Вiдкатнi ворота Ужгород

Створюємо своїми руками, економимо від 5000 грн! Як обрати фурнітуру з гарантією


Відкатні ворота добре вписуються у зовнішній вигляд будь-якого будинку, будь то невелика дача чи велика приватна садиба. Останніми роками відкатні ворота набирають популярність тому, що їх простіше автоматизувати – зробити так, щоб ворота відкривались по натиску кнопки. Це пов’язано із будовою відкотного механізму – власне фурнітури, яка дозволяє за допомогою простого лінійного рухомого механізму направляти зусилля на відкриття воріт. 

Встановити відкатні ворота достатньо просто, і система дуже стійка до усіляких навантажень, будь то вітер, сніг чи низькі температури. Особливо в Ужгороді і взагалі на Закарпатті, де зими можуть приносити неприємні сюрпризи у вигляді ожеледиці, обледеніння дороги, різких перепадів температури. Навіть тиск через різницю у висотах діє на механізми (з чим до речі стикається не тільки Закарпаття, це всесвітня практика, зокрема у країнах Скандинавії) – тому потрібно щоб усякий рухомий механізм був із запасом міцності.

Переваги відкатних воріт у порівнянні із розпашними

ОТРИМАЙТЕ ТОЧНЕ ДО ММ КРЕСЛЕННЯ ТА СМЕТУ (ВСІ МАТЕРІАЛИ, ЯКІ ЗНАДОБЛЯТЬСЯ І ЦІНИ) ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВІДКАТНИХ ВОРІТ ТА ЗАОЩАДЖУЙТЕ ДО 10 000 ГРН, ВКАЗАВШИ РОЗМІРИ ВАШИХ ВОРІТ ЗА 1 ХВИЛИНУ

Выберите параметры Ваших ворот и получите:

Точне креслення каркаса;

Покрокову інструкцію по їх установці;

Сертифікат на покупку фурнітури;

КАКОЙ ПРОЕМ ВОРОТ (ДЛИНА)?

Перемещайте ползунок, чтобы выбрать подходящую Вам длинну.
Наиболее распространенный проем ворот – 4 метра.

КАКАЯ ВЫСОТА ОТ ЗЕМЛИ?

Перемещайте ползунок, чтобы выбрать подходящую Вам высоту.
Наиболее распространенная высота ворот от 1.5 до 2 метров.

ПЛАНИРУЕТЕ ЛИ ВЫ СТАВИТЬ АВТОМАТИКУ?

КОГДА ПЛАНИРУЕТЕ ДЕЛАТЬ ВОРОТА?

КОГДА ПЛАНИРУЕТЕ ДЕЛАТЬ ВОРОТА?

Оставьте свой телефон и мы вышлем:

 • Точный чертеж каркаса;
 • Пошаговую инструкцию по их установке;
 • Сертификат на покупку фурнитуры

Материалы придут в удобный Вам мессенджер:

 


Відкатні

Розпашні

Переваги

- Не перешкоджають виїзду і виїзду транспорту завдяки своїй конструкції, навіть при досить обмежених розмірах майданчика безпосередньо перед воротами. Отже, найголовніша перевага розсувних воріт – економія простору.

- Консольна система без контакту з дорогою дозволяє використовувати відкатні ворота у будь-якому кліматі.

- Збільшена надійність конструкції, в порівнянні із розпашними воротами. При цьому відсутнє явище провисання петель; як наслідок ресурс автоматики значно більший, ніж у розпашних воріт.

- Простіший монтаж автоматики.

- Дуже багато варіантів обшивки воріт (профлист, сандвіч-панелі, ламіновані панелі, дерево, ковка, алюміній і т. д.).

- Величезний вибір автоматики – найбільший серед усіх типів воріт.

- Надійна і безпечна конструкція із можливістю модернізації (П-образні стовпи).

- Стійкі до взлому і проникнення.

- Проста система безпеки – одна – дві пари фотоелементів.

- Більш низька вартість в порівнянні з відкотними

- Можливість вибору відкриття воріт всередину або назовні.

- Можливість установки розпашних воріт в досить обмеженому просторі.

- Велика кількість варіантів автоматики

Недоліки

- Необхідність виконання додаткових бетонних робіт безпосередньо для кріплення фундаменту в області консольної частини воріт і приводу.

- Відносно вища вартість, в порівнянні з ціною розпашних воріт (+ 10-20%).

- Потреба у вільному просторі для відкату воріт.

- Застаріла конструкція воріт.

- Різко знижується надійність при відкритті всередину у випадку несанкціонованого проникнення у житло.

- Дуже складний монтаж автоматики, іноді – із необхідністю перероблювати конструкцію воріт і паркан, в т. ч. якщо паркан із цегли – врізка додаткового кріплення.

- Потрібно проведення постійного технічного контролю за наявними петлями і стовпами, щоб не допустити провисання таких воріт. Незначне провисання різко зменшує ресурс як петель, так і автоматики.

- Менший термін експлуатації.

- Обмеження кута виїзду / в'їзду транспорту внаслідок особливої ​​конструкції розпашних воріт.

- Займають багато місця всередині подвір’я або ззовні його.

- Як наслідок, велика травматичність під час вітряної погоди.

- Під час вітру автоматика може заклинити через парусність воріт, велика ймовірність виходу з ладу.

- Складна система безпеки (мінімум дві пари фотоелементів або спеціальний радар).

Розглянемо відкатні ворота. Конструкція фурнітури в них трохи складніша, ніж у розпашних воріт, але позбавлена усіх недоліків. Витримує велику вагу і може легко закриватись в сильний вітер, при ожеледиці, в сніг. В той час як розпашні ворота важко закриваються в сніг, при вітрі взагалі буває складно втримати створи. 

Зробити розпашні ворота автоматичними достатньо складно, потрібно плече і спеціальна автоматика, вона складна і дорожча за відкатну. В той час як відкатна автоматика проста, як двері в метро, і слугує значно довше. Взагалі ресурс відкатних воріт значно довший за розпашні – від 5-10 років без потреби змінювати висоту чи проводити ремонт, лише змащувати підшипники роликів (і то в більшості конструкціях і цього не потрібно).

Фактично, відкатні ворота один раз зробив і до них не торкаєшся років 10. В той час як розпашні можуть просісти, доводиться їх підіймати, доводиться змащувати петлі і вирівнювати їх. Важкі створи розпашних воріт складніше захистити від зламу, в той час як відкатні ворота закриваються у суцільну стіну. 

Відкатні ворота можна посилити, встановивши П-образні стовпи, всередину яких заїзжає щит воріт. Таким чином їх буде складно виламати навіть за допомогою вантажівки.

Користуватись відкатними воротами просто. Ви натискаєте на кнопку, ворота пішли вбік. У автоматиці є система із таймером, можна зробити із автозакриттям, і для безпеки Вашого авто достатньо одної пари фотоелементів. В той час як у розпашних воріт для налагодження відкриття потрібно правильно встановити плечі, вимірювати кути відкриття, зробити синхронізацію закриття (спочатку одна стулка, а потім інша). 

Більше того, зона безпеки відкатних воріт набагато менша і фактично дорівнює 20 см у проймі воріт. В той час як при роботі розпашних воріт треба бути уважним в радіусі половини ширини воріт (від стовпа). 

Як зробити відкатні ворота. Підводні камені

Фурнiтура для вiдкатних ворiт. Вiдкатнi ворота своїми руками

Теорія. Власне щоб отримати відкатні ворота, є два шляхи:

1. Найняти монтажну організацію

2. Зробити своїми руками

Монтажники

Більшість власників дачних будинків чи повноцінних заміських, схиляються до думки, що найняти монтажників – це економія часу і нервів, за принципом «заплатив і забув». От тільки ціни кусаються – на сьогодні відкатні ворота у монтажних фірм починаються в ціні від 15000 грн. Є дешевші варіанти, але фарбувати, грунтувати, часто зачищати доводиться самому. І немає ніяких гарантій, що за 15-20 тис грн. Вам не доведеться це робити теж. Тому що більшість хазяїв не контролюють процес, а беруть участь лише «по факту», іноді заїзжаючи на об’єкт і дивляться, чи не вкрав хтось чогось цінного.

