить, необхідно використовувати фурнітуру для відкатних воріт довжиною 6 метрів. Для відкочування воріт, в такому випадку, необхідно буде також 6 метрів.

Перш за все, необхідно встановити опорні стовпи для зсувних воріт (якщо вони у Вас відсутні).  В якості матеріалу для опорного стовпа можуть бути використані: сталева труба, швелер, дубовий брус, бетонний або цегляний стовп.

Єдине правило - бетонувати стовп необхідно на глибину не менше одного метра (на глибину промерзання ґрунту), інакше взимку або навесні стовп може відійти від вертикалі, що порушить геометрію руху відкатних воріт. Далі викопуємо яму глибиною не менше ніж 1 метр, встановлюємо стовпи за рівнем і заливаємо бетоном. Мінімальний час, необхідний для застигання бетону та отримання необхідної міцності становить близько 1 тижня. Тому потурбуйтеся про опорні стовпи заздалегідь.

Для приготування бетону Ви можете використовувати суміш піску, щебеню дрібної фракції і цементу.


Тепер необхідно виготовити фундамент для зсувних воріт. Для виготовлення фундаменту під відкатні ворота можна використовувати металевий швелер шириною 16-20см, а також арматуру перетином 10-14мм. Арматуру нарізаємо на шматки по 1м і приварюємо іі на полки швелера.


Викопуємо яму довжиною 50% від розміру отвору воріт, шириною 40см і глибиною 1,2-1,5м, опускаємо швелер ніжками вниз і заливаємо все рідким бетоном.

Все! Фундамент для воріт готовий. Розмір фундаменту для воріт (розмір В) повинен становити 50% від ширини отвору воріт.


На малюнку ми маємо схему виготовлення фундаменту для відкатних воріт. Швелер встановлюємо строго за рівнем. Верх швелера повинен знаходитися у рівень (на одному рівні) із заїздом (дорогою, асфальтом, плиткою і т.п.). Якщо Ви все зробили правильно, то в результаті маєте рівну металеву площадку, до якої ми пізніше будемо монтувати відкатні каретки (ролики для воріт).

Фундаменту для зсувних воріт також бажано вистоятися не менш тижня. Після заливки фундаменту для зсувних воріт ми можемо зняти розміри майбутніх відкатних воріт і приступити до виготовлення відкатних воріт своїми руками. А поки бетон застигає, перейдемо до наступної частини виготовлення саморобних відкатних воріт своїми руками.

Виготовлення несучої рами.

Для виготовлення каркаса воріт необхідно підготувати матеріали. Нам знадобиться: профільна труба для воріт (ще її називають профіль для воріт). Спочатку озброюємося болгаркою з металевою щіткою, зчищаем окалину з металевих труб. При роботі з болгаркою необхідно користуватися захисними окулярами - так як в очі може потрапити металева стружка або окалина. Далі металеві труби необхідно знежирити бензином або розчинником і нанести пензлем або пульверизатором антикорозійний грунт для металу.


Тепер перейдемо до наступного етапу - зварювання рами відкатних воріт.


У цьому Вам допоможе креслення воріт. На цьому малюнку зображено креслення відкатних воріт на профілі в розрізі 60мм * 70мм * 3,5мм, розрахованої на вагу воріт до 400 кг.


Для виготовлення рами відкатних воріт рекомендується використовувати профільовану трубу розрізом 60 * 40мм або 50 * 50мм. Тут немає чітких правил - кожен використовує те, що є в наявності, що простіше купити або що більше вподобав. З цих труб формуємо зовнішній каркас відкатних воріт.

Далі необхідно вварити всередині внутрішній каркас (який додає жорсткість конструкції і служить для кріплення профнастилу, дерева, металу і т.п.). Внутрішній каркас виготовляють з труби 20 * 20мм, 20 * 30мм, 20 * 40мм або з будь-якої іншої.

Труби зварюємо прихватками по 2см через кожні 20-30см. Знизу до рами розсувних воріт приварюють напрямну. Всі труби і профіль слід приварювати в шаховому порядку, інакше полотно воріт від нагрівання поведе (викрутить).


Тепер нам необхідно зачистити за допомогою болгарки зварювальні шви


і заново нанести грунт на пошкоджені зварюванням і болгаркою ділянки.


Фарбування воріт. Після висихання грунту можна наносити фарбу. Зазвичай використовується алкідна емаль. Також можна використовувати фарбу фірми Hammerite (Хамрайт) - це не найдешевший варіант, але її можна наносити без грунтовки і триматися буде краще звичайних алкідних емалей. Рекомендується наносити не менше двох шарів з проміжним висиханням.

Після висихання полотна розсувних воріт можете переходити до зашивки полотна воріт.


