Установка автоматики Miller Technics 4000 (назовні)

Відкривання воріт - назовні

Miller Technics 4000 - лінійний телескопічний привід навісного типу, призначений для розпашних воріт.

При відкриванні воріт назовні, тобто в сторону вулиці, а не двору, монтаж автоматики має свою специфіку. Розглянемо варіант з цегляними опорними стовпами, що є найбільш поширеним варіантом. Для кам'яних опор все виконується аналогічно, а для металевих навіть закладених робити не потрібно - завдання спрощується.

Для початку слід визначитися з місцем розташування приводів на стовпі. обов'язковою умовою є можливість кріплення переднього кронштейна до рами воріт, а не до полотна. Теоретично можна розмістити привід майже біля самої землі - в рекламних буклетах це красиво виглядає. На практиці вплив вологи на обладнання буде підвищеним, не кажучи вже про те, що взимку механізм взагалі в снігу виявиться. У подібних умовах техніка прослужить набагато менше, ніж могла б. 


Кріплення приводу на рівні верхнього краю воріт допустимо в тих випадках, коли рама має достатній ступінь жорсткості, щоб протистояти так званому «ефекту пропелера ». Якщо міцності виявиться недостатньо, то стулку може викривити між розташованим зверху механізмом і упором внизу. верхнє розміщення вибирають найчастіше з об'єктивних причин: врізна хвіртка заважає розмістити нижче або сам проїзд вузькуватий, тому ризик зачепити привід автомобілем занадто великий.


Найбільш оптимальним вважають розташування приблизно посередині стулки по висоті, по Принаймні вище 50 см від землі, щоб навіть наметенний під хвіртку замет не зміг дістати до обладнання. Найчастіше стулки воріт мають поперечні ребра жорсткості, навпроти яких і можна розташувати привід. 


Для надійного кріплення механізму до опори слід забезпечити наявність закладних деталей. Заставна являє собою сталеву пластину, яка виведена на поверхню цегляного стовпа. Саме до неї буде кріпитися кронштейн мотор-редуктора. При відкриванні воріт назовні даний елемент буде розташований на гранях, звернених до самих воріт.

Зручніше всього закласти такі основи ще на етапі будівництва самих несучих колон. Металевий куточок (наприклад, 80х80 * 200 мм) однією гранню виводиться назовні, а друга сторона не просто ховається в шві кладки, а й додатково приварюється шматками арматури до металевого сердечника.

При подібному монтажі вирвати заставну буде неможливо, навіть якщо сама кладка виконана з саману.

На вже готові колони також можна прикріпити заставну пластину, але вже за допомогою анкерів. В сталевий заготівлі товщиною 5-10 мм просверливаются отвори під анкера, після чого пластину можна прикріпити до поверхні стовпа. надійніше всього в цих випадках діють не звичайні, а хімічні анкера.

Розташування кронштейна кріплення приводу визначається згідно з рекомендованими монтажним параметрами: на певній дистанції від осі комірних петель в залежності від необхідного кута відкривання. Кронштейн не може розташовуватися ближче, ніж на 7см від стулки воріт, оптимально ставити його на дистанції 12-16 см. При цьому важливо, щоб однакові параметри витримувалися на обох стовпах, тоді стулки будуть відкриватися з однією швидкістю і рівномірно, без порушень синхронності роботи.

Закріпити кронштейн можна звичайною зварюванням, тоді спочатку виконується легке прихоплювання, а остаточне обварювання - після перевірки працездатності системи. Іноді використовують саморізи по металу. Але найзручніше використовувати шпильки, так як тоді сама конструкція кронштейна з продовгуватими пазами допомагає проводити регулювання дистанції до стулки. Втім, зрізати зварювання і скорегувати положення елемента при необхідності для багатьох теж складе труднощів.

Сам кронштейн у даній моделі не цілісний, а розбірний, причому є багато способів його збірки, що також спрощує завдання зміни положення приводу під необхідні параметри.  