Монтажники для двiкатних ворiт

Практика. Які обмани найчастіше чекають власників приватних домівок від монтажників?

По-перше це крадіжка. Ніколи не знаєш, що можуть поцупити «джентльмени удачі», поки Вас не буде на об’єкті. Адже навіть заключивши договір всього не продумаєш, і якась лопата чи навіть пила може просто зникнути. Зникнути можуть і будматеріали в процесі роботи, наприклад із чотирьох мішків цементу на закладну заливають два, а два по-тихому виносяться. Металевого швелеру не вистачає? Але ж ВИ купили із запасом! Мовляв, треба глибше зробити, більше ніж по розрахункам на таку площу – отже, монтажник видає за помилку свідома крадіжка.

По-друге, якість робіт. Залишають не пофарбованими поверхні, неправильна зварка, можуть криво виставити ворота. А потім Ви один-два рази відкриєте їх і ворота почнуть скрипіти. Ви можете і не помітити дефектів, адже деякі розміри вимірюються у міліметрах. Згодом ворота можуть впасти, і таких випадків безліч.

По-третє використовується найдешевше фурнітура із націнкою. Вам кажуть, що це німецька, а насправді може бути китайська. І перевірити це можна лише через 2-3 місяці, коли через дефекти ламаються ролики, виходять з ладу уловлювачі – а до кого звернетесь за ремонтом? Правильно, до монтажника. Але ж гарантію він дає 1 місяць!

В четвертих це переплати. За комплекс робіт, які коштують тисяч 10 грн, береться націнка на секретаршу, прибуток директору (який приїде лише раз і зовсім не з’являється потім на об’єкті) – можуть взяти в сумі 25 тисяч грн. і більше. Тобто це зайві платежі, які в принципі виходять із такої формули: найняти робочу силу за копійки, зідрати із клієнта по-максимуму і надприбутки (понад ринкової розцінки) у карман.

Думаєте це поодинокі випадки? Помиляєтесь, в Україні монтажники постійно так роблять. Особливо ті, хто або завищує розцінки, або сильно занижує. При цьому досвід фірми – липовий, власних робіт немає, а є лише зідрані фото з Інтернету.  

Вiдкатнi ворота своїми руками

І простіше викинути сім-карту, ніж потім спілкуватись із клієнтом і перероблювати свою «роботу». Отже, такі «джамшути» кочують із області в область, нахапавши грошей, фактично займаються будівельними аферами. І довести щось складно: зазвичай ніяких договорів не підписується, документів на роботи немає і в суді щось довести досить складно.

Приклад: нашому клієнту, що придбав у нас фурнітуру, інші особи встановлювали автоматику. У нас ціна його «не влаштувала» і він пішов до іншої контори, де така сама автоматика, «як у його кума» продавалась на 300 грн дешевше – хоча у нас середня ринкова ціна. Встановивши агрегат, він розплатився. На наступний ранок «коробка» із двигуном просто зникла. Виявляється, хтось відкрутив профлист у воротах, вночі заліз на подвір’я і виніс цінну річ. Чомусь спадає на думку, що це зробили ті, хто встановлював автоматику, адже їх телефон не відповідає і досі.

Вiдкатнi ворота в Ужгородi

Як обрати монтажну організацію

Для початку слід ознайомитись із тим, що вони вже робили. Будь-який майстер має портфоліо – каталог виконаних робіт, зазвичай це унікальні фото або відео змонтованих воріт. Якщо є невідповідність того, що каже монтажник «я вже десять років цим займаюсь» і того що є насправді (жодної фотографії готових воріт) – перед Вами звичайний шахрай.

Якщо фото є це не означає, що стопудово саме цей монтажник все виконав. Найкращий спосіб перевірити – поїхати на один із об’єктів, які створила дана фірма, поспілкуватись із хазяїном – він розкаже про всі недоліки роботи даної організації (звісно якщо він не зацікавлена особа). Можна просто глянути на ворота зовні, подивитись як вони відкриваються. Якщо немає скрипу, шуму, якщо ворота не хитаються – отже зроблено на совість.

Вiдкатнi ворота -гарантiя

Як домовитись із монтажниками?

Серед купи паперів слід звернути увагу:

 • Вимагайте підписання договору на виконання робіт. Хоча б на простому папері, скріплений підписами. Бо люди мають властивість банально забувати про що домовлялись. В кінці робіт Ви звіряєте по договору все, що мали виконати, з тим що є – звісно в присутності прораба. І лише якщо все відповідає домовленостям розраховуєтесь.
 • Перевіряйте дрібниці, бажано на кожному етапі. Радимо звернути увагу на точні до міліметру розміри воріт; якість заливки закладних; довжину консолі (про це далі); перевірте колір воріт у палітрі RAL; матеріал яким обшиваються ворота (щоб Вам не обшили пластиком замість дерева напр.); власне марки матеріалів які використовувались, марки фурнітури і автоматики. Все це має бути прописане в договорі.
 • Визначіть строки проведення всіх робіт, домовтесь коли Ви будете на об’єкті. Робіть і позапланові візити.
 • Зазначте обставини форс-мажору і у випадку якщо Вас не влаштовує якість, хто і за чий кошт має перероблювати зроблене.

Чим більше Ви запишете на папір, тим менше шансів що Вас обманюють. І солідна організація ніколи не буде заперечувати те що написано в договір або укладати його усно.

Відкатні ворота своїми руками

Вiдкатнi i розпашнi ворота

Теорія. Останнім часом багато людей робить відкатні ворота самостійно – в цілях економії. Рідше це спортивний інтерес. Навіть люди вищого за середній достатку намагаються хоча б частину робіт зробити самому, найняти кума/свата/брата і отак «зметикувати на трьох» що і як робити. Просто у любителів досвіду набагато менше, ніж у професіоналів, що не просто вміють обробляти дерево чи варити метал чи фарбувати, чи просто закінчили будівельний інститут, а роблять ворота щодня і цим заробляють на життя. Трохи практики і Ви зробите ворота своєї мрії. Це не так складно як здається, навіть для тих хто зайнятий – якщо все робити покроково то ворота можна зробити за 2-3 тижні «з нуля». Якщо робити лише по вихідним, то за місяць-два, дивлячись від об’єму робіт.

Вiдкатнi ворота своїми руками

Практика. Інструкція – як зробити відкатні ворота своїми руками – допоможе Вам у цій справі.

Після створення власне каркасу і монтажу механічної частини (фурнітури) Вам знадобиться – автоматика для відкатних воріт.

Бажаєте встановити автоматику своїми руками і зекономити гроші? Ось Вам інструкція – як встановити автоматику для відкатних воріт своїми руками.

Щоб зробити відкатні ворота Вам знадобиться  - фурнітура для відкатних воріт (про це далі).


Вам потрiбнi вiдкатнi ворота


Вiдкатнi ворота своїми руками

Фурнітура для відкатних воріт – це комплект із рухомих якісних елементів, зроблених на заводі, із гарантією 5 років, який дозволяє швидко зробити відкатні ворота, просто і швидко встановлюється і самостійно підтримує ворота в робочому стані. Завдяки комплекту відкатні ворота збираються легко, як конструктор; ідеально плавно і легко рухаються; не видають зайвого шуму; слугують дуже довго без необхідності їх ремонтувати чи обслуговувати.

За допомогою фурнітури ворота можуть рухатись, при чому у випадку приватного будинку (легкі ворота до 500 кг) їх можна рухати однією рукою. 