Зазвичай, зашивочний матеріал кріпиться до внутрішньої труби каркасу за допомогою закльопок або саморізів. Саморізи краще використовувати зі свердлом - тоді процес буде не таким трудомістким- за допомогою дриля (шуруповерта) і насадки з зашиттям полотна відкатних воріт можна впоратися дуже швидко.

Якщо фундамент для воріт вистоявся, можемо приступити до процеса монтажа воріт.


Розібратися що і куди необхідно встановити допоможе схема воріт відкатних. На малюнку дивіться схему монтажу або схему установки відкатних воріт.У першу чергу на фундаменті для відкатних воріт (швелері) виставляємо ролики для відкатних воріт (розсовуємо по максимуму), одягаємо на них направляючу з полотном воріт


виставляем відкатні ворота по рівню і ... ...


 прихоплюємо роликові каретки до швелеру зварюванням.Потім, приварюємо верхні підтримуючі ролики; встановлюємо кінцевий ролик;


приварюємо верхній;


і нижній улавлювачі.

Якщо опорні стовпи зсувних воріт виготовлені з металевої труби або швелера, то улавлювателі краще приварювати безпосередньо до стовпа.


Якщо використовуються цегляні, бетонні або кам'яні стовпи - краще кріпити до профільної труби, яка, у свою чергу, кріпиться до стовпа дюбелями, арматурою або до закладних, випущених з стовпа.

Багато людей, які вирішили виготовити розсувні ворота своїми руками, намагаються кріпити роликові каретки до швелеру не з допомогою зварювання, а за допомогою шпильок і гайок (благо в роликових каретках передбачені отвори під шпильки). 

Чи варта гра свічок? Так зазвичай чинять люди, що роблять вперше  у своєму житті саморобні відкатні ворота. Вони вважають, що в цьому випадку роликові каретки можна регулювати, знімати і т.п. ...

Ви зіткнетеся з великим обсягом робіт (свердління швелера, нарізування різьблення, дуже точна установка швелера і т.п.). Плюс, через найменшу помилку (відхилення на кілька міліметрів), витратите на зварювання цілі дні метушні над шпильками! І, будете змушені просто зрізати шпильки, і приварити ролики безпосередньо до фундаменту для відкатних воріт.

Просто не варто заварювати ролики для воріт в важкодоступним місцях, куди "не залізеш" маленькою болгаркою. При необхідності зняти або пересунути роликову каретку, підрізаємо зварний шов і зрушуємо ролики в потрібному напрямку. Процес можна повторювати багато разів без найменшого збитку для механізму воріт. 

Дійсно, використання шпильок естетичніше і правильніше, але дуже рідко використовується через високу точность установки фундаменту під відкатні ворота.


Краще використовувати компромісний варіант - готові майданчики зі шпильками під ролики для відкатних воріт. Майданчики приварюються до фундаменту для воріт за допомогою зварювання, а самі ролики для воріт кріпляться до майданчику за допомогою шпильок і гайок. Це трохи дорожче, але позбавляє Вас від непотрібної метушні і витрат часу. Адже всі будівельні фірми, що здійснюють монтаж воріт, кріплять ролики для воріт безпосередньо на швелер - фундамент під відкатні ворота за допомогою зварювання. Такий варіант дешевше, а ми ж тут вчимо економимо Ваші гроші, виготовляючи відкатні ворота своїми руками.

Саморобні відкатні ворота обійдуться Вам у кілька разів дешевше, ніж замовлення в спеціалізованій фірмі.

Ось відео самостійного монтажу відкатних воріт від нашого клієнта:

 

Але для їх виготовлення Вам знадобляться комплектуючі для відкатних воріт. Вартість комплектуючих для відкатних воріт на сьогоднішній день не висока і доступна для будь-якої людини, що зважилась на самостійне виготовлення відкатних воріт.

З характеристиками і основними виробниками фурнітури Ви можете ознайомитися в статтях вибираємо фурнітуру  і фурнітура для відкатних воріт .

У випадку, якщо Ви хочете купити комплект фурнітури або комплектуючі для відкатних воріт, перейдіть на сайт фурнітури для воріт . Якщо Ви вирішили виготовити автоматичні відкатні ворота - в цьому випадку Вам знадобиться привід або автоматика для воріт. Огляд виробників автоматики можете побачити в розділах вибираємо автоматику і автоматика для відкатних воріт . Детальні інструкції по монтажу автоматики для зсувних воріт знаходяться в статті устанавлюємо автоматику на відкатні ворота.

Якщо Ви хочете купити автоматику для відкатних воріт - перейдіть на сайт прямо зараз www.svit-vorit.com.ua 

Сподіваємося, ця стаття допоможе Вам здійснити самостійне виготовлення відкатних воріт легко, швидко і дешево! Збери сам відкатні ворота - зроби собі подарунок!


Залишились питання? Задавайте прямо зараз!