Для установки приводу викручується пара гвинтів з боку чорної кришки на верхній частини корпусу, після чого можна закріпити сталевий палець в кронштейні.

Далі слід знайти місце кріплення переднього кронштейна на стулці. телескопічний шток приводу повністю висувається. Домогтися цього можна або вручну після розблокування приводу спеціальним ключем, або підвівши на клеми «+» і «-» приводу харчування від 12В автомобільного акумулятора.

Для розблокування використовуються спеціальні ключі. Вони являють собою вигнуту стильну пластинку з п'ятикутною отвором. У комплект входить пара таких ключів.

Сам механізм розблокування розташований у верхній частині приводу під чорною пластиковою кришкою. Круглий замочок повертається, після чого кришку можна зрушити в сторону. У відкритому отворі розташований п'ятигранний шток, який і потрібно повернути за допомогою ключа на 90 °. Після цього шток приводу можна зрушити вручну. 

Кронштейн вставляється в завушини висунутого штока приводу і закріплюється гайкою з комплекту.

Ворота відкриваються на необхідний кут (90-110 °). У такому положенні можна окреслити місце зіткнення кронштейна і рами, після чого знову від'єднаний від приводу елемент приварюють або прикручують болтами.

Далі слід закріпити привід і перевірити правильність його установки. ворота закривають, при цьому у штока має зберігатися трохи вільного ходу. далі кілька разів відкривають-закривають стулки, щоб переконатися в легкості ходу, відсутності підклинювання, підвищеного тертя і перекосів. якщо обладнання пройшло подібну перевірку, то можна остаточно закріплювати кронштейни. якщо довжини штока для повного закривання не вистачило зовсім або він втягнувся до самого кінця, а також якщо є проблеми при русі воріт, то слід перевірити ще раз монтажні параметри і скорегувати положення.

Шток даної моделі висувається телескопически, його хід становить солідних 35 см, пара-трійка з яких використовуватися не будуть (залишений запас вільного ходу). Якщо ж хід штока сильно скорочений, то це вже сигнал до того, що привід встановлений з порушенням монтажних параметрів. В цьому випадку навантаження на механізм зазвичай виходить підвищеної, що збільшує знос і може привести до поломки. Видати помилку може і блок управління, відмовляючись сприймати занадто короткий час роботи. Так що виставляння кронштейнів слід сприймати як дуже відповідальний етап монтажу.

Додатково слід перевірити розміщення приводу щодо стулки: допустимо паралельне їх розміщення, оптимально, якщо шток підходить трохи ближче до полотну (під гострим кутом).

Якщо ж задня частина корпусу приводу в якийсь момент виявляється ближче штока, то необхідне коригування положення обладнання. Наприклад, змінити конфігурацію заднього регульованого кронштейна. Якщо не допоможе - змістити кронштейн цілком ближче до краю стовпа.

Варто помітити, що необхідний упор на закривання для самої стулки. У продажу є готові елементи, але цілком можна виконати його з куточка, труби, швелера в вигляді виступу без гострих країв. Його можна зробити невеликим, відповідну частину розмістивши на стулці. Другу стулку постачають перетворений планкою. це дійсно важливо: дозволить щільно закрити і надійно піджати ворота, уникнути виникнення щілин і розхитування, що підвищує навантаження на приводи. такий підхід дає додатковий захист від пошкодження автоматики сильними поривами вітру.

Теоретично, без упорів на відкривання можна обійтися: при описаної технології монтажу приводи не дадуть воріт відкритися довше, ніж передбачалося. З іншого боку, зупиняти хід стулки повним викручуванням штока для техніки не надто корисно, так що краще встановити механічні обмежувачі для самих воріт.

Електричні підключення

Обов'язковими елементами автоматичної системи для розпашних воріт є блок управління і пара приводів, пульти поки вважати не будемо - їх підключати не треба. Додатково можуть встановлюватися сигнальна лампа і фотоелементи, рідше - стаціонарний пристрій управління.