Раніше фурнітуру купували лише монтажники і майстри, про таке явище по-перше мало хто знав, по-друге відкатні ворота були досить дорогим задоволенням. Сьогодні зробити їх собі може дозволити кожен, адже існує великий вибір готових комплектів фурнітури на будь-яку вагу. 

Ви бажаєте надійні відкатні ворота?

12 видів якісної заводської фурнітури на нашому складі завжди в наявності! Гарантія від 1-5 років!  


Скидка

Комплектующие для откатных ворот Rolling Expert 400

Есть в наличии

2890 грн. 2690 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Фурнитура для откатных ворот Світ Воріт STANDART 500

Есть в наличии

3390 грн. 3190 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Світ Воріт LUX 500

Есть в наличии

4410 грн. 4210 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Світ Воріт STANDART 800

Есть в наличии

6990 грн. 6790 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Т-профиль для ворот

Есть в наличии

220 грн. 200 грн.

Посмотреть Перезвоните мне


Практика. Якби Ви замовляли фурнітуру для відкатних воріт 10 років тому, то могли б зіткнутись із кількома труднощами. По-перше вона була дорога – від 500 Євро за комплект (станом на 2005 рік). По-друге її треба було чекати місяць (!), поки завод виготовить для Вас комплект необхідного розміру на необхідну вагу. Кількість заводів по виготовленню фурнітури була обмежена і стояли довжелезні черги, не дивлячись на те що заводи працювали тільки з оптовими закупівлями (і купити штучний комплект або хоча б партію у 50 штук с заводу було проблематично). Отже в таких умовах ціна на фурнітуру сягала і 700, і 800 Євро для кінцевого споживача. Тому відкатні ворота були ознакою престижу, який могли собі дозволити лише обмежена кількість людей і підприємства.

Якщо Вам була потрібна фурнітура для відкатних воріт було всього два шляхи її отримання:

 • погодитись відстояти в черзі і заплатити за дорогий європейський комплект;
 • купити у місцевого «кулібіна» самопальну фурнітуру – дешево і відповідної якості.

Тобто середнього варіанту не було. А якість взагалі була під сумнівом.

Фурнітура самостійно? Хм...

Саморобна фурнiтура вiдкатних ворiт

Теорія. Дехто досі намагається робити фурнітуру самостійно. Одразу зауважимо що це безперспективно. Тому що дорого! Ви були на металобазі? Дивились ціни на металеві конструкції? Так от якщо взяти повний набір труб, круглих елементів, підшипники у роздріб – вийде дорожче ніж дорогий комплект фурнітури. А тепер додайте сюди вартість бензину, щоб привезти це все в гараж. І це не рахуючи обробки!

Практика. А тепер спробуйте обробіть довжелезну квадратну трубу так, щоб вона була бодай схожа на напрямну. Це завдання не з легких навіть для заводу, в якому є не один прокатний стан. Зробити каретки самостійно? Без питань: ріжте трубу, вставляйте підшипники і запресуйте це під великим тиском. А, нема пресу із великим тиском і високоточного станка? Пару десятків тисяч доларів і Вам продадуть це обладнання. Але звісно це не варіант для дачі.

Можете найняти токаря, але йому ж платити треба! Навіть якщо у Вас є знайомий токар, він має все зробити дуже точно і якісно, щоб ворота стояли хоча б пару років без заміни запчастин. А більше вони і не простоять, бо кустарна фурнітура не може бути якісною.

На заводі є цілий штат, що контролює якість. Інженери прораховують навантаження, вимріюється товщина всіх деталей до мікрометру. Завод масово закуповує метал, підшипники, масово виробляє фурнітуру. Отже, жоден «кулібін» не здатен конкурувати із заводом.

Фурнiтура для вiдкатних ворiт купити Ужгород та Закарпаття

А сьогодні це все у минулому, бо технології не стоять на місці. І першим кризу вирішили в далекому Китаї, створивши кілька заводів, які стали постачати дешеву фурнітуру. Сьогодні навіть в Україні є п’ять заводів, а також є фурнітура будь-якого виробника: російська, білоруська, італійська, німецька… Бери і замовляй, доставка з усіх коточків світу.

Замовити не є проблемою, аби гроші були.


Скидка

Фурнитура для откатных ворот Світ Воріт STANDART 500

Есть в наличии

3390 грн. 3190 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Комплектующие для откатных ворот Rolling Expert 400

Есть в наличии

2890 грн. 2690 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Svit Vorit Standart 500 (4 мм)

Есть в наличии

3790 грн. 3590 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Світ Воріт LUX 500

Есть в наличии

4410 грн. 4210 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Світ Воріт STANDART 800

Есть в наличии

6990 грн. 6790 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Rolling Expert 800

Есть в наличии

6450 грн. 6250 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Каркас откатных ворот из Т-профиля

Есть в наличии

10990 грн. 10590 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

«Свари сам» откатные ворота своими руками - комплект

Есть в наличии

8190 грн. 7790 грн.

Посмотреть Перезвоните мне

Скидка

Т-профиль для ворот

Есть в наличии

220 грн. 200 грн.

Посмотреть Перезвоните мне


Фурнiтура вiдкатних ворiт Ужгород

Як серед багатьох варіантів обрати такий, що прослужить на воротах десяток – другий років? 

Як зробити правильний вибір, щоб не вкладатись у дорогі ремонти? 

Чи можна зробити ворота один раз і більше їх не ремонтувати і не замінювати запасні частини? 

А чи можна зробити ворота дешевше, ніж у сусіда, ще і більш якісно?

Розглянемо відповіді на всі ці питання.

Як обрати довговічну фурнітуру? Практичні секрети від фахівців

Коли Ви замовляєте фурнітуру, Ви не знаєте що в коробці аж до моменту доставки у відділення транспортної компанії. Ось що Ви бачите:

Копмлект фурнiтури для вiдкатних ворiт

Ці металеві деталі легко вміщуються у багажник авто. А окрім цього Вам дають довгу металеву балку.

Давайте розберемось у призначенні даних металевих деталей.

Зверніть увагу на схему:

Фурнiтура для вiдкатних ворiт купити Ужгород

Тут вказаний перелік всіх елементів фурнітури і їх розміщення:

1. Напрямна балка (консоль, рейка, труба)  - є фундаментом відкатних воріт, на неї зверху приварюється каркас воріт у вигляді паралелепіпеда. Консоль повинна мати довжину, що дорівнює ширина воріт + 50%. Це потрібно щоб ворота мала збалансований центр противаги і мінімально відхилялись (мінімальне клювання вниз) до дорожнього полотна. Балки бувають різної довжини, різної товщини (на різну вагу воріт), виготовлятись мають із спеціальної міцної сталі. Балка має певний профіль, у якому рухається роликова каретка. Власне, балка рухається разом із щитом по цим кареткам.

2. Роликові каретки – є несучим роликовим елементом, на яких рухається балка з воротами. Вони закріплені міцно на швелер (закладну, фундамент воріт). Роликова каретка має три частини: основа, вісь погойдування і головка з роликами. Власне, найкращі ролики повністю металеві.

3. Верхні ролики – є третьою точкою опори воріт в просторі (серед них: роликові каретки, нижній вловлювач). З їх допомогою ворота рухаються чітко по прямій траєкторії і головне завдання верхніх роликів – притримати полотно воріт від падіння (вправо/вліво).

4. Кінцевий ролик – є точкою опори, під час закриття воріт ролик заїзжає у нижній уловлювач і пом’якшує удар рами воріт по ньому. Розподіляє вагу воріт на уловлювач і перешкоджає його виходу з ладу.

5. Нижній уловлювач  - несучий елемент при закритті воріт, є основою точки опори. Коли у нього заїзжає нижній ролик, бере на себе 50% ваги воріт. Це сильно розвантажує ролики и розпрямляє балку.

6. Верхній уловлювач – додаткова, четверта точка опори у закритому положенні. Притримує раму воріт від падіння.

7. Заглушки напрямної  - додатковий елемент безпеки воріт, дозволяє воротам працювати в сніг, перешкоджають потрапляння в балку сміття.

