Хвіртки своїми руками

У цій статті піде мова про самостійне виготовлення хвірток, а саме які роботи потрібно виконати і що для цього знадобитися. Велика кількість людей виготовляють самостійно хвіртки з огляду на те, що в цьому немає нічого складного, а економія коштів значна. Витратитися доведеться тільки на покупку матеріалів.


Полотно хвірток по конструкції буває глухим, гратчастим або комбінованим.

Загратоване полотно пропускає через себе вітер, тому хвіртку не важко відкривати або закривати, в порівнянні з глухою конструкцією, яку в вітряну погоду доведеться фіксувати, щоб вона нікого не вдарила. 


Крім конструкції полотна хвіртки діляться на окремо розташовані або врізані в полотно воріт.


Зміст статті:

  • Виготовлення окремо розташованої хвіртки
  • Виготовлення виразний хвіртки

Виготовлення окремо розташованої хвіртки

Перед початком робіт рекомендується зробити детальний креслення хвіртки, щоб не допускати помилок під час виготовлення. Ще потрібно розрахувати точну кількість матеріалу, який знадобитися, щоб не купувати нічого зайвого.

Роботи потрібно починати з очищення території, щоб не заважав будь-якої сміття. Далі потрібно зняти рослинний шар і розбити осі майбутньої хвіртки, які можна позначити штирями арматури або дерев'яними кілочками.

Після підготовки знадобитися викопати два приямку під фундаменти стовпів. Їх ширина і довжина повинні бути більше, ніж у опор - так буде зручніше класти перші ряди цегли. Наприклад, якщо опора буде розміром 80х80 см, приямок повинен бути не менше 85х85 см. 

Глибина приямків повинна бути близько 1,0-1,2 м, щоб підошва фундаментів перебувала на позначці нижче нормативної глибини промерзання грунту.


У приямки встановлюються відрізки труб квадратного перетину розміром 80х80 мм. До них в подальшому будуть приварені закладні деталі для кріплення нащельников, а також вони посилять цегляну кладку стовпів. 

Труби необхідно надійно закріпити, щоб при бетонуванні вони не змістилися. Виставляють їх за допомогою гідравлічного рівня.


Далі можна приступати до заливання приямків бетоном, марка міцності якого повинна бути не нижче М 200. Під час заливки бетон необхідно постійно вібрувати, щоб не допустити утворення пустот, які знижують міцність фундаментів.

Після бетонування фундаменти необхідно рясно поливати водою, щоб не з'явилися тріщини. Класти цеглу на фундаменти можна не раніше, ніж через тиждень, так як фундаменти повинні набрати міцність.


Через тиждень можна починати класти цеглу на цементно-піщаному розчині М 100. Коли укладені перші три ряди, на межі стовпа всередині проходу через хвіртку потрібно передбачити нижню заставну деталь, яка представляє собою сталевий куточок №4 довжиною 70 мм, до якого приварена арматура діаметром не більше 8 мм.


У кожній з опор повинно бути передбачено як мінімум по три заставних деталі, які розподіляються рівномірно по всій висоті.

 

Коли цегляна кладка опор закінчена, її зверху потрібно накрити козирком.

 

До закладних деталей на опорах потрібно приварити металеві труби перетином 60х40 мм. 

 

До однієї з труб потрібно приварити елементи петель, на яких буде закріплена стулка.

 

Виготовлення стулки. Пропоную розглянути процес виготовлення стулки, яка буде зашита пофарбованим профнастилом.

Стулка має два каркаса: несучий і додатковий. До додаткового каркасу буде кріпитися профнастил.

Несучу раму можна зробити з труб 60х30 мм, а допоміжну з 30х20 мм. До несучої рами потрібно буде приварити петлі, щоб її можна було закріпити на опорі.

 

Коли рама хвіртки готова, все зварювальні шви потрібно зашліфувати, а всю конструкцію очистити від іржі, знежирити і прогрунтувати в три шари.

До готової рамі пофарбований профнастил потрібно кріпити за допомогою шурупів по металу довжиною 19 мм.

 

Готову стулку залишається закріпити на опорі.

Виготовлення виразний хвіртки

Принцип виготовлення хвіртки, яка врізана в полотно воріт, нічим не відрізняється від виготовлення окремої хвіртки, тільки немає необхідності робити цегляні стовпи. Єдине що знадобитися, це на стулці воріт додати дві труби каркаса перетином 60х40 мм.


Для замикання хвіртки можна використовувати механічні замки (посилання) або електромеханічні. У першому і в другому випадку вони бувають врізними або накладними. 

Якщо на хвіртці встановлений електромеханічний замок, її можна відкривати, перебуваючи на відстані.

Вибираючи замок потрібно звертати увагу на його механізм. Він повинен бути виготовлений з латуні, а не з силуміну або алюмінію, які швидко окислюючись, призводять виріб в непридатність.

Механічний замок:
Електромеханічний замок:



Для кріплення хвіртки до опор можна використовувати звичайні петлі або петлі з кульками. Якщо у петель є кульки, переміщати хвіртку буде набагато легше.


Рекомендується обов'язково передбачати хвіртку незалежно від конструкції воріт, якщо Ви плануєте встановити на них автоматику. Справа в тому, що при відключеній електроенергії автоматика не дозволить відкрити ворота вручну, поки її не разблокіруешь. Механізм розблокування знаходиться в самому приводі (у дворі), тому до нього якимось чином потрібно дістатися.

Детально дізнатися про автоматизацію воріт можна тут.