Потрібно визначитися з місцем розташування кожної складової і протягнути відповідні дроти для підключення. Розташування самих приводів був розглянуто вище. блок управління (плата в спеціальному пластиковому боксі) кріпиться на вертикальну поверхню недалеко від одного з моторів також вище 50 см від землі.

На найближчому до неї опорному стовпі зверху встановлюють сигнальну лампу. З орними назовні воротами даний елемент має бути видно як з двору, так і з боку вулиці.

Маячок миготінням попереджає оточуючих про рух стулок, дозволяючи їм своєчасно відійти / від'їхати від воріт і не потрапити під удар.

 

Фотоелементі на закривання розташовуються на обох опорах строго один напроти одного трохи нижче приводів. Другу пару датчиків безпеки з орними назовні воротами встановити проблемно, так як розміщувати їх довелося б з боку вулиці за лінією розкритих стулок.

При своєчасному плануванні проводиться прихована проводка всередині опорних стовпів ще на етапі їх виготовлення.

Під проїзною частиною кабелі краще прокладати в пластиковій водопровідної труби, в решті випадків - в гофротруби, спеціальних трубках для проводки або кабель-каналах.

При цьому та ж гофра повинна братися стійка до ультрафіолету і розрахована на зовнішні роботи, щоб не самозруйнувався за пару років. Самі кабелі вибираються ПВС.

Від джерела живлення проводка йде до блоку управління, а мотори і аксесуари підключаються вже до нього. Вхідна напруга подається в блок за допомогою трьохжильного кабелю перетином 1,5 мм.

 

Для харчування приводів достатньо двожильних проводів перетином 1,5 мм, так як для 24В двигунів заземлення не буде потрібно - робоча напруга і без того безпечно.

Для далекого фотоелемента і сигнальної лампи прокладаються проводу ПВС двожильні перетином 0,5-0,75 мм. На ближній фотоелемент береться кабель чотирьох того ж перетину. Замінювати чотирьохжильний двома Двожильний не слід, так як при це число підводяться до блоку однакових проводів зросте, розібратися в них стане значно складніше, а помилки можуть викликати не тільки відмова від роботи, але і перегорання того чи іншого елемента або поломку самого блоку управління. Якщо дотримуватися рекомендацій, то переплутати різні за кількістю жив, перетину і навіть кольором кабелі вже набагато складніше, а значить, ризик пошкодження внаслідок помилок мінімальний.

Простягнуту проводку слід правильно підключити. Кришка короба блоку управління знімається на час підключення, щоб був доступ до контактів плати. важливо акуратно повернути її на місце після закінчення настройки, щоб відновити герметичність (Периметр кришки забезпечений ущільнюючої гумкою).

Отвори для закладу проводів всередину короба свердлити самостійно на нижній межі - рівно стільки, скільки кабелів треба підключити. Зайвих дірок для майбутніх аксесуарів заздалегідь робити не варто, так як вони стануть «дверима» для будь-якої живності на зразок комах, а також шляхом для проникнення вологи.

Під платою є місце для установки резервного джерела живлення. Пара акумуляторів по 12В забезпечать безперебійну роботу даної низьковольтної техніці. У базовий комплект вони, як правило, не входять.

Для розміщення акумуляторів в блоці потрібно відкрутити гвинти по кутах плати управління, зняти саму плату і її підкладку, встановити елементи живлення і повернути кришку-підставу і плату на місце.

До самим акумуляторів необхідні дроти вже підключені, плюс передбачено наявність варістора для захисту від значних стрибків напруги. підключення ж елементів до плати управління здійснюється за допомогою всього одного роз'єму - простіше простого. Перехід на резервне живлення при відсутності електроенергії в мережі, включення звичайного режиму і зарядка акумуляторів відбуваються автоматично.

Резервне життєзабезпечення - це добре, але основне завдання стоїть в підключенні обладнання до електромережі. Спочатку напруга подається саме до блоку управління.