Отже, елементів досить багато. На що звернути увагу, щоб потім не вкладатись у ремонти і не витрачати коштів дарма? Адже більшість хазяїв приватних будинків бажають «поставити і забути» відкатні ворота. 

Секрет №1 Одразу купуйте напрямну балку за принципом ППМ: Пряму, Правильну, Міцну!

Теорія. Це перше завдання – обрати гарний, якісний профіль, який буде як фундамент слугувати добрій роботі воріт. В принципі балка більша схожа на рейку, по якій рухається поїзд, і чим пряміше рейка тим каретки довше слугуватимуть.

Напрямна для вiдкатних ворiт

Практика. Придивіться до профілю на фото. За досвідом можна далеко не ходити щоб зрозуміти: у профіля є ширина, висота, є верхні і нижні грані. Кожна з граней має певну функцію. Верхня тисне на профіль постійно, вона просто розподіляє вагу воріт. А от дві нижні полиці тиснуть тільки при рухові воріт – після того як ворота пройшли точку рівноваги, на одній із кареток є перекіс і балка тисне знизу, а не зверху. Щоб нівелювати це явище балка має бути прямою, як якісне шосе, а не як дорога в Глухих Хащах.

Який на вигляд правильний профіль? Як на даному кресленні:

Креслення до балки вiдкатних ворiт

Це те що ми бачимо в торці балки. Розглянемо: креслення вимагає певних пропорцій, однакові бічні грані, зберігається ширина, проріз – чітко по центру. Нижні полиці чітко на одній висоті і строго паралельні, вони паралельні верхній грані. Такий профіль називають правильним.

А це - неправильний профіль: 

 кривий профiль фурнiтури для вiдкатних ворiт Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чоп

Перекіс верхньої полиці, нижні грані не дозагнуті, вони не паралельні верхній грані. Скоси під різними кутами. Тобто це жахіття, що сфотографоване з реального профілю. Як видно, найкраще подібні дефекти визначати, помістивши лінійку у верхні кути.

Таким профілем ще років 10 тому можна було хіба лякати дітей, при чому інші варіанти були рідкістю. Мусимо віддати належне вітчизняним виробникам, за останні роки якість профілю у них була суттєво покращена.

А тепер уявіть, що у Вас не було вибору (наприклад по бюджету) і Ви вирішили не чекати наступної зарплатні, а встановити ось такий «шедевр» на свої ворота. Ось результат:


Теорія. Думаєте скрегіт триватиме недовго? Ви праві. Ворота рано чи пізно заклинить і їх не зможуть відкрити навіть кілька здорових мужиків.

Чому? Тому що кривизна напрямної плюс вага воріт дорівнюють знищенню роликів в каретках. Ось як це відбувається.

Знищення №1: профіль не дозагнутий

Практика. Ось різновид дефектів, коли нижні полиці по відношенню до ролика знаходяться під кутом. Не важливо під яким. Найчастіше він як випадку вище, більший за 45 градусів. Діють на ролик дві сили: нормальна вертикальна і горизонтальна осьова (позначені стрілками):

Вiдкатнi ворота - напрямна iз дефектом недозагнутi полицi

Ворота рухаються, проходять точку рівноваги і на одній із кареток починають впиратись у нижні полиці. Під кутом уся вага воріт спрямована на підшипник – болюче місце будь-якого ролику.

Отже виникає перекіс. Він спричинює деформацію підшипнику. Якщо не вдаватись у складну фізику і сопромат, ролик марки 201 витримує не більше 3100 Ньютонів навантажень, це дорівнює 300 кг. Це якщо правильно докладати силу (Вагу воріт).

Тепер що відбувається при дефекті недозагнутих полиць. Підшипник по осі максимум витримує до 10% від номінального навантаження – тобто 310 Ньютон, або 30 кг! Як розподіляються сили: якщо припустімо ( в ідеальному випадку) кут 45 градусів, то 50% ваги воріт тисне по вертикальні (нормально) і 50% під кутом. Якщо ворота приміром, важать 250 кг, то по 125 кг тисне по вертикалі і по горизонталі.

Але ж підшипник по осі максимум витримає 30 кг!

І так як на нього тисне по тій осі аж 125 кг - достатньо рушити ворота і підшипник буде ламатись. Знищується кулька у підшипнику і ворота виходять з ладу.

Саме через цей дефект знищується до 70% усіх роликових кареток з статистикою, яку ми ведемо з 1992-го року.

Знищення №2: полиці на різній висоті

Це другий за значимістю дефект у напрямній консолі, на долю якого припадає 20% усіх поламок роликів. Тут полиці розташовані на різній висоті одна відносно одної:

дефект профiлю фурнiтура для вiдкатних ворiт Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чоп

Такий дефект може бути не видно неозброєним оком. Ви купили балку, вставили каретку і буває що ролики з одної сторони увійшли нормально, а от з іншої під одним роликом з’являється проміжок. Так як він може бути 1-2 мм у висоту (а достатньо і менше), треба брати лінійку, вставляти каретку з кожного боку і міряти. Подібні заміри стали нормою при відправлені фурнітури нашим клієнтам.

Що відбувається? Один ролик став як повинен, інший провисає над нижньою полицею. Це означає, що коли ворота пройдуть точку рівноваги, один ролик потягне «за двох волів», інший буде вічно відпочивати. І навіть не намагайтесь виправити дефект кувалдою – марна справа, можна пошкодити балку (такий експеримент ми проводили). Це просто означає, що з такою балкою один підшипник отримає подвійне навантаження і дуже швидко гепнеться.

Знищення №3: напрямна вужча ніж потрібно

Чи то у прораба був поганий день, чи то хазяїн вирішив заробити додаткових пару сотень, але поставив «що було на складі» у комплект фурнітури – виявилось, що ролики ширші за балку і впираються не у нижні полиці, а в скоси які їх тримають:

Вiдкатнi ворота: фурнiтура iз дефектом - вужча нiж потрiбно

Відстань до нижніх полиць можна не міряти, зазвичай туди можна ніж просунути легко, а самі ролики явно стоять під кутом. Це означає, як і в першому випадку, знищення підшипників осьовими навантаженнями. Може не так швидко, а може і через пару місяців – все залежить від якості роликів. І які б не були ролики, крива напрямна вбиває навіть дорогі італійські. 

Тому нема сенсу міняти ролики що півроку, слід міняти напрямну. Адже коли Ви обираєте маршрут на авто, Ви вибираєте дорогу по рівніше, а не з ямами. 

 Перевіримо міцність напрямної

Теорія. Найперше що впливає на міцність – товщина. Є певні стандарти, і в індустрії відкатних воріт на різну вагу реалізують балки різної товщини. Стандартними для дачних воріт є:

 • до 400 кг - 3,5 мм.
 • до 800 кг - 5 мм.

Звісно 5 мм це буде дорога фурнітура, а 3,5 мм дешевша. А чи не дешевше взяти напрямну балку ще меншої товщини? Ні. Звісно якщо Ви не хочете щоб ворота в один чудовий день від вітру роздовбали напрямну. Тому цей діапазон для стандартних воріт є оптимальним. Якщо у Вас ворота важчі за 800 кг, є інші стандарти і інші балки.

Практика. Звісно, далеко не всі виробники дотримуються стандартів. Коли ворота не важкі і не потрібна велика товщина балки, є спокуса купити балку меншої товщини. І треба чітко усвідомити, що балки з меншою товщиною різко зменшують міцність.

На даному фото балка має товщину 2,95 мм:

вимiр товщини стiнки профiлю фурнiтури Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чоп

Зо документами така балка має витримувати 400 кг, але реально її вистачає максимум на 350. 

А нижче – правильна балка:

товщина балки фурнiтура для вiдкатних ворiт Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чоп

Товщина 3,54 цілком достатня для того щоб витримати ворота масою 400 кг. Це класичний стандарт, додаткова товщина потрібна як запас міцності, у випадку додаткових перевантажень.

