кінцевий ролик

Кінцевий ролик - це елемент фурнітури для відкатних воріт, який представляє собою невелике коліщатко з продуманим кріпленням до направляючої рейки. Встановлюють його на краю стулки, щоб закочувати її при закриванні на нижній уловлювач.

 

Роль кінцевого ролика

На перший погляд кінцевий ролик здається другорядним і не важливим елементом комплекту фурнітури. Насправді це не так. 

 

Консольні відкатні ворота переміщуються в отворі на вазі за рахунок взаємодії стоять осторонь роликів і прикріпленого знизу до стулки направляючої рейки. Як би широко не розводити роликові опори, все одно стулка являє собою своєрідний важіль, який надає тиск на перераховані складові фурнітури. І чим довше стулка, тим сильніше буде вплив. 

Одна справа, якщо такі підвищені навантаження ролики з рейкою будуть відчувати виключно під час маневру воріт, що зазвичай не займає багато часу. Але якщо утримувати стулку без додаткової опори доведеться весь час, то опори і спрямовуюча вийдуть з ладу прискореними темпами - не розраховані вони на це. 

Ось якраз третьою точкою опори стає пара кінцевий ролик - нижній уловлювач. При цьому колесо ролика ще й допомагає стулці заїхати на металеву поличку, трохи піднявши даний край стулки для більш ефективного розподілу навантаження. 

 

Ролики бувають різними. Зустрічаються суперечки з питань доречно використовувати полімери і чи необхідний підшипник. Так як заїзд на уловлювач зажадає буквально чверть обороту ролика, то очевидно, що підшипник тут буде зайвим, тільки вартість елемента невиправдано підніме. 

Для легких стулок дійсно досить полімерного коліщатка, тому що не настільки величезні навантаження мають бути, щоб перестраховуватися. 

 

Але з більш важкими воротами, звичайно ж, краще віддати перевагу елементу з металу - тиск стулки буде дуже помітним, а поламаний ролик ставить під удар всю систему, причому через ту ж тяжкості швидко встигне нанести значної шкоди опорам і рельсу. 

 

Метал основи і кріплень повинен бути досить міцним, якісно захищеним від корозії. В основному використовується оцинкована сталь. 

 

Зручно, коли кінцевий ролик закінчується сталевий платівкою, яка виконує роль передньої заглушки. Гумова пробка на даному краї воріт все ж ризикує періодично випадати: тертя об уловлювач її висмикне або проходить людина чимось зачепить випадково - і немає захисту рельсу. Так що подібне удосконалення - нехай невеликий, але все ж корисний плюс системі. 

 

Ряд комплектів фурнітури забезпечуються ще більш «просунутими» кінцевими роликами, де крім захисної пластини є гумовий демпфер, який пом'якшить удар об уловлювач. 

 

Насправді засовувати стулку до упору не прийнято - повинен залишатися невеликий зазор. При використанні автоматики саме так налаштовують кінцеві вимикачі. При ручному закриванні настільки точно зупинити не завжди виходить, тому м'яке зіткнення все ж буде краще гуркоту металу об метал.

Додаткова інформація

Каждый элемент фурнітури должен быть качественным, чтобы справляться со своими задачами хорошо и долго. Конечно же, концевой ролик – не самая важная часть комплекта, и прежде всего надо позаботиться о высоком качестве роликовых опор и рельса. Но и без концевика система не сможет действовать правильно. Без этого колесика створка не попадет в уловитель, особенно с подъемом данного края – она рискует просто упереться в пластину уловителя, не позволяя воротам закрыться. Если уловитель разместить ниже, то створка гарантированно доедет до конца, но желаемой разгрузки не выйдет. Кстати, если ворота часто стоят подолгу открытыми, то знающие люди советуют и со стороны хвостовика размещать нижний уловитель и концевой ролик.