Для підключення живлення 220 В в блоці управління передбачений спеціальний сірий роз'єм, поєднаний чорним і синім проводами з трансформатором.

Даний роз'єм забезпечений гніздом з запобіжником, розрахунковий струм для якого становить 2А. Для перевірки стану даного запобіжника досить витягнути назовні спеціальний чорний тримач. У разі перегоряння потрібна заміна на аналогічний елемент, без будь-яких спроб поставити «жучки» - це загрожує поломкою трансформатора або всієї плати управління.

Управління роботою системи ведеться саме за допомогою плати. Вона отримує команди з пристроїв управління, включає і відключає мотори і аксесуари, реагує на показники датчиків згідно заданої програми.

Підключення приводів і периферійних пристроїв проводиться за допомогою клемних колодок: перша має 9 контактів, а дві інших - по 4 контакти.

Блок роз'ємів зліва призначений для підключення аксесуарів на зразок зовнішніх приймачів, фотоелементів і пристроїв управління, включаючи GSM-модуль. До середньої клемної колодки підключають електрозамок при необхідності і сигнальну лампу. приводи підключаються до правого гнізда.

До «Мо1 +» на колодці підключається «-» 1-го приводу, до «Мо1-» відповідно «+». аналогічно до «МО2 +» і «Мо2-» підводяться дроти 2-го мотора. Якби ворота відкривалися всередину двору, то «+» на платі відповідав би «+» на приводу, але в даному випадку дроти міняються місцями.

Першим приводом, який підключається до Мо1 вважають той, якому доведеться відкриватися трохи раніше, а закриватися - трохи пізніше.

При використанні фотоелементів безпеки їх підключають до лівої колодці. У даній парі датчиків елементи дещо відрізняються за своїми функціями і підключенню. Один виступає передавачем (ТХ), підключається двома контактами (2-х жильним кабелем), зазвичай розташовується на далекому від блоку управління стовпі. «+» Цього фотоелемента підключають до «+12V»На платі, а« - »- до контакту«G».

Другий фотоелемент - приймач (RX) є пятіконтактний, підключається 3-х або 4-х жильним кабелем. Якщо використовується три жили, то контакти «-» і «com»На датчику з'єднуються перемичкою, після чого кабель ведеться до контакту «G»Плати. «+» Даного фотоелемента з'єднується з «F0 +» блоку, а роз'єм «nc» - з «F01».

Варто помітити, що клемна колодка плати забезпечена трьома роз'ємами «G», Принципової різниці, до якого з них підвести кабель фотоелемента немає. До вільних роз'ємів даного типу може підключатися також додаткова пара датчиків, GSM модуль або зовнішній радіоприймач.

Стаціонарну кнопку для відкривання воріт або зовнішній приймач можна підключити двома способами: якщо задіяти на платі роз'єми «G» і «D», то команда буде віддана відразу двом стулок, а якщо до «G» і «S», то задіюється режим «Хвіртки» з відкриванням лише однієї половини воріт.

 

Сигнальна лампа підключається до контактів з написами «L +» і «L-» на середньої колодці, причому в даному випадку полярність дотримуватися не обов'язково.

Автоматика цілком може діяти і без сигнальної лампи. Однак при відкриванні воріт назовні мова йде про безпеку людей по той бік воріт, так що наявність даного аксесуара потрібно і з етичних, і з юридичних міркувань - попередити про можливу небезпеку зобов'язані.

Контакти «Lо +» і «Lо-» на цьому ж середньому роз'ємі призначені для електрозамку. На самому справі даний аксесуар не обов'язковий, так як привід є нереверсивним, сам діє як замок.

Переважно електрозамок рекомендують ставити в тих випадках, коли розміри орних стулок досить великі і наглухо зашиті. В цьому випадку замок служить не стільки для захисту від проникнення недоброзичливців, скільки для зняття зайвого навантаження з приводів в вітряну погоду.