А от балка нижче, теж з достатньою товщиною – 3,62 мм :

товщина профiлю фурнiтура для вiдкатних ворiт Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чоп

Здається, що між першим і останнім профілем не така й велика різниця – 0,65 мм. Подивимось як це вплине на роботу воріт.

Опустимо сопромат і звернемось до Закону квадратичної залежності між товщиною балки і її міцністю. Цього достатньо, щоб порівняти у міцності дві балки – із товщиною 3,6 мм і 2,95 мм. Різниця у міцності між ними:

3,6² / 2,95² = 1,489.

Виявляється, що балка із меншою товщиною на 48-49% слабкіша  від балки із товщино 3,6 мм. Майже вполовину! Отже, є великий шанс що вона розігнеться. Тому витрати на ремонт будуть. 

Яка сталь у Вашій фурнітурі?

Теорія. Визначити матеріал сталі буває вкрай необхідний. Тому що якісна напрямна балка виготовляється із високо вуглецевої сталі, яка жорстка, має великий опір деформаціям і не погнеться з часом. Ви мабуть чули про рами для велосипедів із «довічної гарантією», або про кузова в авто, які теж «не мають експлуатаційного строку», «майже як танк» і т. д. Так от всі ці властивості дають не сплави, а просто вміст вуглецю при виготовленні листів сталі на заводі.

Те що заводи виробники економлять на сталі давно не секрет, та наскільки саме знають лише спеціалісти. Дійсно, не будете ж Ви бігати із портативним хімічним аналізатором і робити зіскоби сталі. Тут треба покластись на досвід і відгуки роботи напрямних на реальних об’єктах.

Фурнiтура низькоякiсна iз малим вмiстом вуглецю. Бирка сталi 08 КП

Практика. Ось бирка на сталевій бобині – марка сталі 08КП, яку ми зняли на телефон прямо на заводі в Китаї. Великі бобини із сталі завантажують на конвеєр, ріжуть на полоси певного розміру, які за допомогою пресу згинають, а потім прокатують.

Вміст вуглецю в сталі 08КП не більше 0,05 – 0,11% від маси зразка – цього не достатньо щоб побудувати нормальні ворота.

Балка низькоякiсна Rolling Expert

Ось доказ того, що найдешевша фурнітура – це дорогий ремонт. Ця балка від «сумно відомої» марки. Сільська місцевість, вітер 25 м/с, вага воріт 400 кг. І що ми бачимо: каретки погнули балку так, що вони повискакували із напрямної, ворота впали. Добре що не на авто хазяїна.

Звісно «китайці роблять фуфло» скажете Ви. І у багатьох випадках не помилитесь, адже те, що завозять нам по ціні 100 доларів і менше, фурнітурою не є в принципі – це дійсно китайське фуфло. Є різниця між Китаєм якісним і низькосортним (про це ми ще скажемо далі). Тому треба шукати співвідношення якості і ціни таке, яке на практиці дасть результат, а не падіння воріт. Падіння воріт в даному випадку є результатом використання низькосортної сталі із мінімум вуглецю.

Розвіємо ще один міф. Кажуть що італійська фурнітура одна з кращих в світі. Не завжди це так, і ось тому доказ:

Фурнiтура для вiдкатних ворiт Італiя низькоякiсна

Отже, італійці чомусь теж не люблять вуглецеві сталі і роблять фурнітуру, яка просто не пристосована до українських експлуатаційних умов. Дану конкретну балку ми не брали на хімічний аналіз, але тут все ясно. Її, власне погнути можна і пасатижами. 

Чому заводи виробники економлять на якісній вуглецевій сталі? Все просто:

По перше вуглецева сталь дорожча за м’яку. Отже купують дешевшу сталь і збивають ціну на ринку на свою користь. Розраховано це на непрофесіоналів, які просто не зможуть перевірити хімічний склад напрямної.

По-друге конструкційна вуглецева сталь має такий опір деформаціям, що не кожен прокатний стан зможе з нею працювати. Отже, прокатний стан буде довгим, із багатьма дуже твердими прокатними валами – а отже дорогим.

По-третє прокатний стан буде зноситись, адже навіть вольфрам не здатний витримувати безкінечно тиск, який спричиняє щоденний прокат сталевих профілів. Отже, це видатки на ремонт прокатного стану, що не дешево.

В четвертих Ви не часто побачите ідеально рівний, чіткий профіль напрямної із вуглецевої сталі, набагато простіше зробити чіткий профіль із м'якої сталі.

Тепер Ви знаєте різницю в технологіях у дорогій і в дешевій фурнітурі. Звісно якщо ціну диктує постачальник завод, що робить якісні, перевірені практикою напрямні, а не перекупник.


Створюєте вiдкатнi ворота? Порадитись iз досвiдченим монтажником ворiт


Секрет №2 Повністю металева роликова каретка – забудьте про мороку із ремонтом!

Теорія. Роликові каретки рухаються в напрямній і є складним елементом самі по собі. Так як в роликах багато рухомих частин, і навантаження вони витримують у вигляді ваги воріт, динамічні навантаження під час руху воріт, вітрові навантаження, збільшення ваги воріт під час снігопаду – тому ролики (всі їх частини) мають бути цільнометалеві.

На фото металеві роликові каретки

Фурнiтура для вiдкатних ворiт Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чоп. Купити роликвi каретки

Власне почнемо з роликів. Ролики це металеві «патрони», в які вставлені підшипники. Роблять їх литтям або нарізають металеву трубу відповідної товщини. Потім у них запресовують підшипники, після чого готовий ролик надягають на вісь, вісь завальцьовують. Отже, вісім роликів – чотири для верхньої гарні і чотири для нижньої – створюють на автоматичній лінії, і самому їх виготовити в гаражі, кустарними інструментами, не реально. Можете спробувати, але вони не прослужать довго на воротах – навіть якщо токар від Бога – це Ви.

Полімерні ролики:

Фурнiтура вiдкатних ворiт. Пластикова роликова каретка. Купити в Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чопi i Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чопськiй областi

Практика. На фото вище – результат іншої технології, лиття пластмаси під тиском. Кажуть, що пластикові ролики нормально витримують усі навантаження і як найбільшу заслугу їм ставлять безшумність. Є навіть така байка, що можна спати під воротами на матраці і ворота не буде чутно. Звісно це все чутки. 

Щоб розвіяти їх проведіть простий експеримент, який ми пропонуємо своїм клієнтам. Візьміть каретку із металевими роликами і з пластиковими. Проведіть всередині напрямної обидві по черзі. Після такого експерименту стає ясно, що металеві ролики шумлять рівно так само, як пластикові, і не думаємо що із пластиковими роликами буде абсолютна тиша.

Насправді ворота шумлять найчастіше від того, що обшивка у вигляді профнастилу прикручена криво.

А тепер кілька причин не купувати пластикові (полімерні і т. д. ролики).

1. В спеку течуть. Саме так: влітку при температурі 32 і більше градусів всередині напрямної (так як вона металева) температура може різко піднятись до 70 градусів. А для більшості пластмас 60 градусів – червона позначка, після якої пластмаса плавиться. 

Отже вдень колеса можуть «потекти» як жувальна гумка. Вночі вони будуть остивати і під вагою воріт просядуть, стаючи квадратними. Вранці Ви будете відкривати ворота і якщо вони відкриються, то із потугами, наче стукають по сходах вниз.

2. В мороз тріскаються. Зовсім протилежне відбувається під вагою воріт взимку. На відміну від металу, пластик завжди має мікропори і тріщинки, а зв'язок між молекулами не такий сильний, як у металевій кристалічній решітці. В ці пори може конденсуватись рідина, якщо приморозить за мінус 20, рідина перетворюється на лід, що розриває полімерні ролики із середини.