Налаштування блоку управління

Після підключення проводів необхідно заново відрегулювати блоку управління. на платі є три блоки DIP-перемикачів, що відповідають за основні функції. розміщені вони по лівому краю плати, спускаючись зверху вниз. Всі вони підписані для зручності використання.

Заводські настройки дозволяють техніці працювати без додаткового втручання, проте деякі індивідуальні коригування можуть знадобитися в тому чи іншому випадку. Цілком можна вивчити інструкцію блок управління самостійно, щоб задіяти всі можливі в даному випадку поліпшення. Тут же основні настройки будуть описані коротко.

Верхня група SW1 складається з 8-ми перемикачів.

SLOW дозволяє задати уповільнення. Діє воно в положенні OFF, а перевівши тумблер в позицію ON можна відключити цю опцію. Рекомендується застосовувати OFF, щоб стулки «Гальмували» в кінцевих точках.

Over_C1 і Over_C2, включені в різних поєднаннях, дозволяють задати силу струму для відключення електромоторів.

Встановлювати максимальне значення не рекомендується, так як підвищені навантаження для техніки корисними не будуть. При мінімальному значенні є ризик, що привід просто не буде діяти за несприятливих умов, наприклад, при низькій температурі. Оптимальним вибором буде включений другий і вимкнений перший перемикач, що відповідає 3А.

Три наступних перемикача даної групи призначені для установки часу автозакриванія. Різні комбінації Auto_C1, Auto_C2 і Auto_C3 дозволяють виставити паузу від 3 секунд до 6 хвилин або ж зовсім відмовитися від даної функції.

Безпечніше всього все перемикачі залишити в вимкненому стані і закривати ворота окремою командою з пульта саме тоді, коли це необхідно, а не ризикувати випадково забаритися і потрапити під удар стулок.

P_mode задіють для часткового відкривання, тобто якщо стулку в режимі «хвіртка» потрібно відкрити лише на 45 °. При значенні OFF стулка розчиняться на 90 °.

Light переводять в положення ON для включення режиму попереднього миготіння лампи: після отримання команди на відкривання спочатку включається мигалка, а лише через 3 секунди стулка почне рух. Якщо вимкнуто лампа і привід починають працювати одночасно.

Середній блок SW2 також містить 8 важелів.

Перша пара перемикачів дозволяє задати різні режими роботи фотоелементів. заглиблюватися в варіанти не будемо, при необхідності особливості роботи при різних положеннях Photo_1 і Photo_2 можна знайти в інструкції. Можна просто залишити обидва в OFF-стані, що підійде практично для будь-якого випадку.

Друга пара - Delay_1 і Delay_2 - дозволяють регулювати час затримки між рухом першій і другій стулки.

Зазвичай виставляють обидва параметри в положення OFF, котрого більш ніж достатньо. але при необхідності можна провести коригування згідно таблиці вище.

Позиція Latch говорить про те, чи використовується електрозамок, якщо так - то встановлюється ON, якщо немає - OFF.

Швидкість руху при уповільненні регулюється за допомогою перемикача D_speed: при ON вона становитиме 70% від номінальної, а при OFF - тільки 50%. У вітряних регіонах і взимку краще тримати цей важіль включеним, інакше можливі мимовільні зупинки під впливом несприятливих умов.

Звичайна швидкість руху при відкриванні та закриванні також може братися номінальної при включеному перемикачі O_speed або уповільненою до 70% при значенні OFF. В нашому кліматичному регіоні уповільнення може некоректно впливати на роботу приводів, так що зазвичай залишають 100% -ю швидкість.

Останній D / S_set вимикають в тому випадку, якщо стулка всього лише одна, при двостулкових системі наказано положення ON.

У третій групі SW3 всього 4 перемикача.

Різні комбінації положення Remote_1 і Remote_2 дозволяють визначити, якою кнопкою пульта буде здійснюватися управління. Як правило, зручніше за все подавати команду верхньої кнопкою, що відповідає двом OFF в даних позиціях.

Перемикачі Ph_conn1 і Ph_conn2 говорять про те, куди будуть підключені фотоелементи:

Рекомендовані настройки виглядають наступним чином:

Це не обов'язкове правило, Ваші індивідуальні настройки можуть виглядати інакше.

Далі слід ввести обладнання в експлуатацію: запрограмувати пульти і провести тестовий цикл, щоб встановити тривалість роботи.

Радіоприймач повинен розпізнавати сигнали «своїх» пультів. Для запису кодів слід натиснути і утримувати пару секунд кнопку RF-learn на платі, після чого загориться рівним світлом синій світлодіод на приймачі.

Пока горит даний світлодіод - діє режим програмування, в цей час можна записувати коди пультів, якщо згас - необхідно активувати його знову. для записи натискається необхідна кнопка на першому пульті - триразове миготіння приймача підтвердить запис сигналу, можна переходити для програмування другого пульта і т.д.

Відключення режиму записи відбудеться автоматично, якщо 12 з не робити ніяких дій. Світлодіод, відповідно, потухне.

При необхідності очистити пам'ять приймача від старих кодів кнопку RF-learn утримують не менше 12 с, світлодіод за цей час встигне включитися і знову згаснути. Процес програмування пультів після даної процедури доведеться повторити заново.

Кнопка SYS-learn запускає тестовий цикл, щоб прописати час роботи стулок. Від самого початку ворота повинні бути відкриті. Кнопку SYS-learn слід натиснути і утримувати 5с, після чого почне блимати зі швидкістю раз в секунду червоний діод LED 1 - це і буде сигналом переходу в режим навчання.

Після цього подається команда з пульта (одне натискання на відповідну кнопку). варто помітити, що для навчання системи в звичайному режимі потрібно натиснути кнопку, що відповідає за роботу обох стулок, а якщо система буде одностулкова (хвіртка), то і кнопку натискають ту, що призначена для управління однією стулкою.

Рух стулок почнеться через 3 с, так що квапити події і натискати повторно кнопки пульта не потрібно. Протягом 2-3 хвилин стулки будуть закриватися і відкриватися відповідно до встановленої черговості. Переривати навчання не можна. Слід дочекатися, коли обидві стулки закриються і зупиняться остаточно.

Успішність навчання підтвердить подвійне блимання червоного світлодіода LED 1. Якщо даний світлодіод продовжує світитися постійним світлом, то стався збій, навчання виявилося неефективним. В даному випадку слід перевірити настройки плати і повторити запуск тестового циклу.

Після завершення навчання можна перевіряти функціонування фотоелементів (якщо вони встановлені). Спочатку DIP-перемикач Ph_conn1 виставляється в положення OFF. Перетин променя між датчиками повинно супроводжуватися клацанням реле з боку фотоелемента-приймача, на платі при цьому загоряється LED3 світлодіод.

Далі фотоелементи перевіряються в процесі роботи. При закриванні воріт слід перервати промінь між датчиками, що має привести до зупинки воріт з подальшим відкриванням. Перешкода при відкритих воротах не повинна давати стулок закриватися.

Ви могли переконатися, що монтаж автоматики своїми руками - завдання цілком посильне. Рекомендацій по установці слід дотримуватися неухильно, так як це впливає на ефективність роботи і довговічність системи. Але в цілому всі етапи розглянуті досить докладно, щоб уникнути будь-яких помилок. Залишається брати і робити.

Ви як наш клієнт можете розраховувати на допомогу майстрів сервісного центру: консультація зі спірних питань монтажу, по налаштуванню і експлуатації Miller Technics 4000 буде докладної і безкоштовною. Фахівцям з досвідом простіше розібратися в будь-якої проблеми, так що не соромтеся при необхідності звертатися за радою, щоб техніка дійсно працювала у Вас як годиться.