А значить, коли вранці Ви відкриватимете ворота, один із роликів може бути послаблений і дати тріщину. Ролики із полімерів тріскаються на холоді, наче скло.

3. Не витримують більше 400 кг ваги. І цим все сказано! Так, Ваші ворота можуть бути 400 кг вагою чи навіть 300, проте вітер і сніг ніхто не відміняв! Вітер може додати ваги так, що власне ролики почнуть зминатись і просідати. Влітку саме це найчастіше призводить до продавлення пом’якшених спекою роликів, а взимку  - в купі зі снігом – збільшена вага просто розриває ролик.

Тому купуючись на дешеву ціну полімерних роликів, готуйтесь до того що ролики прослужать до наступного сезону максимум і Вам доведеться їх міняти. Вкупі із вартістю ремонтних робіт полімерні ролики не те щоб дешеві, а дуже дороге задоволення.

На металеві ролики ми даємо 5 років гарантії. А на полімерні навіть на перевірку гарантії не даємо.

Підшипники. Платимо лише за якість

Теорія. Підшипники є «Ахіллесовою п’ятою» будь-якої рухомої системи, і в роликах для відкатних воріт це відчувається суттєво, саме через вагу воріт і вітрові навантаження. Обрати підшипники можна лише перевіривши їх практикою, тому що «на дотик» Ви їх не перевірите. Точніше перевірите лише окремі параметри, але не довговічність власне кульок і корпусу.

Що можна перевірити на дотик:

 • протікання змазки (її не повинно бути багато);
 • кожен ролик має вільно обертатись, без перешкод і характерного хрусту, який однозначно вказує на поламаний підшипник;
 • ролики не повинні видавати зайвих звуків при обертанні;
 • корпус має бути цілим і підшипник повинен мати окремий від ролика корпус.

Майстри звісно ведуть свою статистику, і згідно нашої неможливо зробити довговічні ворота на дешевих підшипниках. Це аксіома.

Не є секретом, що заводи виготовляють ролики із китайськими підшипниками. Як вже зазначалось, Китай Китаю роїнь, тому що на сусідніх заводах, що знаходяться по різні боки одної вулиці в одному китайському місті, можуть виготовляти підшипники європейського рівня і підшипники для ширпотребу. До речі, китайські підшипники Ви знайдете не тільки у вітчизняній, але і в «брендовій» італійській фурнітурі, от тільки там вони будуть набагато міцніші. А вартість відрізняється не сильно.

Практика. Розглянемо що точно не варто купувати, якщо Ви не хочете витрачатись що сезон на ремонт воріт.  

Пiдшипники низькоякiснi Rolling Expert

Музейний експонат для кімнати жахів – колесо-підшипник від дешевої компанії. Воно повністю протирічить вищевказаним правилам. По перше з нього активно тече змазка, яка не густа як потрібно, а являє собою  невідому рідину. По друге колесо є корпусом підшипника, це не припустимо і фактично є результатом використання «половинок» підшипників, або взагалі якоїсь бракованої партії, яку завод намагався «реанімувати», продавши задешево. По третє даний ролик вийшов із ладу через 2 місяці, три тижні і два дні після встановлення на ворота. Ворота були вагою 250 кг. Були, бо просто застрягли і їх довелось розбирати. Результат – ролик просто відпав від каретки через пошкоджений корпус підшипника.

Що варто купити?

Ролики на підсиленому підшипнику.  

Пiдшипник для роликiв. Фурнiтура вiдкатних ворiт посилена. Купити Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чоп та Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чопька область

Посилений означає, що підшипник витримує більше навантажень. Якщо Ваші ворота вагою до 300 кг слід брати не 201-й підшипник, а 301-й – він витримує на 30% більше. Але його вартість не на 30% більша, тому доплата повністю виправдовується. Роликів із 301-м підшипником вистачить і на 5, і на 10 років постійної експлуатації, а для дачних воріт ще більше.

Секрет №3 Товстий уловлювач – менше вірогідності ремонту!

Теорія. Уловлювачі застосовуються як тримачі і для розподілення ваги воріт. У верхнього і нижнього уловлювачів різна конструкція, перший – це проста металева скоба, яка нагадує розігнуту підкову, у неї входить рама воріт, і через те що ширина його не сильно більша за ширину рами ворота не стукають від вітру. Другий, тобто нижній уловлювач, є трохи видозмінений і його суть в утриманні ваги воріт, тому до нього більше критеріїв.

Практика. Почнемо з нижнього вловлювача

Уловлювач верхнiй. Фурнiтура для вiдкатних ворiт Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чоп

Уловлювач верхній. Фурнітура для відкатних воріт Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахів, Свалява, Тячів, Іршава, Чопнижній вловлювач фурнітури відкатних воріт Хотин

Нижній уловлювач є головним, він тримає ворота. З його допомогою балка, що провисала б без нього під вагою воріт, розпрямляється – це значно подовжує її строк служби. Окрім того, він бере на себе половину ваги воріт, інша половина знаходиться на роликах. Таким чином ролики розвантажені і їх строк служби теж подовжено. В третіх, нижній ролик має витримувати динамічні навантаження – в нього закочується нижній ролик і з усією пролетарською силою б’є по уловлювачу. Звісно цей удар компенсує сам ролик, але буває що під час вітру додаються бічні хитання, і нижній уловлювач все це має витримувати.

Верхнiй уловлювач. Купити верхнiй уловлювачi для вiдкатних ворiт Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чоп

Нижній уловлювач, окрім функції притримки воріт у строго вертикальному положенні, має ще кілька. 

 • По-перше він бере на себе половину ваги воріт і передає її на стовп. 
 • По-друге він не дозволяє напрямній балці зайво розгинатись (адже центр мас  воріт зміщується і ворота починають «клювати» вниз, що розгинає балку). 
 • По-третє саме він розвантажує роликові каретки, що подовжує їм життя.

За статистикою до 90% часу ворота в приватному будинку закриті. Тому розгинання нижнього уловлювача призведе до провисання балки з часом, яку можна буде просто викинути.

Якiсна фурнiтура для вiдкатних ворiт. Купити Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чоп i Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чопська область

Практика. Отже, головний параметр якості тут товщина виробу, і лише другий параметр якість зварки нижньої грані.

Чому не варто купляти тонкі уловлювачі (товщина менше 4 мм)

Ось нижній уловлювач з товщиною сталі 2,04 мм:

Фурнiтура низькоякiсна

Можете дати його своєму сину/дочці і дитина легко його розігне! Зусилля які вони докладають це Вам не удар воріт вагою 400 кг. А що буде коли встановите таке чудо на ворота:

Верхнiй уловлювач розiгнутий. Якiсна фурнiтура для вiдкатних ворiт купити Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чоп

Наче уловлювач з фольги, а не зі сталі. Мало того, іржа повністю покрила елемент. Він просто відвалився. Напрямна тут провисає і кут згинання вже дорівнює 3 градуси, що означає тільки одне – воротам потрібна повна заміна фурнітури. Чому не весь уловлювач? Тому що вже пізно щось ремонтувати. Можна спробувати вирівняти балку, але вона вже втратила міцність. Як там поживають ролики після кількох місяців у подібному стані, казати не варто.

А тепер пройдемося по верхнім уловлювачам. Ще один економний верхній уловлювач вітчизняного виробництва, із товщиною 2,01 мм :

Нижнiй уловлювач якiсний. Фурнiтура вiдкатних ворiт Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чоп i Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чопська область

Той самий верхній уловлювач через 3 місяці:

Нижнiй уловлювач для вiдкатних ворiт

В теорії наче просто, товщина змінює властивості металу, більше товщина – міцніше уловлювач. На практиці відповідно, зекономили на уловлювачі – отримали падіння воріт. Або ремонт. Тому якось дивно звучать питання, де дістати найдешевшу фурнітуру. Так, фурнітура не має бути за захмарними цінами, але і не такої якості.

Що можна купувати – уловлювачі товщиною понад 4 мм:

Нижнiй уловлювач для вiдкатних ворiт. Купити в Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст, Рахiв, Свалява, Тячiв, Іршава, Чопi

4,09 мм – непоганий результат для уловлювача на ворота вагою в 420 кг. Особливо для зими, коли під дією снігу вага збільшиться ще кілограмів на 40-80.

Чому товщина так важлива і як це впливає на роботу воріт?

Беремо вже відомий Закон квадратичної залежності і порівнюємо два уловлювачі із товщиною 2,01 мм і 4,09 мм:

4,09² / 2,01² = 4,14

Тобто по факту, виробник економить на сталі удвічі, ціну знижує до 90 доларів за комплект (в той час як нормальний комплект із гарантією на ринку коштує від 150 доларів) і намагається переманити до себе клієнтів. А виявляється що економлячи 60 доларів ми вкладаємось у другий комплект для ремонту вже через 3 місяці! Це ще 90 доларів… і так до нескінченності. А от купівля одразу якісного комплекту буде навіть дешевше, ніж взяв Ваш сусід!


Як зробити ворота дешевше? Консультацiя по вибору фурнiтури


 

Секрет №4 Перевіряємо якість верхніх роликів

Теорія. Верхні ролики призначені утримувати ворота вертикально. Їх ще називають «обмежувач» і по довжині воріт може бути кілька верхніх роликів. Верхні ролики обмежують бічні хитання воріт, спрямовуючи їх рівно. Існують пластини з двома або з чотирма роликами. 

Ролики верхнi для вiдкатних ворiт. Купити Ужгород, Мукачево, Берегове, Хуст

Практика. Клієнта перш за все очікує економія на товщині пластини, на якості роликів і втулок.

товщина верхнiх ролiкiв. Купити фурнiтуру для вiдкатних ворiт в Ужгородi

Увага! Щоб запобігти нещасним випадкам, виконуйте роботи виключно за технікою безпеки. Товщина пластини менше 4 мм – це гарантоване падіння воріт на авто чи людину.

В принципі іншого ми не рекомендуємо і не реалізуємо. Якщо Ваша мета створити ворота для дачі чи приватного будинку, які будуть надійно відкриватись десяток років, беріть якісні ролики. А в неякісних пластину у 2 мм як в найдешевших комплектах розгинає, наче пластилін. Тобто це великий ризик для здоров'я і майна.

З чого зроблені верхні ролики?

Теорія. Варіантів є багато, пропонують гумові, пластикові і навіть металеві ролики. Найменше шумлять гумові, найбільше металеві і пластикові. Металеві застосовують рідко, адже якщо у роликових каретках шуму зменшити неможливо через вагу воріт, то тут найкраще без шуму. 

Ідеальні ролики такі:

 • товста гума, яка за складом подібна до автомобільної;
 • металева втулка;
 • металеве кріплення або просто болт.

Втулка може являти собою прокладку між болтом та роликом, вона може бути відсутня взагалі. Головне щоб ролик рухався із мінімальним опором.

Практика. Ось найбільш якісний варіант:  

Ролики верхнi для вiдкатних ворiт

 Товста гума і спеціальний болт. Болт треба потовще і відповідні гайки з шайбами.

Спробуємо відрізнити підробку. Досі поширений більш дешевий варіант виглядає як циліндрична резинова бочка із пластиковою втулкою:

верхнi ролiки фурнiтури вiдкатних ворiт Ужгород

Подібні «музейні експонати» мають одразу кілька недоліків. По перше це пластикова втулка. Вона просто ламається під час вітру, коли важкі ворота різко притискають один ролик. По друге це склад гуми. Ролик буває не витримує навантажень і розсипається на лахміття. Тому що гума тут неправильна, не для зовнішніх робіт, а взагалі з якихось технічних відходів. Не дивно що такі ролики слугують не більше одного сезону. 

Італійці люблять пластикові ролики:

Італiйська фурнiтура для вiдкатних ворiт

Вони позбавлені недоліків гумових, тобто не тріскаються на сонці, але вони дуже гримлять. Буває що сусід відкриває ворота, а луну чутно на сусідній вулиці. Тому слід, якщо Ви хочете саме пластикову фурнітуру,  окантувати алюмінієвим кантом верх щита воріт, для того щоб не було шуму.

Секрет №5 У кінцевого ролика нема секретів 

Цей ролик кріпиться знизу напрямної балки і слугує пом’якшувачем удару воріт під час закриття. Виглядає він як пластикове колесо, яке закріпили у П-образний короб:

Кiнцевий ролик для вдiкатних ворiт. Купити Закарпаття, Ужгород

Секрет тут в тому, що секретів то немає! Вам можуть продати дорогий ролик, вказуючи на його «елітність» чи «високу якість». Це настільки простий елемент, що більшість підприємств справляються з його виготовленням на відмінно. Єдина неприємність може бути в осі: іноді стирається різьблення, або вісь затонка і ламається. Вісь можна замінити звичайним болтом.

Пластиковий кiнцевий ролик. Фурнiтура для вiдкатних ворiт Ужгород, Мукачеве

Можна використовувати пластикові ролики. Вони справляються навіть з ударами кувалди, не те що з воротами на 400 кг. Але якщо ворота важкі (наприклад понад 800 кг), ролик може потріскатись, вони рідко ламаються, але для важких воріт ми рекомендуємо металеві ролики.

Італiйський кiнцевий ролик. Ролик кiнцевий для вiдкатних ворiт. Купити Ужгород

А це звичайний італійський ролик. Ролик виконано у цільній металевій конструкції, ще і з підшипником. За це ціна фурнітури підскакує ледь не в двічі, в порівнянні із аналогами. Але ролик максимум робить 1/8 оберту під час закриття воріт. Тому підшипник тут явно зайвий і встановлено для понту.

Секрет №6 Заглушки мають бути в комплекті

Яка зима без снігу? І яка фурнітура відкатних воріт без цих чудових гумових виробів?

Заглушки для напрямної балки. Фурнiтура для вiдкатних ворiт Ужгород

Заглушки з іншого боку:

Заглушки для вiдкатних ворiт - профiль

Секретів тут теж не багато. Вдягаються вони у торець напрямної, бажано щоб по розміру підходили. З їх допомогою ворота спокійно рухаються в снігу і навіть якщо на території є пісок. Заглушка просто не дозволяє потрапляти всередину консолі зайвим предметам. Взимку це дуже важливо, адже інакше ворота просто стануть нерухомістю.

Чомусь італійці не дають заглушок в комплекті, це при тому що італійська фурнітура може коштувати і 400 Євро. Мабуть у багатих італійців нема в них потреби, адже живуть вони у м’якому кліматі і нашу зиму тільки по телевізору бачили. Отже, комплект фурнітури має бути пристосований до наших умов.

Секрет №7 Відкатні ворота по ціні дешевше, ніж у сусіда – за допомогою безкоштовної покрокової інструкції «Як зробити відкатні ворота своїми руками»

Бонус! Хочете ворота зробити швидко і без мороки? Не хочете витрачати зайвий час? Хочете зекономити на кількості матеріалів і не зменшити якість? Маєте по дві години в день вільного часу? Тоді ця книга для Вас!

Книга - як зробити вiдкатнi ворота самостiйно

32 листи із фотографіями і ілюстраціями усіх етапів створення воріт. Нашу інструкцію після того як ворота готові не викидають, а передають близьким. Будь-хто може зробити чудові, грандіозні ворота на своїй дачі при мінімальних затратах і зусиллях! Ви зекономите у порівнянні із замовленням у монтажників від 5000 грн одразу!

Найголовніше при будівництві відкатних воріт це вміння нарізати метал і зварювати окремі елементи. Більшість наших клієнтів купують фурнітуру і роблять ворота самі, або за допомогою кума, свата, брата, тестя, тобто людей часом без технічної освіти, але із гарячими руками і великим бажанням допомогти. Тому окрім грамотного викладу інструкція написана простою мовою. Ви можете найняти зварника і дати йому цю інструкцію – за нею закладні, каркас і фурнітуру змонтує будь-який зварник.

В Інструкції Ви знайдете:

 • Як заливати фундамент;
 • Як прокласти кабелі;
 • Як зварити каркас воріт;
 • Як встановити каркас і обшити його профлистом;
 • Вирівнювання воріт за допомогою фурнітури і багато іншого!

Цю книгу Ви отримаєте безкоштовно при покупці фурнітури тільки у нас!

Якщо Вам буде щось не зрозуміло, ми готові всебічно і вичерпно Вас проконсультувати. Наші фахівці мають досвід від 10 років у створенні воріт по всій Україні і за кордоном. Іноді одна порада вбереже Вас від помилки на велику суму.

В інструкції що є нашим винаходом написано все настільки прозоро, що у випадку, якщо після консультацій Ви не зможете зробити ворота, ми готові повернути гроші в обмін на фурнітуру. 

Ви напевно відвідали багато сайтів, але чи всюди автори готові відповідати за результат?

Бонус 2: креслення під Ваші ворота – безкоштовно!

Креслення готових вiдкатних ворiт

Часом люди роблять ворота «на око», не замислюючись над розмірами, вони додумують все в процесі. Але набагато простіше працювати згідно креслення. У професійних інженерів воно коштує на сьогодні від 1200 грн, а у нас це безкоштовно! Ви отримаєте безкоштовне креслення із точними розмірами до міліметра, при купівлі фурнітури у нас. Креслення включає всі типорозміри щита воріт, спеціально під Ваші розміри. Вказані розміри так, що прочитає і зрозуміє їх будь-який зварник.

Для економії матеріалу, буде вказані розміри усіх труб і їх кількість.

Підводим підсумки

Ви бажаєте зекономити? Заощаджуйте на брендах, переплатах, не беріть у перекупників. Беріть фурнітуру зі складу, із гарантією мінімум 5 років. Тоді ворота будуть працювати 10 років і більше. Тому що якщо є запас у міцності матеріалів, якщо правильно підібрано склад металу, якщо нормальні підшипники в каретках і деталі відповідної товщини - ворота дійсно слугуватимуть довго.

Економити можна, але треба це робити з толком. Перша спокуса – купити все якомога дешевше. За цим стоять цілком обґрунтовані переконання і фінансові можливості господаря, але це ризик нарватись або на шахраїв, які продадуть таку фурнітуру – криву і бридкої якості, яку навіть рівно не виставити, а отже ворота навіть зробити не вийде; або взяти найдешевший комплект, який доведеться ремонтувати кожні 3-4 місяці. Що одне, що інше не додасть Вам економії, а лише потягне за собою додаткові витрати – адже щоб зробити ворота їх треба ремонтувати знову і знову.

Навіть на легкі ворота не варто ставити дешеву фурнітуру. Середня ціна зараз на якісний комплект від 140 доларів і в принципі його може дозволити кожен. 

Є і досі фурнітура «брендова», яка робиться великими підприємствами – для заводів, великих підприємств і для приватних замовників. Фурнітуру вони імпортують і ціна її в Україні від 400 Євро. Сенс купувати таку дорогу фурнітуру в принципі є – якщо Ви хочете покрасуватись перед сусідами. Це за принципом «поставив і забув». Врахуйте тільки, що це лише фурнітура, а Вам ще власне ворота робити і цілком можливо, паркан майструвати, будувати будинок – за статистикою більшість наших клієнтів будують новий будинок або ремонтують старий. Тому зекономити 200 Євро на рівному місці, знаючи перераховані вище ознаки якості фурнітури – це суттєво.

І не треба гнатись за брендами. Те що у сусіда стоїть дорога імпортна фурнітура не означає, що Ви не знайдете кращу і за меншу ціну. Ідеально коли фурнітура із гарантією, повністю комплектна і при цьому не коштує як новий мотоцикл. Саме таку фурнітуру ми і пропонуємо!

Отримайте безкоштовну пораду - як створити вiдкатнi ворота свої ми руками!


Що станеться, коли Ви введете свій телефон і натиснете кнопку "Порадитись/Консультація" ?

Наш менеджер Вам зателефонує:

 • на протязі 20 хв в робочі дні;
 • або на наступний робочий день після вихідних.

Далі Вас проконсультують по всім питанням, дадуть поради щодо виготовлення відкатних воріт.

Вам знадобиться якісна фурнітура для відкатних воріт, її підбираємо згідно Ваших параметрів: ширина воріт, висота, матеріал обшивки або вага. Фурнітура буде достатньої товщини, із якісного матеріалу – на Ваш вибір. Ви можете компоненти на свій смак і гаманець.

Для Вас буде вигідна ціна на фурнітуру!

Ми імпортуємо напряму від постачальників, а також завозимо із заводів по всій Україні, що дозволяє надати нашим клієнтам найвигіднішу ціну. Наші ціни на 10-20% нижчі, ніж у перекупників! У нас власний склад і повний сервіс, який включений у вартість.

Ви отримаєте офіційну гарантію 5 років на фурнітуру!

Гарантiя 5 рокiв на вiдкатнi ворота

Ми замінимо Вам запчастини, які вийшли з ладу по вині заводу, на протязі 5 років БЕЗКОШТОВНО! Звісно за умов дотримання всіх технічних норм.

Наприклад, якщо вага воріт відповідна і вийшов з ладу підшипник, розрахований на дану вагу – заміна безкоштовна. Якщо ж підшипник був встановлений на важкі ворота в 1 тонну ваги, при цьому за паспортом він витримує 300 кг, заміна безкоштовно не проводиться.

Бонус! Тест-драйв

Якщо наша продукція Вас не влаштовує, можна повернути свої кошти на протязі 90 днів! Такого немає у інших компаніях.

Гарантiя повернення коштiв. Тест-драйв продукцiї 90 днiв!

Ми впевнені настільки в нашій продукції, що готові безкоштовно Вам її надати на термін 90 днів.

Як це працює?

90 днів – це тестовий період, на протязі якого Ви легко можете повернути свої кошти в обмін на продукцію, що Вам не підійшла. При чому ми зробимо повернення без зайвих питань і з посмішкою. Єдина умова – техніка має бути робочою.

Перевір, а потім плати!


Ви отримаєте фурнітуру для відкатних воріт у відділенні транспортної компанії, зможете все перевірити: розміри, товщину деталей, підшипники – і потім оплатити накладним платежем. Для Вас жодного ризику! 

Доставляємо в такі міста: Ужгород, Мукачево, Берегове, Хуст, Чоп, Тячів, Іршава та у інші міста Закарпаття.

Доставляємо надійними перевізниками: САТ, Нова Пошта, Делівері, Автолюкс, Укрпошта та ін. Відправка у робочі дні до 12:00, якщо Ви замовили після 12 відправимо на наступний день.

Габаритний вантаж найлегше доставити в Ужгород, Мукачеве, у великі міста. В інші міста може не ходити велика вантажівка (або фура з причепом), на менші міста відправляють мікроавтобус або невелику вантажівку типу «Газель». Тому проблематично всюди доставити довгу напрямну, яка може бути довжиною від 6 до 9 метрів.

Будь-яку балку можна без проблем розрізати на частини – безкоштовно! Ми поріжемо балку на пропорції які вкажете Ви. 6 метрову найкраще різати навпіл, 7 метрову на 3 і 4 метри довжиною, 9 метрову – три секції по 3 метри.

Увага! 7-метрову балку взагалі неможливо доставити цілою компаніями «Нова пошта», так як 6 метрів – максимальна довжина вантажів, які вони доставляють. Можна вийти з ситуації і доставити через «Делівері», але там немає послуги накладний платіж. В цьому випадку Ви оплачуєте окремо за домовленістю.


Ще залишились питання? Задайте їх прямо зараз!